kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Sveikatingumo šventė Rudaminos „Ryto“ gimnazijoje

Jau daugelį metų vasaris skelbiamas  sveikatingumo mėnesiu. Ta proga Vilniaus rajono švietimo skyrius, propaguodamas sveiką gyvenseną bei fizinį aktyvumą, kasmet organizuoja sveikatingumo dieną rajono švietimo įstaigų vadovams.


 

Šiemet sveikatingumo šventės šeimininke tapo  Rudaminos „Ryto“ gimnazija. Sveikatingumo šventėje  dalyvavo: Vilniaus rajono Švietimo skyriaus vedėja Lilija Andruškevič,  pavaduoja Sofija Ryžova, skyriaus specialistai bei rajono švietimo įstaigų vadovai.

Šventės tema pasirinkta senovės Graikija – šalis, tapusi fizinio ir dvasinio grožio vienovės simboliu. Taigi visi renginio dalyviai buvo suskirstyti į šešias komandas, kurios dalyvavo spartakiadoje ir turėjo progą išbandyti savo fizines jėgas. Po spartakiados vyko orientacinės varžybos – „Minotauro labirintas“.

Komandos privalėjo rasti gimnazijos plane nurodytus kabinetus ir atlikti įvairias užduotis: išspręsti kryžiažodį, sudėti dėlionę, sužaisti šaškėmis, surišti kaklaraištį ir kt.

Įveikę paskutinę užduotį dalyviai gavo degančią žvakę, simbolizuojančią olimpinę ugnį, kurią iškilmingai įnešė į aktų salę. Po sportinių rungčių, komandos rinkosi gimnazijos valgykloje pasimėgauti „Dievų maistu“, o pasistiprinusios grįžo į aktų salę ir atsidūrė „Mūzų prieglobstyje“.

Rudaminos „Ryto“ gimnazijos mokiniai, tapę graikų mūzų globotiniais, užbūrė svečius savo šokiais, dainomis, muzika. Visus sužavėjo Šešėlių teatro pasirodymas, komiška kompozicija „Neūžauga“ bei žavingi „Spartos vyrai“.

Koncerto metu visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais bei simboline dovana – gilių kava, kuri, anot žinynų, jauną žmogų daro gražų ir ištvermingą, o seną – jaunina, suteikdama naujų jėgų. Gilių kava - nepelnytai užmirštas lietuviškas gėrimas, atgaiva negaluojančiam kūnui.

Padėkos raštus ir dovanėles komandų nariams teikė Rudaminos „Ryto“ gimnazijos čempionai: Evelina Bidžanova, daugkartinė Lietuvos moksleivių kyokushin karatė taurės varžybų finalininkė, Lietuvos kyokushin karatė jaunių čempionato ir kitų varžybų prizininkė, Artūras Bolyčevas, 2011-2014 metų Sausio 13-osios aukų pagerbimo „Gyvybės ir mirties keliu“ dalyvis, įvairių Respublikos lengvosios atletikos varžybų prizinių vietų laimėtojas, Martynas Mileišis, Vilniaus miesto ir Lietuvos sambo čempionas, Edgaras Liman, Europos KickBokso čempionato 3 vietos laimėtojas, daugkartinis Lietuvos jaunučių ir moksleivių bokslo vicečempionas, Lietuvos jaunimo bokso ir pasaulio KickBokso čempionas.

Po koncerto svečiai audringais aplodismentais dėkojo Rudaminos „Ryto“ gimnazijos kolektyvui už šventę, kuri suteikė  peno ne tik kūnui, bet ir sielai.

Shadow up