kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Svečiai iš Lenkijos Medininkų šv. Kazimiero vidurinėje mokykloje

Vykdant partnerystės projektą  „Neužmirškime mūsų protėvių darbų“ spalio 19 -25 dienomis Medininkų šv. Kazimiero vidurinėje mokykloje svečiavosi 10 mokinių ir 2 mokytojai iš Lodzės S. Žeromsko gimnazijos Nr. 41. Pasibuvimo metu svečiai iš Lenkijos kartu su matematikos mokytoja Tatjana Siroit ir mūsų mokyklos mokiniais aplankė Vilnijos krašto įžymias  vietoves  bei apylinkes, susipažino su šio krašto istorija ir kultūra.


Medininkų šv. Kazimiero vidurinės mokyklos mokiniai ir partneriai iš Lenkijos žaidė įvairius integracinius žaidimus, kurių metu artimai susipažino vieni su kitais, taip pat buvo supažindinti su mokyklos istorija ir tradicijomis. Viešnagės metu svečiai turėjo galimybę apžiūrėti Medininkų apylinkes. Jų laukė ekskursija po Rasų kapines bei gražiausias Vilniaus senamiesčio vietas. Ekskursijos metu stabtelta ir Bareikiškėse. Nedideliame Vilnijos krašto kaime, kuris yra turtingas savo kultūriniu paveldu. Mokiniai apžiūrėjo įrengtą ir atnaujintą  V.Sirokomlės muziejų, taip pat turėjo praktinį kaligrafijos užsiėmimą. Nepamiršta ir apie Čekoniškių verbų ir buities seklyčią, kur mokiniai galėjo išmėginti palmių pynimo meno. Kelionę vainikavo pasivaikščiojimas po Trakus.

 

Šiuo projektu siekiama supažindinti mokinius su abiejų šalių kultūra. Tam tikslui vyko nemažai integruotų užsiėmimų, tokių kaip: lietuvių kalbos, geografijos, anglų kalbos, technologijų pamokos, tradicinių šokių bei lietuvių tradicinių patiekalų pristatymas. Mainų programa suteikė galimybę ne tik patikrinti, bet ir patobulinti savo lenkų kalbos žinias, artimiau susipažinti su kitos šalies kultūra, tačiau ir susirasti draugų.

Vėlų šeštadienio vakarą, spalio 25 d., svečiai išvyko gimtųjų namų link, o mūsų mokiniai liko patenkinti galėdami dalyvauti  projekte bei susipažinti su kitos kultūros bendraamžiais.

 

Tatjana Siroit,
matematikos mokytoja

Shadow up