kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono gyventojai apdovanoti už pavyzdingus būstus

Spalio 13 – ąją Lietuvoje paminėta pasaulinė Būsto diena. Šia proga Vilniaus rotušės rūmuose vyko iškilmingas renginys, kurį organizavo Aplinkos ministerija, Respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai ir Vilniaus miesto savivaldybė. Reginyje buvo pristatyti ir pagerbti labiausiai nusipelnę Lietuvos Respublikos būsto dalyviai, iš jų – du Vilniaus rajono gyventojai, kurie be valstybės paramos pavyzdingai prižiūri ir atnaujina savo būstus bei alternatyviai naudoja energijos šaltinius.Iš 23 savivaldybių buvo atrinkti ir renginio metu keturiose kategorijose apdovanoti 42 nominantai: už tvarkingą daugiabučio priežiūrą, už pavyzdingą aplinkos tvarkymą, už taupų ir efektyvų energijos vartojimą, už viešojo administravimo pastangas. Šiomis nominacijomis siekiama parodyti visuomenei progresyvias iniciatyvas ir idėjas, asmenis, įmones ir organizacijas - visus būsto sektoriaus dalyvius, kurių veikla siekiama sukurti darnią gyvenamąją aplinką, kad kiekvienas žmogus turėtų saugius namus su oraus, sveiko ir visaverčio gyvenimo perspektyva.

Vertinimo komisija kategorijoje „Už tvarkingą daugiabučio namo priežiūrą (savo lėšomis)“ ypač išskyrė ir įvertino Vilniaus rajono Nemenčinės m. Kranto g. 23 esančio daugiabučio namo gyventojų pastangas (iniciatorė – namo gyventoja Irina Gaidamovič, namo administratorius – UAB „Nemenčinės komunalininkas“), kurie savo lėšomis, be valstybės paramos, atnaujino daugiabutį, apšildė sienas, stogą, pamatus, sumontavo naują šildymo sistemą, įrengė šilumos paskaitos skaitiklius kiekvienam butui ir net 52,6 % sumažino šiluminės energijos suvartojimą. Be to, daugiabučio aplinka yra nuolat prižiūrima bei gražiai ir skoningai puoselėjama.

Taip pat Vertinimo komisija pažymėjo ir pagerbė Vilniaus rajono, Riešės sen., Tarpučių vs. gyventoją Aną Nieviadomską kategorijoje „Už taupų ir efektyvų energijos vartojimą, alternatyvių šilumos šaltinių diegimo iniciatoriai“. Gyventojos nuosavame ekologiškame būste energijos šaltiniai naudojami taupiai ir efektyviai – namui elektros energiją tiekia saulės baterijų ir vėjo jėgainės sistemos. Nominantai buvo iškilmingai apdovanoti Aplinkos ministro padėkomis ir atminimo dovanomis.

Vilniaus rajono nominacijų laimėtojus pasveikinti atvyko Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotoja Olia Lukaševič, kuri džiaugėsi, kad gyventojų nuveikti darbai liko pastebėti ir įvertinti.

Shadow up