kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Karjeros savaitė Nemenčinės Gedimino gimnazijoje

Š. m. vasario 3 - 7 dienomis gimnazijoje buvo organizuojama Karjeros savaitė, kurios metu vyko įvairios veiklos, ugdančios mokinių karjeros kompetencijas: savęs pažinimo, karjeros galimybių pažinimo, planavimo ir įgyvendinimo. 9-12 klasių mokiniai dalyvavo projekto „Ugdymo karjerai ir stebėsenos modelių sukūrimas ir plėtra bendrajame lavinime ir profesiniame mokyme“ konsultantų paskaitose, individualiose konsultacijose, praktiniuose užsiėmimuose.


Vasario 3 dieną, pirmadienį, mokykloje lankėsi karjeros konsultantas Daugvardas Noreikis. Paskaitoje „Minčių ir žodžių poveikis mūsų karjeroje“ kalbėjo apie minčių, vaizdinių ir kalbos poveikį mūsų gyvenimui. Paaiškino, kaip mūsų nuolatinės mintys ir jausmai kuria aplinką, santykius, sėkmę, sveikatą, apžvelgė ir tai, kokį griaunamąjį poveikį gyvenimui, sveikatai ir santykiams turi neigiamos nuostatos.  

ISM universiteto pirmakursės supažindino mokinius su bakalauro studijų programomis, stojamųjų egzaminų tvarka, tarptautinėmis studentų galimybėmis, jų laisvalaikiu. Organizavo praktinius  komandinio darbo formavimo mokymus, kuriuose mokiniai labai noriai dalyvavo. Karjeros konsultantas Valdemar Chorostin praktinio seminaro metu ,,Kaip tapti sėkmingu žmogumi" 11-12 klasių mokiniams padėjo pildant individualius karjeros planus.

Vasario 4 diena, antradienis, prasidėjo nuo susitikimo su policijos atstovais. Su mokiniais pabendrauti atvyko Vilniaus r. nepilnamečių reikalų specialistė Ilona Kozlovska, policijos komisariato prevencijos poskyrio specialistai Darjuš Mikulevič ir Natalja Prasakova.  

Svečiai papasakojo apie būsimųjų policijos pareigūnų atrankos kriterijus, pareigūnų rengimą, priėmimą į Mykolo Romerio universitetą bei Lietuvos policijos mokyklą, darbą policijoje, darbuotojų motyvavimo ir skatinimo sistemą, atsakė į visus moksleiviams iškilusius klausimus.

Karjeros konsultantė, patyrusi maketavimo profesijos mokytoja, „Penkių kontinentų“ mokymo centro dėstytoja, laikraščio „Ukmergės žinios“ maketuotoja Vilma Gudeikaitė paskaitoje „Vidiniai ir išoriniai profesijos pasirinkimo motyvai“ kalbėjo apie tai, kad profesijos pasirinkimas yra vienas svarbiausių sprendimų, nuo kurio priklauso žmogaus asmeninė gerovė ir vidinė harmonija. Ji pabrėžė, į ką vertėtų atkreipti dėmesį, rengiantis savarankiškam gyvenimui. Buvo aptariami veiksniai, turintys įtakos renkantis profesiją, ir aiškinama, kodėl svarbu į juos atsižvelgti. Taip pat konsultantė pristatė dizainerio-maketuotojo specialybę, mokiniai sužinojo, jog svarbiausia šioje profesijoje kūrybiškumas, idėjos ir jausmas, kad dirbi tai, ką mėgsti. Praktinėje paskaitos dalyje mokiniai maketavo „Padėkas sau“.  

Dieną užbaigė „Kastu International“ atstovas, kuris papasakojo apie įvairių tipų ir lygių universitetus Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Olandijoje, Švedijoje, jų stojimo reikalavimus, studijų programas.

 

Vasario 5 dieną, trečiadienį, mokykloje svečiavosi karjeros konsultantai Agnė Lukauskienė ir Aivaras Pranarauskas. Paskaitoje „Tavo gyvenimo karjera“ Agnė Lukauskienė aptarė karjeros sąvoką, gyvenimo įprasminimo ir profesinio pašaukimo aspektus, mokymosi ir tobulėjimo visą gyvenimą galimybes. Pasakojo apie asmeninę viziją kaip gyvenimo perspektyvą bei svajonių išsigryninimą. Praktinio „Dailės terapijos“ užsiėmimo metu moksleiviai per kūrybą  vaizdavo būsimas profesijas. Po užsiėmimų Agnė individualiai konsultavo iš anksto užsiregistravusius mokinius. 11 klasės moksleivė Simona pasidalijo įspūdžiais po konsultacijos: „Konsultantė įkvėpė mane siekti savo svajonės, nebijoti, būti drąsiai ir klausytis savo širdies“. 

 

Konsultantas Aivaras Pranarauskas pamokoje „Karjeros įpročių ugdymas“ nagrinėjo disciplinos ugdymą, įpročių kilmę, jų reikalingumą šiandieninėje darbo rinkoje. Antroje paskaitoje „Perteklius ir nepriteklius“ aptarinėjo, kodėl dalis visuomenės nėra motyvuota daryti karjerą ir uždirbti pinigų, pateikė ekologišką požiūrį į savo poreikius ir pinigus, atskleidė, kaip nepritekliaus mąstymas sumažina mūsų karjeros galimybes ir nulemia kuklius tikslus. Trečioje paskaitoje „Karjeros auditas“ nagrinėjo dažniausiai pasitaikančius ribojančius įsitikinimus, susijusius su karjera, paaiškino, kad karjera yra visuma veiksmų, kuriuos galima tobulinti ir koreguoti. Taip pat pateikė unikalius pratimus, kurie padeda patobulinti savo mąstymą ir veiksmus. 

Vasario 6 dieną, ketvirtadienį, net 51 gimnazistas vyko į tarptautinę žinių ir išsilavinimo parodą „Studijos. Mokslas. Karjera 2014“.

Moksleiviai turėjo puikią galimybę susipažinti su Lietuvos ir užsienio mokyklų įvairove, betarpiškai pabendrauti su dėstytojais, studentais.

Vasario 7 dieną, penktadienį, Karjeros savaitę užbaigė karjeros konsultantas Vaidas Arvasevičius, į kurio paskaitas susirinko net 115 mokinių. Paskaitoje „Gyvenk, lyg gyvenimas būtų Tavo“ kalbėjo su mokiniais apie teigiamų, pozityvių nuostatų svarbą mūsų nuosavame unikaliame gyvenime – mąstyme, kalboje, poelgiuose. Aptarė žmogui skirtos vietos pasaulyje koncepciją, konkurencijos mitus, pristatė kitokį požiūrį į materialias gyvenimo sferas ir paaiškino, kaip pažinti savo unikaliąsias savybes. Paskaitoje „Keturi žmonių prigimties tipai“ pristatė dominuojančius charakterio bruožus, aptarė, kokias profesijas ar veikimo būdus pasirenka kiekvieno tipo žmonės. Paskaitoje „Berniukai – iš Marso, mergaitės – iš Veneros“ papasakojo apie lyties ir profesinės veiklos ypatumus, patarė, kaip berniukams tapti vyrais, o mergaitėms išlikti moterimis.

 

Visą savaitę 9 – 12 klasių mokinius skatinome geriau pažinti save, išbandyti save įvairiose veiklose, nebijoti svajoti, klysti, kelti sau tikslus ir juos įgyvendinti. Renginiuose dalyvavo 700 mokinių.

 

Karjeros savaitę Nemenčinės Gedimino gimnazijoje organizavo ugdymo karjerai koordinatorė socialinė pedagogė Viktorija Lunienė ir karjeros ugdymu besidominti biologijos mokytoja Alina Kodikienė.


Shadow up