kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nacionalinis diktantas: ateik, rašyk, išsaugok

Maloniai kviečiame visus norinčius prisijungti prie jau septintą kartą rengiamo ir Lietuvoje didžiulio populiarumo sulaukusio Nacionalinio diktanto konkurso. Rengėjas Všį Pilietinės minties institutas bei Vilniaus rajono savivaldybės administracija 2014 m. vasario 22 d. (šeštadienį) 11 val. kviečia lietuvių kalbos mylėtojus dalyvauti Nacionalinio diktanto konkurso pirmame etape.


 

Diktantas bus transliuojamas per LRT radijo pirmąją programą ir internetu 11 val. Jį bus galima rašyti visose Lietuvos savivaldybėse, Vilniaus knygų mugėje ir Lietuvos ambasadose užsienyje.

Dėl raštingiausiojo vardo bus varžomasi keliose kategorijose – raštingiausio moksleivio, suaugusiojo ir užsienio lietuvio. Šiemet registruotis atskiroje kategorijoje ir rašyti diktantą kviečiami ir įmonių atstovai. Jie varžysis atskiroje grupėje „Lietuvos įmonės – už pagarbą lietuvių kalbai“.

Prie šios iniciatyvos prisijungsiančio Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė pasidžiaugė, kad šiemet diktanto metu bus atkreiptas dėmesys ir į įmonių raštingumą.

„Jau ne vienus metus esame Nacionalinio diktanto partneriai, todėl mums svarbu visapusiškai prisidėti prie lietuvių kalbos puoselėjimo ir išsaugojimo. Tenka pripažinti, kad versle ne visada atkreipiamas dėmesys į taisyklingą kalbos vartojimą, todėl ne tik patys dalyvausime Nacionalinio diktanto konkurse, bet ir aktyviai kviesime prisijungti savo verslo partnerius, klientus“, – sakė L. Minderienė.

Norinčios dalyvauti diktanto konkurse įmonės turėtų susisiekti su organizatoriais. Daugiau informacijos www.diktantas.lt. Gausiausiai dalyvavę ir mažiausiai klaidų padarę įmonių kolektyvai bus paskelbti ištaisius pirmojo etapo darbus.

Antrasis (finalinis) turas vyks Vilniuje (datą skelbsime vėliau). Į finalą bus kviečiami geriausiai diktantą parašę asmenys.

Kaip ir pernai, diktantą bus galima rašyti namuose ir išsiųsti jį organizatoriams paštu iki vasario 24 dienos imtinai. Tiesa, rašiusieji savarankiškai negalės konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo. Projekto organizatoriai paštu gautus diktantus įsipareigoja patikrinti, ištaisyti ir išsiųsti autoriams.

Rašiusieji savarankiškai diktantus turėtų siųsti adresu:

Nacionalinio diktanto konkursui
AB Lietuvos paštas
J. Jasinskio g. 16
03500 Vilnius

„Diktantas yra ne tik kalbos žinių pasitikrinimas. Tai apsisprendimas ir įrodymas pirmiausia pačiam sau – man svarbi mano gimtoji kalba, aš noriu rašyti ir kalbėti ja taisyklingai. Atrodytų, paprasta nuostata. Tačiau nuo jos prasideda kiekvienos tautos ir kiekvieno asmens savivoka – mano gimtoji kalba yra didžiausia vertybė, jungianti istoriją ir dabartį, jaunus ir vyresnius, gyvenančius Lietuvoje ir už jos ribų“, – sako diktanto organizatorė, VšĮ Pilietinės minties instituto direktorė Vytautė Šmaižytė.

Nacionalinis diktantas organizuojamas kartu su ilgamečiais projekto partneriais – DELFI, LRT, AB Lietuvos paštu, Švietimo ir mokslo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija. Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Diktanto tekstas bus paskelbtas vasario 25 dieną svetainėse www.diktantas.lt, www.vlkk.lt ir DELFI. Kaip ir anksčiau, konkurse negalės dalyvauti lituanistai.


Gyventojai, norintys Nacionalinį diktantą rašyti Vilniaus rajono savivaldybėje (Rinktinės g. 50, Vilnius), gali registruotis tel. 272 0230 arba el. paštu: Rasa.Kairiene@vrsa.lt, Eva.Ivanauskiene@vrsa.lt.

Registruojantis būtina nurodyti vardą, pavardę, adresą ir kontaktinius duomenis (telefono numerį, elektroninio pašto adresą). Mokiniams taip pat privalu nurodyti mokyklos, kurioje mokosi, pavadinimą.

Shadow up