kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Iškilmėse Čekoniškėse kartu su Mere dalyvavo LR Prezidentė

Vilniaus rajono Čekoniškių kaime šiandien dvigubas džiaugsmas – prie vidurinės mokyklos vyko vaikų žaidimų aikštelės ir lauko treniruoklių atidarymo šventė bei Betzatos bendruomenės namų atidarymas.


Viena iš 47 Vilniaus rajone pastatytų vaikų žaidimo aikštelių rado savo vietą Čekoniškėse prie mokyklos.
Iš sutaupytų lėšų savivaldybė papildomai pastatė lauko treniruoklius, kurie tinkami tiek jaunimui, tiek suaugusiems bendruomenės nariams. Šis nekasdienis įvykis sulaukė garbingų svečių – atvyko Vilniaus rajono merė Marija Rekst, Zujūnų seniūnas Miroslav Gajevski, Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Alicija Malinovskaja, UAB „Lietpak“ direktorius Pranas Kiznis. Svečius ir visus susirinkusius sveikino mokyklos direktorius ir mažieji mokyklos auklėtiniai. Vilniaus rajono merė atvyko su didžiuliu maišu saldainių, o dalindama juos palinkėjo vaikams gražiai naudotis vaikų žaidimų aikštele bei treniruokliais ir juos tausoti bei saugoti, kad liktų kuo ilgiau.

Šventė sulaukė dėmesio iš Šalies vadovės – LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė važiuodama pro šalį į Betzatos bendruomenės globos namų atidarymą pamatė sujudimą prie mokyklos ir nusprendė sudalyvauti džiaugsmingame įvykyje.  Prezidentė atvyko netuščiomis – pamačiusi būrį vaikų, išdalino jiems saldainių. Savo kalboje šalies galva prabrėžė, kad Čekoniškės jai yra gerai pažįstamos, nes 2013 metais vietinės verbų pynėjos nupynė verbą, kurią Dalia Grybauskaitė padovanojo naujai išrinktam popiežiui Pranciškui. Taip pat prisiminė apsilankymą UAB „Lietpak“ bei verbų seklyčioje, kur pati mokėsi pinti verbas.

 „Noriu pagirti Vilniaus rajono merę, kad tokių aikštelių jau yra 47 visame rajone ir kad išties čia yra gražaus bendradarbiavimo pavyzdys tarp savivaldos ir valdžios struktūrų nes dalis lėšų ateina iš struktūrinių ES fondų. Taigi matome gražius pavyzdžius. Bet svarbiausia yra Jūsų bendruomenės gyvastingumas, tiek gražių mažų vaikų, taip pat žinau, kad čia yra verslas, kuris taip pat padeda ir giriu už tai. Tiesiog noriu palinkėti, kad bendruomenė būtų jauna, gyvybinga, draugiška, nes matau, vieni vaikai viena kalba kalba, kiti kita, kiti dviem, čia yra labai gražus pavyzdys, kaip atrodo mūsų Vilniaus kraštas, tad linkiu Jums gražiai sugyventi ir klestėti“ – pasakė Dalia Grybauskaitė. Linkėjimus bendruomenei Prezidentė sakė taip pat lenkų kalba.

Vilniaus rajono Merė kartu su Prezidente išklausė trumpo koncerto ir keliavo į Betzatos bendruomenę.

Betzatos bendruomenės socialinės globos namai pastatyti gražioje, žalumos apsuptoje vietovėje. Atvykus čia laukė didelis būrys globos namų gyventojų, jų artimųjų, savanorių, svečių. BETZATOS BENDRUOMENĖ – tai bendruomeniniais santykiais paremti gyvenimo namai, skirti vidutinę ir sunkią proto negalią turintiems suaugusiems asmenims. Bendruomenė remiasi krikščioniškomis vertybėmis bei tarptautinės ARKOS bendruomenės pasaulėžiūra. Joje gyvenantys žmonės dirba, švenčia ir meldžiasi kartu, išgyvena buvimo drauge džiaugsmą. Priima svečius ir bendruomenės draugus, puoselėja bendruomeniškus ryšius. Nuo 2008 metų kovo mėn.  Arkos projektas veikia Lietuvoje.  

Įstaigos direktorius papasakojo apie bendruomenės kelią nuo pradžių iki šiandienos šventės. Pasak įstaigos vadovo, projektas, kurį įgyvendinus buvo pastatyti nauji socialinės globos namai, nukrito kaip iš dangaus. Dėkingas Šalies vadovei, vietos valdžios institucijoms, tarptautinės Arkos bendruomenės atstovams ir visiems prisidėjusiems prie neįgaliųjų gerovės kūrimo, direktorius pakvietė Dalią Grybauskaitę kartu su šių namų gyventojais ir rangovais perkirpti simbolinę juostą ir apžiūrėti namus. Šiandien čia gyvena 6 protinę negalią turintys žmonės ir savanoriai. Globos namuose gali apsigyventi iki 10 neįgaliųjų.

Merė Marija Rekst sveikino gražią iniciatyvą ir Betzatos bendromenės narių pasiaukojimą. Ji pabrėžė, kad tokie namai yra reikalingi, kad net kitaip įgalūs žmonės galėtų gyventi pilnavertį gyvenimą. Merė papasakojo apie Vilniaus rajono savivaldybės  statomus šeimyninio tipo vaikų globos namus, tad tiek savivalda, tiek visuomeninės organizacijos realizuoja gražias iniciatyvas, skirtas socialinę atskirtį patiriantiems asmenims.Shadow up