kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Mokytis ar dirbti – klausimas, į kurį bandė atsakyti Nordplus Junior projekto dalyviai

2015 metų kovo 23 – 27 dienomis Nemenčinės Gedimino gimnazijoje vyko tarptautinio Nordplus Junior projekto „To study or to work“ (Mokytis ar dirbti) klasių mainai, kuriuose dalyvavo III G klasės mokiniai iš Lietuvos ir Jelgavos 4 vidurinės mokyklos 12 klasės mokiniai. Šio projekto koordinatorės - anglų kalbos mokytojos metodininkės Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė. Projekto tikslai – susipažinti su kolegijomis ir universitetais Lietuvoje ir Latvijoje, sužinoti apie galimybes studijuoti ir dirbti užsienyje, įtvirtinti anglų kalbos žinias, o svarbiausia - pasirinkti mokytis ar dirbti baigus mokyklą. 


Pirmąją projekto dieną projekto dalyviai pabuvojo lietuvių ir rusų kalbos bei matematikos pamokose, žaidė sportinius žaidimus mūsų gimnazijos sporto salėje. Vakarą praleidome stebėdami krepšinio varžybas.

Nauja diena prasidėjo nuo koncerto. Mūsų mokyklos mokiniai šoko tautinius šokius ir dainavo liaudiškas dainas. Po koncerto išvykome į pažintinę ekskursiją į VGTU (Vilniaus Gedimino technikos universitetas). VGTU dėstytojai supažindino mus su universitetu, studijų programomis, Erasmus+ projektais, studentų veikla bei naujausiomis technologijomis, aprodė laboratorijas ir auditorijas. Po VGTU aplankėme VU (Vilniaus universitetas), kuriame gidė aprodė ir papasakojo apie VU biblioteką. Po ekskursijos vykome į Vilniaus Akropolį, kuriame smagiai leidome laiką žaisdami boulingą.

Ketvirtadienį vykome į Kauną. Ten aplankėme IX fortą bei Kauno senamiestį. Pakeliui namo mokiniai bei mokytojos skanavo spurgas, keptas Kaune pagal senąjį receptą.Trečiąją dieną vykome į aukštaitišką sodybą Niūronyse, mokėmės kepti labai skanią duoną. Kiekvienas išsikepė po kepalėlį sau. Aplankėme Arklio muziejų, pasisupome ant sūpynių, žaidėme lietuvių liaudies žaidimus ir vaišinomės lietuviškomis vaišėmis: bulvėmis su sviestu, naminiu sūriu su medumi, lašinukais, bandelėmis ir žolelių arbata. 

Paskutinę dieną atlikome apklausas apie projektą, taip pat įsiamžinome kartu su draugais latviais ir išlydėjome juos namo.

Labai džiaugiamės, kad turėjome galimybę dalyvauti šiame projekte. Dėkojame visoms mokytojoms už pilną kelionių, kupiną įspūdžių ir pažinčių, žaidimų, darbo ir žinių savaitę.

 

Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos įgyvendinamas
Nordplus Junior projektas
„To study or to work“ 

Straipsnio autorės, partnerystės projekto dalyvės
III G kl. Mokinės Emilija Tribocka ir Eleonora Ignatovičiūtė

Projekto koordinatorės anglų kalb. mokytojos metodininkės
Elena Baliukevič ir Inga Stankevičienė


Shadow up