kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Parodoje „Technologijos gamtai“ – ir kadrai apie ES paramos indėlį Vilniaus apskrities aplinkai

Paroda „Technologijos gamtai“, atskleidžianti kaip technologijos gražina mūsų šalies aplinką, šiemet jau apkeliavo 11 Lietuvos savivaldybių. Lapkričio 17 – 28 d. yra paskutinė galimybė pamatyti „Technologijas gamtai“ šiais metais. Paroda eksponuojama Vilniaus r. Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre. Nuotraukose, kurių autorius – fotomenininkas Audrius Tuleikis, parodos lankytojai galės matyti, kaip technologijos pakeitė Lietuvos aplinką per 2007–2013 m. Europos struktūrinių fondų paramos laikotarpį, įgyvendinus aplinkotvarkos projektus.


Tarp parodos nuotraukų –kadrai iš Vilniaus apskrities teritorijoje įgyvendintų projektų: Juozapinės geomorfologinio draustinio, Karoliniškių kraštovaizdžio draustinio tvarkymo, Vilniaus nuotekų valyklos modernizavimo projektų, modernizuotos Kernavės ir Širvintų vandentiekio ir nuotekų valymo sistemos, sutvarkyto Ukmergės rajono senojo sąvartyno, Varnikų vandenvietės, Rūdiškių nuotekų valymo įrenginių.

Iš viso fotomenininko A. Tuleikio darbuose užfiksuota 16 projektų skirtinguose Lietuvos miestuose ir gyvenvietėse, parkuose bei draustiniuose, naujuose arba uždarytuose sąvartynuose, vandentvarkos įmonėse. Parodą pristato APVA, kuri užtikrina, kad projektai būtų įgyvendinti efektyviai. Nuo 2007-2013 m. programos įgyvendinimo pradžios iš viso buvo pasirašyta virš 400 sutarčių, kurių vertė didesnė nei 3,4 milijardo litų.

„Siekiame parodyti žmonėms, kokia įgyvendintų šiuolaikinių aplinkos tvarkymo sprendimų nauda gamtai ir žmonėms. Fotografijos paroda „Technologijos gamtai“ pristato įvairiose srityse įgyvendintus projektus ir atskleidžia ne tik jų praktinę naudą, bet ir estetinę naudą žmonėms, besidžiaugiantiems pagražėjusia savo aplinka“, – sako APVA vyriausiasis patarėjas Kastytis Tuminas.

Objektus fotografavęs Audrius Tuleikis buvo sužavėtas ne tik rekreacijai skirtais objektais, naujai parodančiais Šatrijos ir Juozapinės kalvas, Masčio ežerą, Kernavės šilus, bet ir vandentvarkos objektų techniniais sprendimais, šiuolaikine jų architektūra. Iš pradžių fotografas buvo nusiteikęs nelengvai užduočiai: ieškoti, kaip neparadinę gyvenimo pusę pateikti estetiškai, parodyti pramoninių objektų teikiamą naudą, dėl jų pagerėjusią tvarką. Vis dėlto fotografo įspūdis netrukus pasikeitė pamačius baigtus vandentvarkos objektus.

„Nereikėjo ieškoti estetikos – ji jau buvo. Pasirodo, objektai patys savaime yra modernūs bei tvarkingi. Tai – pažangios technologijos, puikiai sutariančios su aplinka“, – džiaugėsi Audrius Tuleikis.

Jau pastatytos arba rekonstruotos 47 nuotekų valyklos ir 23 vandens gerinimo įrenginiai. Nutiesta bei rekonstruota daugiau kaip1700 km vandentiekio ir nuotekų tinklų. Visoje Lietuvoje sukurta nauja pažangi atliekų tvarkymo sistema: uždaryti šimtai sąvartynų, sukurta 10 regioninių atliekų tvarkymo sistemų, įrengta 11 regioninių sąvartynų. Lietuvos gyventojai realią naudą pajuto ir įgyvendinus saugomų teritorijų, taip pat praeityje užterštų teritorijų, vandens telkinių gerinimo darbus, Baltijos pajūrio juostos tvarkymo ir kitus projektus. 

Paroda finansuojama iš Sanglaudos fondo lėšų, o joje pavaizduoti projektai – iš Europos regioninės plėtros ir Sanglaudos fondų lėšų.

2014 m. paroda lankėsi Marijampolėje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Alytaus rajone, Varėnos rajone, Utenoje, Klaipėdoje, Kaune, Elektrėnuose, Vilniuje ir Kernavėje. Pernai paroda buvo eksponuojama Trakuose, Alytuje, Ukmergėje, Šiauliuose ir Telšiuose. APVA mobilioji paroda Vilniaus rajone, Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre, Vilniaus g. 2,  eksponuojama lapkričio 17–28 d.

Kviečiame žiūrėti vaizdo siužetą apie Aplinkos projektų valdymo agentūros parodą „Technologijos gamtai“:

 
 
Shadow up