kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Paberžės socialinės globos namų darbuotojų kvalifikacijos tobulinimas

Vasario 12 – ąją, Pasaulinės ligonių dienos proga, Paberžės socialinės globos namuose vyko darbuotojų kvalifikacijos kėlimo paskaita, kurios metu VšĮ INKOCENTRAS specialistai susirinkusiuosius supažindino su šlapimo nelaikymo problema, kuri radikaliai pakeičia kiekvieno su tuo susidūrusio žmogaus gyvenimą. Kitaip ši liga dar vadinamas inkontinencija.


 

Šlapimo nelaikymas vargina apie 200 mln. įvairaus amžiaus žmonių visame pasaulyje. Lietuvoje šlapimo nelaikymas aktualus beveik ketvirčiui milijono vyrų ir moterų. Moterys nelaiko šlapimo du kartus dažniau nei vyrai, tačiau pastarųjų problema yra sunkiau gydoma nei moterų. Viešojoje erdvėje apie šlapimo nelaikymą beveik nekalbama, todėl su tuo susidūrę žmonės tik laikui bėgant supranta, kaip nesprendžiant bėdos kenčia jų gyvenimo kokybė.

Paskaitos metu buvo kalbama ne tik apie šios ligos paplitimą, bet ir apie gydymą, bei prevenciją, šlapimą sugeriančių slaugos priemonių kompensavimą Lietuvoje ir Europos šalyse. Darbuotojams buvo priminta, kaip teisingai naudoti visas higienos priemones, kurios tinkamai parinktos - sumažina šią problemą, pagerina gyvenimo kokybę.

Išklaususiems paskaitą bus išduoti specialūs pažymėjimai, liudijantys įgytas kompetencijas.

Shadow up