kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Mažųjų džiaugsmui – naujai atidarytos vaikų žaidimų aikštelės

Ketvirtadienį, balandžio 24 d., iškilmingai ir džiaugsmingai buvo atidarytos penkios vaikų žaidimų aikštelės: dvi Marijampolio, viena Kalvelių ir dvi Rukainių seniūnijose.


Į šventę atvyko Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst ir Užsienio ryšių ir informacijos skyriaus vedėja Dorota Levko, kurios kartu su vaikais, jų tėveliais ir visais susirinkusiais norėjo pasidžiaugti tokių gražių objektų atidarymu.

Marijampolio kaime viena iš įrengtų vaikų žaidimų aikštelių yra šalia seniūnijos pastato, netoli švietimo įstaigų, todėl pasibaigus užsiėmimams mokyklose, vaikai „okupuoja“  žaidimų aikštelę. Tad ir atidarymo dieną čia netrūko mažųjų.

Oficialią vaikų žaidimų aikštelės atidarymo šventę pradėjo Merė tardama sveikinimo žodį. Ji palinkėjo vaikams ir jų tėveliams atsakingai naudotis naujai sukurta infrastruktūra ir saugoti ją nuo piktadarių. Merė taip pat pastebėjo, kad virš Marijampolio skraido gandrai ir apsidžiaugė, kad tai gali būti geras ženklas, jog nepritrūks vaikų, kuriems pastatytas šis puikus objektas.

Kunigas Jaroslav Spiridovič pašventino aikštelę, palaimino vaikus ir jų tėvelius, pasidžiaugė kartu su susirinkusiais.

Šventinę nuotaiką kūrė nuotaikingi klounai, kurie mažiesiems dalijo ledinukus, spalvingus balionus ir visiems norintiems piešė ant veidukų. Be gardžių saldumynų vaikai buvo vaišinami kukurūzų spragėsiais, saldžia vata ir gaiviaisiais gėrimais. Šventėje nestygo geros nuotaikos, linksmybių ir skambaus vaikų juoko.

Kalvelių kaimo bendruomenė Kalvelių kaime naują vaikų žaidimų aikštelę įsirengė vietoj senos, tarp daugiabučių namų. Tai puikiai visiems gyventojams ir vaikams žinoma vieta.

Seniūnė Kristina Gerasimovič pristatė svečiams bendruomenės atstovus.

Jauna mama dėkodama už vaikų žaidimo aikštelę argumentavo, kodėl tokios aikštelės būtinos: jos moko diplomatijos pagrindų, kadangi kartais tenka paprašyti užleisti vietą, kartais palaukti, pasidalinti. Jos moko tausoti tai, kas duota, saugoti, kad kuo ilgiau tarnautų, taip pat moko bendravimo ir bendruomeniškumo.

Atidarant vaikų žaidimų aikštelę Kalveliuose irgi netrūko saldainių, spalvotų balionų ir blizgančių konfeti.

Rukainiuose viena vaikų žaidimų aikštelė įrengta prie daugiabučių namų, o kita darželio teritorijoje. Vaikučiai jau išbandė aikštelės privalumus, jauni tėveliai džiaugėsi šia spalvota ir kokybiška dovana. Merė kreipdamasi į vaikus palinkėjo svajonių išsipildymo. Taip pat ji atkreipė dėmesį, kad prie kiekvieno vaikų žaidimų aikštelės projekto dirbo daug žmonių, kurie savo gero darbo dėka padovanojo Rukainių gyventojams puikias aikšteles. O gerumu reikia dalintis, tad šiandien gavę nuostabias dovanas, ateityje vaikai irgi turėtų padaryti įnašą į ateinančių kartų gerovę.

Šūsnis į dangų paleistų balionų, šokoladinių kiaušinių ir ledinukų gausa kūrė šventinę nuotaiką. Žaidimų aikštelės buvo pilnos linksmai nusiteikusių vaikų, o visi susirinkusieji smagiai stebėjo jų šėliojimus ir džiaugėsi puikiu rezultatu – spalvingomis ir funkcionaliomis žaidimų aikštelėmis. Tądien aikštelės buvo oficialiai atidarytos ir pristatytos mažiesiems Vilniaus rajono gyventojams.

Buivydžių, Paberžės ir Šatrininkų seniūnijų atžalos jau išmėgino naujas žaidimams skirtas vietas, nes dar 2013 m. rudenį buvo baigtas vaikų žaidimo aikštelių įrengimas. Iš 44 planuojamų aikštelių jau 12 bendruomenių projektų yra įrengti.

Vaikų žaidimo aikštelė - tai puiki vieta praleisti laiką visai šeimai. Čia patogiai jaučiasi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji, atlydėjusieji vaikučius į žaidimo aikštelę. Aikštelės yra pritaikytos įvairaus amžiaus vaikams. Ten galima rasti įvairiausių laipynių, spalvotų sūpynių, karuselių, žaismingų namelių su čiuožykla. Žaidimų vietos įrengtos ant smėlio, kad vaikai, nukritę, nesusižeistų.

28 vaikų aikšteles įrengs ir dalinai finansuos savivaldybė. Likusias 16 – Vilniaus rajone įsikūrusios vietos bendruomenės. Vilniaus rajono vietos veiklos grupei (VRVVG) buvo įteikti 8 bendruomenių projektai aikštelių įkūrimui (po dvi aikšteles kiekvienoje seniūnijoje). Įrengti vieną vaikų žaidimų aikštelę kainuoja apie 50-55 tūkst. Lt. Savivaldybė bendradarbiaudama ir palaikydama ryšį su seniūnijų bendruomenėmis, dengia 10 proc. išlaidų  ir apmoka techninio projekto parengimo paslaugas.

Shadow up