kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone nemokamai dalijamos naujos kompostavimo dėžės

Įgyvendinant Projektą „Vilniaus regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“, norintiems kompostuoti atliekas Vilniaus rajono savivaldybės individualių namų valdų savininkams, taip pat daliai sodo bendrijų narių, kurie turi asmenines sutartis su atliekų vežėju/tvarkytoju, bus dalinamos nemokamos kompostavimo dėžės. Šiose 800 litrų talpos dėžėse bus galima kaupti organines virtuvės atliekas (vaisių atliekas, daržovių žieves, gerai susmulkintus kiau­šinių lukštus, arbatžoles, kavos tirščius, ir t.t.) bei sodo atliekas (sausus lapus, gėles, nupjautą žolę, smul­kias šakas, senus šiaudus, šieną, piktžoles, ve­lėną, medines sodo atliekas, ir t.t.). Tokiu būdu gyventojai turės galimybę pasigaminti natūralių trąšų sodo, daržo ar namų augalams ir sumažinti buitinių atliekų, išmetamų į sąvartyną, kiekį.


Kompostavimo dėžes Vilniaus regiono 8 savivaldybėms (Švenčionių, Šalčininkų, Širvintų, Trakų, Elektrėnų, Ukmergės, Vilniaus rajono bei Vilniaus miesto savivaldybėms) nemokamai dalina UAB „VAATC“ (Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras). Iš viso savivaldybėms bus išdalinta 51 000 dėžių. Vilniaus rajono savivaldybei skirta 9216 vnt. kompostavimo dėžių.

Dalijamos kompostavimo dėžės yra lengvai surenkamos, estetiškai patrauklios, jose užtikrinama optimaliam biologinių atliekų skaidimuisi reikalinga temperatūra, drėgnumas bei pralaidumas orui. Kartu su dėže gyventojai gaus ir instrukciją, kaip ja tinkamai naudotis ir kompostuoti.

Norintys gauti kompostavimo dėžę, Vilniaus rajono savivaldybės individualių namų valdų savininkai, taip pat sodo bendrijų nariai, kurie turi asmenines sutartis su atliekų vežėju/tvarkytoju, turi kreiptis į vietos seniūnijas. Gyventojai turės pasirašyti panaudos sutartį su UAB „VAATC“ dėl neatlygintino kompostavimo dėžių naudojimo.

 

Projektas „Vilniaus regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“ yra finansuojamas pagal Lietuvos 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos panaudojimo strategiją ir ją įgyvendinančią Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Sanglaudos fondo, VAATC ir savivaldybių lėšomis.

 

 

 

 

Kompostavimo dėžių dalijimo taisyklės

Kompostavimo dėžių dalijimo tvarka Vilniaus rajono savivaldybėje

Shadow up