kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Draugystės savaitė Medininkų šv. Kazimiero vidurinėje mokykloje

Medininkų šv. Kazimiero vidurinė mokykla jau 17 metų bendradarbiauja su mokykla iš Vokietijos Weil im Schönbuch: vyksta mokinių ir mokytojų mainai, vykdomi bendri projektai.


Šių metų spalio mėnesį prasidėjo naujas projektas „Pažinkime mūsų kraštą“, kurio metu mūsų mokyklos mokiniai ir draugai iš Vokietijos galėjo artimiau susipažinti su Lietuvos kova už laisvę ir nepriklausomybę, prisiminti Lietuvos valstybės atkūrimo istoriją.

Projekto metu svečiai lankėsi skirtingose pamokose ir kartu su mokyklos mokiniais mokėsi dirbti su mikroskopais, gamino cepelinus, atliko matematines užduotis bei bandė pramokti lietuvių kalbos. Vakarais moksleiviai turėjo galimybę pabendrauti žaidžiant sporto žaidimus: futbolo varžybose laimėdavo vaikai iš Vokietijos, krepšinio – mokiniai iš Lietuvos. Medininkų bendruomenės narys, kūno kultūros mokytojas  G. Ancukevič sakė: „Tai dar kartą įrodo, jog kiekviena tauta turi savo tradicijas ir mylimiausią sporto šaką: Vokietija – futbolą, o Lietuva – krepšinį“.

Įgyvendinant projektą „Pažinkime mūsų kraštą“ buvo organizuojamos išvykos. Mokiniai lankėsi Vilniaus centre esančiame Genocido aukų muziejuje, kur išklausė gido pasakojimą apie tai, kaip penkiasdešimt metų (nuo 1940 iki 1990) buvo planuojami ir vykdomi sovietų nusikaltimai, apžiūrėjo buvusį KGB vidaus kalėjimą, susipažino su ekspozicija, įrengta buvusioje mirties nuosprendžių vykdymo patalpoje.

Spalio 3 dieną abiejų šalių mokiniai dalyvavo mokykloje organizuojamoje Kūrybos dienoje, kurios metu visi norintys parodė savo išradingumą, įvairiapusius talentus, originalumą. Didelio dėmesio sulaukė bičiulių iš Vokietijos ritmiškas ir linksmas pasirodymas „Cup Song“. Po meninės programos mokiniai pasveikino mūsų bei vokiečių mokyklos pedagogus su Tarptautine mokytojų diena bei palinkėjo visiems sveikatos, ištvermės, darnos ir harmonijos, stiprybės ugdant dorą ir išsilavinusį jaunimą.

Spalio 6 dieną partneriai iš Vokietijos svečiavosi Medininkų Pasieniečių muziejuje, pamatė jame eksponuojamą istorinę ekspoziciją, susipažino su muziejaus sukauptais eksponatais, su saugomomis muziejinėmis vertybėmis bei nuotraukų, menančių valstybės apsaugos raidą, kolekcija. Jaunuoliams buvo pademonstruota muziejaus virtuali programa.

Kitą dieną atėjo atsisveikinimo metas. Buvo labai liūdna atsisveikinti su išvykstančiais naujais draugais. Tačiau tikimės, kad ateityje dar ne kartą susitiksime ir naujų susitikimų metu daugiau sužinosime apie mūsų draugų Tėvynės istoriją, o Medininkų šv. Kazimiero vidurinės ir Weil im Schönbuch  mokyklų puiki draugystė gyvuos dar ilgus metus.

Iraida Vlasova
anglų k. mokytoja metodininkė

Shadow up