kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Dėl Vilniaus rajono savivaldybę šmeižiančio straipsnio

 

PRANEŠIMAS SPAUDAI

2014-03-17

Š. m. kovo 16 dieną portale delfi.lt pasirodė straipsnis „Vilniaus priemiesčio bėdos: kai lietuviai tampa mažuma“, http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/vilniaus-priemiescio-bedos-kai-lietuviai-tampa-mazuma.d?id=64265028, kuriame atvirai kurstoma tautinė nesantaika, kadangi straipsnio pradžioje labai paviršutiniškai pristatoma, kokios problemos slegia gyventojus, metami atviri kaltinimai lenkų tautinei mažumai: „Problemos – buitinės, tačiau, kaip mano priemiesčiu tampančio kvartalo naujakuriai, jų sprendimas vilkinamas ir dėl politinių priežasčių: Vilniaus rajono savivaldybėje ir Avižienių seniūnijoje dominuoja lenkai(...)“. Atkreipiame dėmesį, jog šioje vietoje aiškiai matosi straipsnio autoriaus, kaip ir beje skundą pareiškusio asmens, neigiamas nusistatymas prieš lenkų tautinę mažumą, gyvenančią Lietuvoje. Tai patvirtina dar vieno pašnekovo, Aleksandro Česnavičiaus pasisakymas „(...)O savivaldybė - tipiška Vilniaus rajono lenkiška šutvė, atstovaujanti vietinių lenkų interesams“, - DELFI sakė A. Česnavičius“. Tokie teiginiai tik patvirtina žemą mūsų tautiečių „(...) lietuvių, eks miestiečių, su aukštesnėmis pajamomis“ kultūrą bei priešišką nusistatymą.Toliau straipsnyje pateikiamas faktas, jog buvo kreipiamasi į Vilniaus rajono savivaldybę dėl vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros Avižieniuose. Naujųjų Avižienių gyventojai neva piktinasi gautu neigiamu atsakymu. Savivaldybė, tai biudžetinė įstaiga, kuri savo darbus ir investicijas privalo planuoti keliems metams į ateitį, t.y. dirba pagal pasitvirtintus ilgalaikius ir trumpalaikius strateginius planus. Nieko nuostabaus, kad pirmiausia centralizuoto vandentiekio ir nuotekų šalinimo paslauga aprūpinami senųjų Avižienių, Skaidiškių, Rudaminos, Kalvelių, Pagirių, Juodšilių, Riešės, Zujūnų ir kt. gyvenviečių gyventojai, kadangi tiksliai žinoma, kiek tų namų yra, kur jie yra ir galima laiku ir tinkamai parengti techninius projektus ir kitą dokumentaciją. Tuo tarpu Vilniaus rajonas tankiai užstatomas iš visų Vilniaus miesto pusių – Zujūnai, Skaidiškės, Nemėžis, Rudamina, Pagiriai, Buivydiškės ir t.t. Vilniaus rajono savivaldybė, turėdama ribotą ir krizės metais smarkiai apkarpytą biudžetą, nukreipia investicijas į visas 23 seniūnijas, kuriose nuolat vyksta statybos ir kuriasi nauji gyventojai.
Straipsnio autoriaus pašnekovas teigia, jog „Avižieniuose įgyvendinti du projektai – pastatytas darželis ir renovuota mokykla, „žinoma, abu skirti lenkams“. Šis teiginys iškreipia faktus. Tiesa ta, kad naujai pastatytame Avižienių darželyje įsteigtos 2 ugdomosios grupės lietuvių ir 2 lenkų kalba. Tas pats Avižienių gimnazijoje – ugdymas vykdomas lenkų ir lietuvių ugdomąja kalba. Taigi, arba Aleksandras Česnavičius nesidomi, kas vyksta jo gyvenamajame rajone, arba atvirai ir gėdingai meluoja, siekdamas kurstyti tautinę nesantaiką ir priešiškumą skaitytojų gretose.
Tuo tarpu kita pašnekovė, R. Pucilauskienė, dedasi esanti Vilniaus rajono situacijos ir poreikių žinovė: „Visų pirma R. Pucilauskienės žiniomis, dalis lėšų nukreipiama kitiems projektams. Pavyzdžiui, ruošiamasi finansuoti vandentiekos ir nuotekų tvarkymą Skaidiškėse bei porai mažiukų kaimelių, kuriems, pašnekovės įsitikinimu, tai tikrai neaktualu.“ Šiuo metu vandentvarkos projektai įgyvendinami Zujūnuose, Didžiojoje Riešėje, Mažojoje Riešėje, Marijampolėje, Rukainiuose, Skaidiškėse, o tai iš tikrųjų nėra „kaimeliai“. Savo priešiškumą senbuviams atvirai reiškianti moteris teigia „Jei žmogus visą gyvenimą vaikšto į lauko tualetą, pas jį namuose net nėra išvedžiotų vamzdynų“. Vamzdynus galima nutiesti ir nevalia pamiršti, kad ir senojoje Avižienių dalyje kuriasi daug jaunų šeimų, kurios tikrai gyvena ne viduramžių sąlygomis.
Kita skaudi tema – transportas. R. Pucilauskienė rašo, kad „Iš Avižienių į Vilnių važinėjantys žmonės daug metų tiesioginiu autobusu galėjo pasiekti miesto centrą – Žalgirio stotelę. Tačiau nuo sausio 1 dienos autobusas važiuoja tik iki Šeškinės“. Pažymime, kad Vilniaus rajono savivaldybės administracija sutrumpino priemiestinio maršruto Nr. 108 „Vilnius (Žalgirio stadionas) – Sudervė“ trasą iki Šeškinės poliklinikos stotelės atsižvelgdama į Vilniaus miesto savivaldybės administracijos reikalavimą. Kartu siekdama išvengti šio maršruto reisų dubliavimosi su kitų maršrutų (Nr. 110 „Vilnius (Autobusų stotis) – Babrukiškės per Sudervę, Brinkiškes“, Nr. 127 „Vilnius (Autobusų stotis) – Širvintos“) reisais ir siekdama pritaikyti autobusų iš Sudervės atvykimo į Šeškinės poliklinikos stotelę laiką prie Vilniaus miesto viešojo transporto tvarkaraščių, Vilniaus rajono savivaldybės administracija sudarė naują maršruto Nr. 108 „Vilnius (Šeškinės poliklinika) – Sudervė“ tvarkaraštį. Šiuo metu Avižienių kaimo gyventojai gali pasiekti Vilniaus miestą autobusais, aptarnaujančiais priemiestinius maršrutus Nr. 108, Nr. 110, Nr. 127. Iš viso šiais maršrutais iš Avižienių į Vilnių darbo dienomis vykdoma 20 reisų ten ir atgal.

Išanalizavus straipsnio turinį galima teigti, jog abu pašnekovai ne ką išmano apie savivaldą, be to yra priešiškai nusiteikę prieš lenkų tautinę mažumą. Jų metami kaltinimai yra begėdiškas melas. Be to, straipsnyje minimos pavardės yra puikiai žinomos. Artėja dvigubi rinkimai, todėl nieko nuostabaus, jog Vilniaus rajone valdžios vadžias laikanti partija ir jos vykdoma politika susilaukia „komplimentų“. Melu ir apgavystėmis sau kelią į valdžią grindžia kitos partijos. Pažymime, kad Vilniaus rajone gyvenantys žmonės mato ir vertina Vilniaus rajono vykdomos politikos efektyvumą. Jau nemažai padaryta, tik nevalia pamiršti, jog dar daug darbo laukia, nes gyventojų skaičius nuolat didėja, gyvenvietės auga, o biudžetas, skiriamas Vyriausybės, neatitinka poreikio.

 

Shadow up