kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lenkiškos dainos konkursas Zujūnų vidurinėje mokykloje

Zujūnų vidurinėje mokykloje lenkų kalbos ir kultūros savaitę, kuri vyko lapkričio 10-14 dienomis, vainikavo, tradiciniu tapęs, lenkiškos dainos konkursas. Šiais metais konkursas sukvietė į gražią šventę visų klasių mokinius, mokytojus, tėvelius. Į svečius buvo pakviestas ir Zujūnų seniūnijos seniūnas Miroslav Gajevski.


Konkursą stebėti ir vertinti atvyko Vilniaus rajono Maišiagalos metodinio centro muzikos mokytojai: Jasia Mackevič iš Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos, Elžbieta Karpovič iš Avižienių gimnazijos, Edita Staniulionienė iš Dūkštų pagrindinės mokyklos ir Ivona Buinovska iš Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos.

Mokiniai atsakingai ruošėsi šventei: rinkosi dainas, siuvo kostiumus, organizavo papildomas repeticijas. Kiekviena klasė atliekamus kūrinius interpretavo savaip. Šiemet konkurso tematika buvo labai įvairi: patriotinės, liaudies, karinės, Vilnijos krašto kompozitorių sukurtos dainos. Vertinimo komisija konkurso dalyvius suskirstė pagal amžiaus grupes į tris kategorijas: mažiausieji  -  nuo nulinės iki 4 klasės, jaunesnieji – nuo 5 iki 8 klasės ir vyriausieji – nuo 9 iki 12 klasės.

Mažųjų  kategorijoje didžiausia sėkmė lydėjo 3 klasės mokinius, o jaunesniųjų kategorijoje, antrus metus iš eilės, pirmą vietą laimėjo 6 klasės mokinių duetas su daina „Tu wszędzie jest moja ojczyzna“(„Čia visur mano Tėvynė“). Vyresniųjų klasių kategorijoje po ilgų komisijos ginčų nugalėjo 12 klasės mokiniai su daina „ W moim ogródecku“ („Mano sodelyje“). Laureatai apdovanoti tortais. Neliko nuskriausti ir kiti konkurso dalyviai - jie dalinosi saldžiomis dovanėlėmis.

Džiugu, kad daina  mus visus sutelkia ir suvienija, leidžia patiems prisiliesti ir širdimi pajusti jos grožį ir galią. Manau, kad konkurso metu patirti  įspūdžiai ilgai išliks mokinių atminty ir paskatins naujoms kūrybinėms idėjoms, ruošiantis kitų metų konkursui.

Vilniaus r. Zujūnų vidurinės mokyklos muzikos mokytoja metodininkė
Rita Rutulienė

Shadow up