kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus r. Visalaukės mokykloje-daugiafunkciame centre svečiuojasi anykštėnai

2014 metų spalio 24 dieną Vilniaus r. Visalaukės mokykloje- daugiafunkciame centre svečiavosi mokiniai ir mokytojai iš Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos. Susipažinome su jais rugsėjį, auksinio rudens verpetuose, kai buvome pakviesti į jų gimnaziją. Tai buvo pradžia bendro projekto „Būkime kartu“, kuriuo siekiama ugdyti meilę gimtajam kraštui, remiantis etnokultūrine patirtimi, tradicinėmis dorovės formomis, įvairių tautų kultūrinėmis vertybėmis. Projekto tikslai: susipažinti ir susidraugauti su lietuvių/lenkų mokyklų mokiniais per bendrą edukacinę veiklą; susipažinti ir pristatyti skirtingų Lietuvos regionų etnokultūrą; kartu vykdyti etnokultūrinę veiklą.


Pirmasis susitikimas įvyko 2014 metų rugsėjo 25-26 dienomis Kazio Inčiūros gimnazijoje, kurio metu mokiniams buvo pristatytos gyvosios tradicijos: edukacinė programa- duonos kepimas bei literatūrinių vietų lankymas. Mokiniai pabuvojo Troškūnų girininkijos pažintiniame take, siaurojo geležinkelio ir arklio muziejuose, A. Baranausko klėtelėje, prie A. Vienuolio kapo, kopė į J. Biliūno laimės žiburį, buvo prie Puntuko akmens. Dar svečiavosi akmens tapybos meistro Stanislovo Petraškos paveikslų iš akmens parodoje. Gimnazijoje vyko vakaronė, kurios metu buvo pristatomas šokamasis ir žaidybinis folkloras, tai: „Graži mūsų šeimynėlė“, „Kepėm kepėm blynus“, „Polka su ragučiais“, rateliai ir pan. Antrąją vizito dieną mokiniai dalyvavo linksmosiose sportinėse estafetėse, viktorinoje. Mokiniai sugrįžo kupini įspūdžių, geros nuotaikos, pasipildę žinių ir pažinčių bagažus.

Atsakomojo vizito metu Visalaukės mokykloje-daugiafunkciame centre mokiniai svečius  iš Anykščių mokė šokti krakoviaką, polonezą  ir linksmapolkę. Papasakojo šokių kilmės istorijas. Popietės metu žaidė žaidimus, susipažino su lenkų papročiais ir žaidimais, bendravo, dalijosi įspūdžiais. Taip pat turėjo galimybę pabuvoti netradicinėje lenkų kalbos pamokoje, kurios metu įgavo pradinių lenkų kalbos žinių, pasigamino lenkų- lietuvių kalbos žodynėlį. Antroje susitikimo dalyje anykštėnai buvo lydimi į Asvejos regioninį parką ir geografinį Europos centrą. Ilgiausio Lietuvos ežero apylinkėse gausu geomorfologinių, hidrografinių, botaninių vertybių. Pagrindinis parko kraštovaizdžio struktūrinis elementas – Asvejos ežeras. Tai ilgiausias ir vienas didžiausių Lietuvos ežerų. Be to, aplankė Radvilų dvaro liekanas, pabuvojo Asvejos regioninio parko lankytojų centro parodoje, kuri projekto dalyviams paliko labai gerą įspūdį. Mokinių atmintyje išliks lankytų vietų vaizdiniai, pasakojimai, gražūs ir mieli prisiminimai. 

Labai tikimės, kad šio projekto metu užsimezgusi draugystė – tai nuoširdaus bendravimo ir  bendradarbiavimo pradžia.

Lietuvių kalbos vyresn. mokytoja
 Giedrė Turkinienė

Shadow up