kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nemenčinės vaikai išmoko palaikyti vieni kitus


Vilniaus regiono futbolo sąjungos (VRFS) rengiamose 8 metų vaikų „Veikmės lygos“ varžybose dalyvauja viena mažo miestelio - Nemenčinės - komanda. 7-mečių turnyre dalyvavo Šalčininkėlių jaunieji futbolininkai, tačiau sužaidusi 6 rungtynes ši komanda iš turnyro pasitraukė.


 

Vaikų skaičius vis kinta

Vaikų futbolo mažuose miesteliuose sunkumai yra paprasti - labai sunku surinkti reikiamo amžiaus grupę. Vis dėlto tik 5tūkstančius gyventojų turinčios Nemenčinės ekipos įkūrėjai šią užduotį įveikė.

„Neturime daug vienodo amžiaus vaikų, juos rasti labai sudėtinga. Paieškose labai padėjo vienas iš Nemenčinės sporto klubo įkūrėjų. Kvietimus prisijungti iškabinome miestelio mokyklose, taip tuos vaikučius ir suradome. Vienas iš  pagrindinių sudominimo būdų – dalyvavimas oficialiose rungtynėse. Šiuo metu auklėtinių skaičius svyruoja tarp 10 ir 18. Tikslų skaičių pasakyti sunku, nes vaikų sergamumas didelis, vieni treniruotis dar tik pradeda, kitiems futbolas pabosta ir jie jį meta“, -pasakojo Nemenčinės vaikų ekipos treneris Robertas Bovševičius.

Pasak trenerio, mintis suburti vaikų komandą kilo, kai buvo įkurtas Nemenčinės sporto klubas. R. Bovševičius pripažįsta, kad papildomu motyvu buvo galimybė kiekvieną savaitę žaisti rungtynes.

„VRFS rengiamos varžybos - puiki galimybė vaikams ir treneriams, nes nereikia sukti galvos dėl rungtynių stokos – jos vyksta kiekvieną savaitę. Taip pat labai svarbu, kad vaikai šiame turnyre gali augti ne tik kaip futbolininkai, bet ir kaip asmenybės“, -dėstė futbolo specialistas.

Pykčių nebeliko

„Veikmės lygoje“ Nemenčinės futbolininkai per 8 rungtynes iškovojo 3 pergales ir tarp 10 komandų užima 8-ąją vietą. R.Bovševičius teigia, kad rezultatai nėra svarbiausias dalykas, nors iš pradžių auklėtiniai dėl jų labai išgyveno.

„Tokiame amžiuje nėra svarbu motyvuoti laimėti, nes 13-14 metų vaikai jau būtų persisotinę futbolu. Mūsų pagrindinis tikslas –įtikinti vaikus treniruotis ir žaisti, - tvirtino treneris. - Džiugu, kad iškovojome jau 3 pergales, stengsimės ir toliau duoti pasireikšti visiems savo auklėtiniams. Su vaikais dirbu jau pusantrų metų, man tai patinka, turiu didelį norą dirbti ir tobulėti toliau. Pradžioje patyrus skaudžius pralaimėjimus buvo sunku juos motyvuoti žaisti toliau, daugelis dėl nesėkmių kaltindavo vartininką. Bet tai būdinga visiems vaikams. Po asmeninių pokalbių pykčių komandos viduje nebeliko. Tai peraugo į vienas kito palaikymą.“

Nemenčinėje dirbantis treneris teigė, kad per treniruotes taktikai skiria mažiau dėmesio.

„Labai svarbu ir individualus, ir taktinis žaidimas. Individualiai technikai treniruotėse skiriu apie 50 procentų laiko, taktikai – 35proc. Iki 13 metų amžiaus vaikams leidžiu pažaisti įvairiose pozicijose – gynyboje, puolime, atlikti vartininko pareigas, -pasakojo R. Bovševičius. - Galbūt ateityje keisis vaiko požiūris ir jis mes futbolą, todėl turime skatinti rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą. Kalbant apie artimiausią ateitį, su Nemenčinės vaikų komanda planuojame dalyvauti „Veikmės vasaros lygoje“ ir kito sezono varžybose. Tiesa, dėl vasaros situacija neaiški, nes daugelis vaikų tokiu metų laiku būna išvežioti pas močiutes ir pan.“

Nemenčinės sporto klubas

 

Shadow up