kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Saugokitės sukčių spendžiamų pinklių

Policija nuolat įspėja gyventojus nebūti patikliais, nes apgavikai ieško naujų būdų, kaip išvilioti pinigų. Vis dažniau žmonės nukenčia nuo sukčių, kurie pinigus išvilioja naudodamiesi mobiliojo ar fiksuotojo ryšio telefonais, taip pat elektroniniu paštu arba per socialinius tinklus. Sukčiai pasinaudoja žmonių patiklumu ir išvilioja nemažas pinigų sumas arba informaciją, susijusią su konfidencialiais asmens elektroninės bankininkystės duomenimis.


Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo valdybai (LKPB NEETV) žinomi atvejai, kai asmenys gauna elektroninius laiškus apie netikrus laimėjimus loterijoje. Tai viena iš sukčiavimo formų, kai šių el. laiškų siuntėjai bando sužinoti papildomos informacijos apie asmenį (vardas, pavardė, adresas, t.t.), po to prašo pervesti pinigus į jų nurodomas sąskaitas už loterijoje „laimėtos“ sumos pervedimą į Jūsų sąskaitą, ar administravimą ir pan.

LKPB NEETV pataria:

- nespausti jokių nuorodų tokio pobūdžio laiškuose

- neatsakinėti į tokius el. laiškus

- neatidarinėti jokių prisegtų priedų prie el. laiško

- neteikti jokių asmens duomenų

Įspėjame, sulaukus panašaus pobūdžio skambučių ar laiškų, jokiu būdu nesuteikti prašomos informacijos, o kilus įtarimui, kad susidūrėte su sukčiumi, nedelsdami kreipkitės į artimiausią policijos įstaigą, skambinkite į policiją bendruoju pagalbos numeriu 112 arba 02, ar rašykite laišką el. paštu cyberpolice@policija.lt . Policijos pareigūnai negali užbėgti už akių kiekvienam potencialiam sukčiui, be piliečių pranešimų ir pagalbos sunku nutraukti jų veiklą anksčiau, nei bus padaryta turtinė žala.

Shadow up