kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus r. Kyviškių pagrindinė mokykla dalyvavo projekte „Atverk draugystės langą“

Nuo š.m. rugsėjo 2 dienos iki lapkričio 14 dienos Vilniaus r. Kyviškių pagrindinėje mokykloje antrus metus iš eilės buvo vykdomas projektas „Atverk draugystės langą“, kurio pagrindinis tikslas yra skatinti vaikų ir jaunimo tarpkultūrinį (lenkų ir lietuvių) dialogą bei atskleisti tradicijas ir papročius per meninę – edukacinę veiklą.


Projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su Molėtų gimnazija, Molėtų r. Dubingių ir Prienų r. Pakuonio pagrindinėmis mokyklomis. Projekte dalyvavo virš 120 mokinių ir apie 10 mokytojų. Projekto vadovė  dailės mokytoja Dovilė Blažytė-Vanagienė ir mokyklos direktorė Janina Soltanovičienė trumpai supažindino dalyvius su projekto detalesne programa, svarstė ir diskutavo kaip sėkmingai įgyvendinti ir tęsti numatytas veiklas.

Projekto dalyviai rugsėjo pradžioje dalyvavo Meno viruso – kūrybinėje savaitėje: piešė plakatus Atradimas” ir foto akcijoje Mes kartu”.

Rugsėjo 18 dieną Vilniaus r. Kyviškių pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai aplankė Prienų r. Pakuonio pagrindinę mokyklą. Atvykusius į mokyklą maloniai ir šiltai sutiko mokyklos kolektyvas, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audronė Vaicekauskienė ir mokiniai. Aplankę mokyklos muziejų projekto dalyviai išskubėjo ruoštis Sporto šventei. Renginio metu abiejų mokyklų mokiniai smagiai rungtyniavo estafetėse, varžėsi rungtyse ir draugiškai bendravo prie vaišių stalo. Daug nuoširdžių padėkos žodžių nusipelnė sporto šventės organizatoriai - mokyklų kūno kultūros mokytojai Kristina Sukockytė ir Tomas Stankevičius.

Antras susitikimas su projekte dalyvaujančiais mokiniais įvyko 2014 m. spalio 16 d. Molėtų gimnazijoje. Projekto dalyviai šią dieną aplankė Anykščius, Angelų bei Arklių muziejus.

Vilniaus r. Kyviškių pagrindinės mokyklos mokinius ir mokytojus Molėtų gimnazijoje šiltai pasitiko gausus gimnazijos kolektyvas ir direktorė Rimutė Gobienė. Gimnazijos gidai supažindino svečius su mokyklos gyvenimu, istorija, pasiekimais. Abiejų mokyklų direktorės pasveikino visus projekto dalyvius ir įteikė po gražias atminimo dovanėles bei padėkos raštus dailės mokytojoms: projekto vadovei D. Blažytei-Vanagienei ir projekto koordinatorei gimnazijoje Eglei Andreikėnaitei.

Gimnazijoje abiejų mokyklų mokiniai atliko savo koncertines programas. Po mokyklų pasirodymų buvo bendra kūrybinė veikla – Draugystės atviruko” piešimas. Pasibaigus kūrybinei užduočiai projekto vadovė įteikė rankų darbo diplomus ir dovanėles projekto emblemos kūrimo konkurso Atverk draugystės langą“ nugalėtojams: pirmoji vieta atiteko Urtei Pumputytei (Molėtų gimnazija), antroji vieta – Boženai Olechnovič (Kyviškių pagrindinė mokykla), trečioji vieta – Medai Sarolytei (Molėtų gimnazija) ir Viktorijai Grablevskai (Kyviškių pagrindinė mokykla). Draugystei sustiprinti visi projekto dalyviai buvo pakviesti prie bendro vaišių stalo.

Projekto „Atverk draugystės langą“ veiklos pabaigą vainikavo kūrybinio konkurso Laiškas poetui“ mokinių darbai. 4 asmenų komisija spalio 29 dieną išrinko 3 įdomiausius ir originaliausius darbus. Laureatais tapo:

1 vieta – Meda Sarolytė 17 m. (Molėtų gimnazija, dailės mokytoja E. Andreikėnaitė);

2 vieta – Sandra Grabovskytė 8 kl. (Kyviškių pagrindinė mokykla, dailės mokytoja D. Blažytė-Vanagienė);

3 vieta – Karolina Venckutė 8 kl. (Dubingių pagrindinė mokykla, dailės mokytoja D. Telksnienė).

Projekto vadovė ir mokyklos direktorė J. Soltanovičienė padėkojo pedagogėms: istorijos mokytojai Alinai Svatkovskai, lietuvių kalbos vyr. mokytojai Eleonorai Mialdun, lietuvių kalbos mokytojai Dianai Jarmolkovič ir lenkų kalbos mokytojai Gražinai Liachovič-Erkoyuncu prisidėjusioms prie projekto veiklos plano organizavimo.

Džiaugiamės, kad šis projektas leido prisidėti prie daugiatautės ir tolerantiškos visuomenės kūrimo bei sąmoningo ir atviro įvairovėms piliečio ugdymo bei paskatino aktyvų skirtingų kultūrų mokinių bendravimo, bendradarbiavimo dialogą, praplėtė kryptingo ir turiningo mokinių užimtumo galimybes.

Projekto vadovė Dovilė Blažytė-Vanagienė
Lietuvių kalbos mokytoja Diana Jarmolkovič

Shadow up