kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Ilgamečio bendradarbiavimo rezultatas – turiningos rajono vaikų vasaros atostogos

2015 metų vasara Vilniaus rajono vaikams buvo labai turtinga išvykomis. Šią vasarą net dešimt rajono mokyklų mokiniai turėjo galimybę aplankyti gražiausius Lenkijos miestus, susipažinti su iš užsienio šalių atvykusių dalyvių kultūra, istorija, puoselėjamomis tradicijomis bei tuo pačiu pristatyti savo gimtąjį Vilniaus kraštą.


Vilniaus rajono savivaldybės seniūnijos ir švietimo įstaigos bendradarbiauja su daugiau nei 50 Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos ir Vokietijos miestų. Daugelį metų besitęsiantys ryšiai labai naudingi jauniesiems dalyviams. Išvykų ar bendrų projektų dėka tiek Vilniaus rajono vaikai, tiek užsienio šalių jaunimas, susipažįsta su bendraamžiais, įgyja naujos patirties, sustiprina pažintį bei draugystę.

Šiemet vasaros išvykų maratonas prasidėjo dar gegužės mėnesį. Paberžės Šv. Stanislavo Kostkos gimnazijos mokiniai gegužės 6 - 7 dienomis dalyvavo Komorniki miesto organizuojamoje XII jaunimo spartakiadoje „Młodość ponad granicami“, kurios dalyviais buvo jaunimas iš Lenkijos, Ukrainos ir Slovakijos.

Lavoriškių Stepono Batoro gimnazijos mokiniai gegužės mėnesį vyko į Krokuvą, Varšuvą, Bydgoščiaus (Bydgoszcz) miestus.

Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos mokiniai birželio 6 - 14 dienomis džiaugėsi vasara viename didžiausių ir svarbiausių Lenkijos piligrimystės centrų – Čenstakava (Częstochowa).

Birželio 11 - 13  dienomis šeši Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos auklėtiniai vyko į Vegorzevo (Węgorzewo) miestą atstovauti Vilniaus rajoną tarptautiniame 10 etologiniame turnyre „Žemės viltis“.

Birželio 27 – liepos 18 dienomis 15 Mickūnų gimnazijos mokinių kartu su kūno kultūros mokytoju Marku Vaitoniu dalyvavo XXVII vaikų ir jaunimo parapijadoje Lenkijoje ,,Širdžių daug – ritmas vienas“. Olimpiada prasidėjo stovykloje (Ustronie Morskie), o baigėsi liepos 17 dieną Varšuvoje. Jaunieji dalyviai džiaugėsi turiningai praleistu laiku parapijadoje, kurioje dalyvavo 1500 dalyvių iš Ukrainos, Latvijos, Rusijos, Vokietijos, Ispanijos ir Baltarusijos lenkų bendruomenių.

Birželio 30 - liepos 7 dienomis 42 vaikų grupė iš Buivydžių ir Lavoriškių kartu su Angelų seserų kongregacija vyko į Lenkijos miestus – Poronin, Zakopane ir Tatrus. Mokiniai džiaugėsi nuostabiomis vietomis bei turtinga programa.

17 Sužionių pagrindinės mokyklos moksleivių kartu su 2 mokytojais nuo liepos 2 iki liepos 12 stovyklavo Pasym mieste Lenkijoje. Sužionių pagrindinė mokykla su Pasym miestu bendradarbiauja nuo 1998 metų. Stovyklos dalyviai buvo labai patenkinti programa bei didžiulėmis organizatorių pastangomis padaryti stovyklą nepamirštama kiekvienam jos dalyviui. Buvo surengta labai daug užsiėmimų pačioje stovykloje ir už jos ribų.

Eitminiškių pagrindinės mokyklos vaikai rugpjūčio 14 - 23 dienomis dalyvavo ekskursijoje į Ostrudos (Ostróda) miestą. Ekskursijoje dalyvavo 10 moksleivių.

Dukštų pagrindinė mokykla su Kosakovo (Kosakowo) seniūnija, esančia Lenkijoje, bendradarbiauja nuo 2004 metų. Šiemet jau 11 kartą 30 mokyklos moksleivių vyko į Kosakovo seniūniją. Šios atostogos paliko vaikams nepakartojamų įspūdžių. Vaikai džiaugėsi, kad galėjo ne tik pailsėti, bet taip įgijo begalės naujos patirties.

Rugpjūčio 1-14 dienomis trisdešimt mokinių iš Rukainių gimnazijos atostogavo Julinek (Julinek) miestelyje. Vilniaus rajono savivaldybė su Vakarų Varšuvos apskritimi (Powiat Warszawski Zachodni) sėkmingai bendradarbiauja nuo 2008 metų.

Galima pasidžiaugti, kad ir per vasaros atostogas Vilniaus rajono vaikai ir jaunimas buvo aktyvūs, užmezgė naujas pažintis bei įgijo naujos patirties.

Shadow up