kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Gimnazistai svajoja apie pasieniečio karjerą

Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazistai, svarstantys apie darbą pasienyje ir apie kinologo profesiją, per pavasario atostogas turėjo galimybę dalyvauti ekskursijose į Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinės būstinę Mickūnuose bei į Pasieniečių mokyklą Medininkuose.


Pirmadienį Mickūnuose gimnazistus svetingai pasitiko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinės būstinės vadovas Kęstutis Kriaučiūnas, o apie kinologų darbo specifiką išsamiai papasakojo VSAT kinologė, etologė (gyvūnų psichologijos žinovė) Daina Malickienė. Mokiniai pamatė įvairių veislių tarnybinių šunų – vokiečių, belgų aviganių, Labradoro retriverių ir kt. Pasieniečiai kinologai pademonstravo dresuojamų keturkojų augintinių įgūdžius. Gimnazistai lankėsi ir šunų dresavimo klasėje, kurios grindyse, sienose ir specialiuose balduose įrengta daugybė slėptuvių, padedančių lavinti tarnybinių pasieniečių šunų įgūdžius įvairiose situacijose. Be to, moksleiviai ne tik stebėjo, kaip šunys  aptinka  įrengtose slėptuvėse esančią alkoholio, sprogmenų ar narkotikų kontrabandą, bet ir patys aktyviai dalyvavo ekskursijoje - bandė šunis dresuoti, nuo jų slėptis. Taip pat slėpė savo daiktus ir stebėjo, kaip išdresuotas šuo juos randa. Mokiniai taip pat apsilankė Vilniaus sienos apsaugos tarnybos šaudykloje, kurioje tuo metu treniravosi Pasieniečių mokyklos studentai. Mokiniai susidomėję stebėjo, kaip kursantai valdo ginklus ir taikosi į taikinį, domėjosi kursantų pratybomis bei teiravosi, kokiais atvejais pasienietis gali panaudoti ginklą.

Trečiadienį būrelis mokinių apsilankė Medininkų Pasieniečių mokyklos organizuojamuose atvirų durų dienos renginiuose. Čia mokiniai išgirdo apie Pasieniečių mokyklos vykdomą atranką – pretendentui keliamus moralinius, fizinio pasirengimo, sveikatos ir išsilavinimo reikalavimus. Taip pat sužinojo apie kursantų kasdienybę – buities ir poilsio sąlygas, darbo specifiką, stipendiją ir pan. Šioje ekskursijoje be teorinių žinių netrūko ir praktikos – mokiniai galėjo mėgautis nuostabiu pasieniečių kadetų, orkestro ir kinologų pasirodymu, kuris nustebino  disciplina, susiklausymu ir išradingumu. Be to, gimnazistai apžiūrėjo mokymosi patalpas, pabendravo su kursantais bei paragavo gardžios pasieniečių košės.

Tikėdamiesi ir tolimesnio bendradarbiavimo, nuoširdžiai dėkojame Pasieniečių mokyklos Medininkuose ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinės būstinės Mickūnuose darbuotojams už šiltą priėmimą ir išsamius bei vaizdingus pasakojimus. Po šių išvykų integruoto technologijų kurso pamokose su mokiniais iniciavome diskusijas, o jie parengė kūrybinius darbus apie pasieniečio profesiją. Džiaugiamės, kad ekskursijos sukėlė daug teigiamų emocijų, naujų įspūdžių ir paskatino mokinius susidomėti pasieniečio ir kinologo profesijomis.

Vyresn. mokytojas Vytautas Arlauskas,
psichologė Kristina Leščinskaitė

Shadow up