kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lietuvių kalbos savaitė Rudaminos F. Ruščico gimnazijoje

Jau kelerius metus kovo mėnesį Rudaminos F. Ruščico gimnazijoje tradiciškai organizuojama Lietuvių kalbos savaitė. Šiemet ji vyko kovo 10-19 d.


Renginiai prasidėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos – Kovo 11-osios – minėjimu  aktų salėje. Gimnazijoje taip pat buvo eksponuojami mokinių darbai, skirti Kovo 11-ajai.

Kovo 12 d. IG-IVG klasių mokiniai susitiko su aktoriumi – skaitovu Raimundu Lukšu. Svečias skaitė fragmentus iš pasaulinės literatūros klasikos – A. de Sent Egziuperi „Mažojo princo“ ir E. Hemingvėjaus „Senio ir jūros“.

Lietuvių kalbos mokytojai vedė atviras pamokas: integruotą lietuvių k. ir istorijos pamoką „Lietuvos valstybės šventės“ 6 klasėje (mokyt. D. Mikalauskienė ir istorijos mokyt. M. Matulianec), „Vidutinis amžius. Skaitvardžio vartojimas ir rašyba“ 7 klasėje (mokyt. V. Barkauskienė) ir integruotą lietuvių k. ir lenkų k. pamoką 1 klasėje (mokyt. B. Buinovska ir pradinių klasių mokyt. M. Simanovič).

IG klasių mokiniai galėjo pasitikrinti žinias dalyvaudami viktorinoje „Pažink Lietuvą“ (mokyt. D. Mikalauskienė), o mokytojos I. Pročuchanovos mokiniai kūrė kryžiažodžius apie Lietuvą, Lietuvos rašytojus ir jų kūrinius. Pradinių klasių mokiniams mokyt. L. Žilinskienė organizavo skaitovų konkursą „Aš mažas lašelis tavęs, Lietuva“. Visi 5-IG klasių mokiniai dalyvavo rišlaus teksto kūrimo konkurse „Kūrybiškiausias gimnazijos mokinys“.

Lietuvių kalbos savaitę mūsų gimnazijoje vainikavo renginys Rudaminos metodinio centro lietuvių kalbos mokytojams ir 11-12 klasių mokiniams „Kristijonas Donelaitis ir XXI amžiaus skaitytojas“, kuriame pamoką apie lietuvių literatūros klasiką vedė humanitarinių mokslų daktaras, docentas Darius Kuolys.

Lietuvių kalbos savaitės konkursų ir viktorinos nugalėtojai buvo apdovanoti padėkos raštais ir simbolinėmis dovanėlėmis.

Dar vykstant renginiams gimnazijoje ir jau jiems pasibaigus 6, 7, IG ir IIG klasių mokiniai tikrinosi lietuvių kalbos žinias konkurse „Švari kalba – švari galva“.  

 

Rudaminos F. Ruščico gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė
Danutė Mikalauskienė

Shadow up