kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono švietimo įstaigų bibliotekų veikla

 

Knygos – minties laivai, plaukiojantys laiko bangomis ir rūpestingai
 gabenantys savo brangų krovinį iš kartos į kartą.

(F.Bekonas)2014-05-26

Popieriaus gamybos pamoka
 Pakenės Č. Milošo pagrindinės mokyklos bibliotekoje

Nacionalinės bibliotekos savaitės metu Vilniaus r. Pakenės Č. Milošo pagrindinės mokyklos biblioteka kvietė skaitytojus praleisti laiką bibliotekoje kartu, vartyti ir skaityti knygas, atrasti bendravimo džiaugsmą, knygų išmintį bei naudą. Visi norintys galėjo pavartyti nuotraukų albumus, piešti ir spalvinti, pamatyti pristatymą apie popieriaus gamyba, bei patys pasigaminti popierių iš atliekų.

Bibliotekoje buvo organizuotas užsiėmimas „Popierius gali būti daug mielesnis, jei jis padarytas savo rankomis“. Mokyklos bibliotekininkė Irena Korvel visus norinčius pamokė, kaip pasidaryti originalų ir dailų popierių. Pagrindinė gamybinė medžiaga buvo nereikalingas popierius, visokiausios žolelės ir gėlės, kurios suteikė popieriui ypatingo žavesio. Po popieriaus gamybos užsiėmimo, bibliotekoje buvo suorganizuota Vaikų darbelių paroda.

Bibliotekininkė
 Irena Korvel

 2014-05-16

Netradicinė garsių aktorių literatūros pamoka
 Vilniaus r. Kalvelių Moniuškos gimnazijoje

2014 m. gegužės 13 d. gimnazijoje vyko įdomi ir naudinga pamoka, kurios tema buvo šeimos, tėvų ir vaikų santykiai, jų raida prozininko Jono Biliūno kūriniuose. Šį kartą pas mus svečiavosi garsūs Lietuvos teatro aktoriai: Vaiva Mainelytė, Algimantas Butvilas ir Ramutis Rimeikis. Pamokoje dalyvavo 8-12 klasių mokiniai.

Pamokos metu išgirdome rašytojo novelių „Joniukas“, „Ubagas“ ir „Kūdikystės sapnai“ kūrybines interpretacijas. Aktorių subtiliai atgaivintos ir Jono Biliūno laiškų žmonai Julijai eilutės. Svečiai nepaprastai jautriai perteikė rašytojo gyvenimo dramą: pasipriešinimą ligai kūryba ir humaniškumu. Jie kvietė mokinius pamąstyti apie vertybes, kartų tarpusavio santykius. Pamoka buvo įdomi ir labai naudinga. Su lietuvių literatūros klasiko kūryba susipažinome ne iš knygų, o aktoriams pasitelkus teatrines, scenos meno priemones. Tai padėjo geriau suvokti rašytojo gyvenimo, asmenybės ir talento ypatumus bei juose atsiskleidžiančias dvasines ir kultūros vertybes, pasvarstyti apie jų aktualumą mūsų dienomis. Laikas, praleistas klausantis J. Biliūno kūrybos interpretacijų, stebint V. Mainelytės,  A. Butvilo ir R. Rimeikio vaidybą, tikrai neprailgo. Žavėjo aktorių profesionalumas, nuoširdus bendravimas su publika, todėl pamokai pasibaigus mokiniai svečius apdovanojo audringais plojimai.

Renginio pabaigoje Teatro sąjungos pirmininkas aktorius Ramutis Rimeikis perdavė LMKA prezidento Kornelijaus Platelio sertifikatą mokyklai. Mes, Vilniaus r. Kalvelių S. Moniuškos  gimnazijos bendruomenė, dėkojame Lietuvos meno kūrėjų asociacijai (LMKA) ir žymiems Lietuvos meno kūrėjams už teorines pamokas ir praktinius užsiėmimus. Būtų labai džiugu, jei tokie projektai ir toliau vyktų mūsų gimnazijoje.

 

Anželika Spiridovič2014-05-12

„Teatras- tai MAGIJA”

2014 metai yra paskelbti Teatro metais, todėl Vilniaus rajono Pakenės Č. Milošo pagrindinė mokykla tarptautinę Teatro dieną organizavo renginį, kuris buvo surengtas norint puoselėti teatro meną, vaikų gebėjimą išreikšti save vaidyba. Šią progą mokykloje lankėsi teatras iš Krokuvos, kuris parodė priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams ir 1-4 kl. mokiniams spektaklį „Keturios mylios už pečiaus“.

Scenoje pasirodžiusi mergaitė visiems pranešė, kad pametė savo mėgstamą lėlę Petronelką. Greitai paaiškėjo, kad bėgantis šuo paslėpė lėlę šalyje, esančioje keturias mylias už pečiaus. Mergaitė nusprendė surasti lėlę ir iškeliavo į užburtą šalį. Kelionės metu ji sutiko daug įvairių veikėjų, kurie padėjo jai siekti tikslo. Pagaliau mergaitė pasiekė paslaptingąją šalį ir surado mylimą lėlę. Keli mokiniai taip pat padėjo aktoriams vaidindami – mergaitės žąsis, o berniukai jovaro lapelius.

Teatro metams ir Tarptautinei teatro dienai paminėti bibliotekoje buvo surengta spaudinių paroda „TEATRAS- tai MAGIJA".2014-05-07

Rudaminos „Ryto” gimnazijos bibliotekoje vyko „Knygos bičiulių mėnuo“

Rudaminos centrinės bibliotekos darbuotojos kartu su gimnazijos bibliotekininkėmis surengė susitikimą su leidyklos „Nieko rimto“ atstovais ir dailininke bei pasakų vaikams rašytoja Sigute Ach. Dailininkė padovanojo gimnazijai savo piešinių.

Visą mėnesį renginiai tęsėsi. Organizavome renginį, kurio metu paminėjome K. Donelaičio 300-ąsias gimimo metines. Renginyje dalyvavo 6-9 klasių mokiniai. Bibliotekos vedėja mokinius supažindino su lietuvių literatūros klasiko K. Donelaičio biografija, mokiniai skaitė ištraukas iš poemos „Metai“ ir muzikavo.

„Knygos bičiulių mėnesio“ metu bibliotekoje taip pat buvo eksponuojama paroda „Kuriame knygos viršelį“, kurią parengė technologijos mokytoja A.Lastovska su mokiniais.

Mokytoja Danute Navickienė bibliotekoje surengė 2a-os klasės mokiniams pamoką. Pamokos metu mokytoja papasakojo apie H.K.Anderseno gyvenimą, kartu su vaikais prisiminė rašytojo pasakas. Mokiniai taip pat pasakojo savo mėgstamiausias pasakas. Po to piešė labiausiai patikusius perskaitytų knygų veikėjus bei dalyvavo knygos skirtuko piešime.

Vilniaus r. Rudaminos „Ryto“ gimnazijos bibliotekininkės
 
Rimanta Lukošiūnienė
 
Virginija Aleknaitė


 

2014-05-06

Nacionalinė bibliotekų savaitė Pagirių gimnazijoje

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu pagrindinį dėmesį skyrėme lietuvių grožinės literatūros pradininko, klasiko Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių jubiliejui paminėti.

Bibliotekininkės parengė stendą ir pateiktis, skirtas K. Donelaičiui. Gimnazijos fojė buvo leidžiamas poemos „Metai“ garso įrašas su vaizdais ekrane apie poeto gyvenimą ir kūrybą, kuris praplėtė mokinių žinias apie žymųjį lietuvių klasiką.  

Vilniaus r. Pagirių gimnazijos
bibliotekos vedėja
Miglė Pieškuvienė


 

2014-05-05

Pirmokai - bibliotekos skaitytojai

2014 m. gegužės 2 d. Kalvelių S. Moniuškos gimnazijoje įvyko smagus renginys, kurio metu mūsų pirmokai tapo oficialiais bibliotekos skaitytojais. Įvyko pirmokų, išmokusių skaityti, krikštynos, kurias organizavo gimnazijos bibliotekininkės.

Susirinkę mokiniai apsidžiaugė pamatę savo pamėgtų pasakų herojus: pasakų fėją, batuotą katiną, raganą, coliukę, raudonkepuraitę, miegančiąją gražuolę, nykštukus. Pasakų personažai parengė mokiniams įvairių užduočių ir malonių išbandymų. Iš pradžių jie turėjo atpažinti pasakų herojus ir pasakyti, iš kokių jie yra pasakų. Vėliau vaikams teko įminti mįsles, išspręsti kryžiažodį ir deklamuoti eiles.

Sėkmingai atlikus užduotis pirmokai sužinojo, ką galima veikti bibliotekoje ir kaip čia dera elgtis. Taip pat išgirdo knygutės prašymus reikiamai ją saugoti ir rūpintis. Prieš tampant tikrais bibliotekos skaitytojais, pirmokai turėjo pasižadėti laikytis taisyklių ir visada mylėti ir saugoti knygas. Dovanų pirmokai gavo diplomų ir spalvinimo knygučių.

Norintiems lavinti skaitymo įgūdžius, reikia kuo daugiau draugauti su knyga. O kur gimnazijoje daugiau rasi knygų, jei ne bibliotekoje? Po krikštynų pirmokai kiekvieną dieną skuba į biblioteką paimti vis kitų knygelių skaitymui.

Bibliotekininkės Lilia Spiridovič, Anželika Spiridovič

 


 

2014-05-02

Renginys skirtas Vaikų sveikatos metams

 

1a, 4a, 3c klasių Rudaminos F. Ruščico gimnazijos mokiniai susirinko į animacinio filmo peržiūrą „Mojdodyr“, kuriam šiemet sukanka 60 metų. Vaikai prisiminė K. Čukovskio pasaką „МОЙДОДЫР“, pagal  kurią 1954 metais buvo sukurtas animacinis muzikinis filmas.

Vaikai pažadėjo laikytis higienos taisyklių, kad jiems neatsitiktų taip, kaip filmo herojui, kuris nesiprausė ir kurį paliko visi jo daiktai.

Vėliau mokiniai su mielu noru kūrė piešinius, kuriuos padovanojo juos bibliotekai.


Shadow up