kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kaip Nemėžio vaikų lopšelis-darželis pynė draugystės vainikėlį

„Ir vėl mūsų Ąžuolynas džiaugsmu skamba‘‘ – šiais   žodžiais  darželio direktorė Irena Ališauskienė vasario 6-os dienos vakarą pasveikino salėje susirinkusius svečius. Visi čia atskubėjo į tautų draugystės festivalį.


„Pynėme“ draugystės vainikėlį. Pynėme ne tik iš gėlių, bet ir iš dainų, šokių, kalbų, pasakų... Ąžuolyno vaikučiai pristatė skirtingų tautų kultūrą: rusų, lenkų, lietuvių, baltarusių, suvaidino  visose šalyse sekamą pasaką „Raudonkepuraitė“. Bet mūsų pasakoje, mergaitės kalbėjo įvairiomis kalbomis: lietuviškai, lenkiškai, rusiškai, angliškai, latviškai, estiškai, vokiškai, prancūziškai ir ukrainietiškai. Nenuostabu, kad Vilkas, pamatęs tiek neaiškiai kalbančių Raudonkepuraičių, pasimetė ir vos galo negavo. Bet mergaitės prižadėjo išmokyti Vilką savo kalbų ir pasiūlė draugauti. 

Ąžuolyno tautų festivalyje dalyvavo ypatingi svečiai – Nemėžio totorių bendruomenės atstovai, imamas bei Totorių kultūros centro folkloro ansamblis „Ilsu“ (Tėvynė). Ansamblio vadovė – Almira Trakšelienė, koncertmeisteris – Liutauras Milišauskas. Pamatėme įspūdingus rytietiškus rūbus ir religinius apdarus, išgirdome Islamo maldą bei nuostabiais balsais atliekamas dainas totorių, turkų, arabų kalbomis. Gavome dovanų – kiekvienas festivalio dalyvis po dėžutę rytietiškų saldumynų.

Mes irgi nelikome nuošaly: direktorė dėkodama garbingiems svečiams už nuostabiai kartu praleistą penktadienio vakarą, įteikė padėkos raštą, o lopšelio-darželio tarybos pirmininkas Valdas Sabaliauskas - ,,Žalgirio  mūšio‘‘ reprodukciją, simbolizuojančią ilgaamžę  lietuvių, lenkų ir totorių draugystę. Festivalį užbaigėme draugystės rateliu, kurį dainavome trimis kalbomis visi sustoję ratu. Smagu dalintis savo papročiais,  kultūriniu paveldu, girdėti ir suprasti kitų tautų kalbas,  gerbti jas.  Žinojimas yra galinga jėga, kuo daugiau žinai, tuo daugiau gali pasidalinti su draugais, ir kuo daugiau žinai kalbų – tuo daugiau turi draugų.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Kivytienė
 ir vyresnioji auklėtoja Nijolės Luščinkienė

Shadow up