kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Turiningas Žemės dienos minėjimas Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijoje

Kovo 20 – oji – Pasaulinė Žemės diena, kai diena tampa lygi su naktimi ir prasideda astronominis pavasaris, paminėta ir Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijoje.


Neeilinė šventė – Žemės diena, mūsų gimnazijoje tapo tradicija. Kelerius metus iš eilės ji nukeliama į kovo 21 – ąją dieną ir paskelbta netradicinio ugdymo diena. Gimnazijoje vyksta renginiai, organizuojama tradicinė bendruomenės narių talka, mokiniai ir mokytojai tvarko mokyklos teritoriją, planuojamos išvykos į mišką.

Šiais metais Pasaulinės Žemės dienos proga priešmokyklinių grupių ir 1 – 6 klasių mokiniai atliko gerą darbą – į medžius įkėlė inkilus, kuriuose, tikimės, apsigyvens pavasario giesmininkai.

Vėliau visi 0 – 6 klasių mokiniai susirinko į gimnazijos aktų salę, kur vyko šventinis renginys. 4c ir 3b klasių mokiniai, vadovaujami gimnazijos pavaduotojos Miroslavos Klim ir pradinių klasių mokytojų metodininkių Lucijos Tareilis ir Irenos Janinos Aliaševič, parengė  inscenizaciją ekologijos tema, taip ragindami visus puoselėti ir saugoti gamtą.

Pagrindiniai vaidinimo veikėjai ginčijosi ir vis negalėjo nutarti, kas geriausia Žemei, o savo šmaikščiais dialogais pralinksmino žiūrovus ir visiems susirinkusiems dovanojo gerą nuotaiką. Galiausiai nugalėjo gėris ir buvo nuspręsta, kad privalome puoselėti, prižiūrėti ir gelbėti Žemę!

Po pamokančio pasirodymo visus pasveikino šventės viešnia, Parudaminio  girininkijos darbuotoja Božena Golubovska, kuri gimnazijos mokinius supažindino su lankymosi miške  taisyklėmis, priminė tai, ką jau kiekvienas žinojo -  kad miškas yra  augalų ir gyvūnų namai, juose svečiuojantis būtina tinkamai elgtis. Ponia Božena pasakojo apie Lietuvos florą ir fauną, taip pat surengė mokiniams konkursą apie gamtą. Už taisyklingus atsakymus buvo įteiktos atminimo dovanėlės.

Susitikimą vainikavo ekologinės mados pristatymas, kurio metu 2b, 3b ir 4c klasių mokiniai pademonstarvo kūrybinius darbus iš atliekų.

Kiekvienai klasei gimnazijos direktorė Žaneta Jankovska įteikė diplomus „Planetos draugas“, padėkojo už dalyvavimą renginyje ir priminė, kad rūpintis Žemės išsaugojimu privalo visi.

Žemės dienos minėjimo šventėje dalyvavo ne tik gimnazijos mokiniai, mokytojai ir administracija, bet ir tėvai, seneliai, Rudaminos lopšelio – darželio vaikučiai, Rudaminos bendruomenės atstovai.  Šventėje  taip pat dalyvavo  Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro direktorė Violeta Cereška.

Smagu, kad yra tokia diena, kai visi galime pasakyti daug gražių žodžių ir linkėjimų Žemei motinėlei. Tikime, kad ugdome kartą, mylinčią gamtą, atsakingą už planetos ateitį, kuri ne tik per Žemės dienos minėjimą, bet ir  kasdien saugos  Žemę  ir ja rūpinsis!

Shadow up