kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

K. Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimas Vilniaus rajono mokyklose

Sausio 1 dieną sukako 300 metų, kai gimė lietuvių grožinės literatūros pradinininkas Kristijonas Donelaitis. Šia proga 2014-ieji LR Seimo sprendimu yra paskelbti Kristijono Donelaičio metais, o 300-osios jo gimimo metinės įtrauktos į UNESCO sukakčių sąrašą. Šią jubiliejinę datą paminėjo Vilniaus rajono švietimo įstaigos.


 Avižienių gimnazija

2014 m. sausio 9 d. Avižienių gimnazijos  bibliotekoje vyko netradicinė pamoka, skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Bibliotekos darbuotojos Barbara Kološevska ir Stanislava Jermolajeva parengė parodą „Donelaitis tarp mūsų” ir ją pristatė mokiniams, o lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Regina Buzienė bibliotekos skaitykloje vedė pamoką, kurios tema buvo „Kristijonas Donelaitis: nuo Lazdynėlių iki Merkurijaus”.

Mokiniai  galėjo įsitikinti, jog Kristijonas Donelaitis yra ne tik ryškiausias lietuvių grožinės literatūros pradininkas ir pagrindėjas. Jo epinė poema „Metai”, kurią sudaro 4 dalys ir beveik 3 tūkstančiai eilučių, yra garsiausias ypatingos meninės vertės lietuvių poezijos kūrinys, susilaukęs plačiausio pripažinimo pasaulyje ir aukščiausio įvertinimo – 1977 metais K. Donelaičio „Metai” įtraukti į žymiausių Europos literatūros šedevrų sąrašą.


Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazija

Kadangi 2014 m. paskelbti Kristijono Donelaičio metais, Vilniaus r. Kalvelių S. Moniuškos gimnazijos bibliotekoje atidaryta paroda, skirta 300-osioms lietuvių literatūros klasiko gimimo metinėms paminėti.

Kristijonas Donelaitis – evangelikų liuteronų kunigas, Mažosios Lietuvos lietuvių grožinės literatūros pradininkas gimė 1714 m. sausio 1 d. Lazdynėliuose, Gumbinės apskrityje, Prūsijos karalystėje (šiuo metu – Karaliaučiaus sritis), kuris sukūrė pirmą svarbų lietuvišką meninį tekstą, paliudijusį lietuvių literatūros buvimą. „Metai” – iškiliausias jo kūrinys, kuriame poetas plačiai rėmėsi kasdienine kaimo žmonių kalba.

 

Nemenčinės Gedimino gimnazija


Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija

Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos bibliotekoje veikia paroda, skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms metinėms, kurio unikalioje kūryboje išsaugotos lietuvininkų tradicijos, papročiai, kalbinės ypatybės, gyvenimo būdas.


Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija

Lietuvių kalbos vyresnioji  mokytoja Laimutė Žilinskienė papasakojo pradinių klasių mokiniams apie K. Donelaičio kūrybą ir skaitė ištrauką  iš  K. Donelaičio poemos „Metai“.

Mokiniai įdėmiai klausėsi „Pavasario linksmybių“, pajuto klasikos skaitymo malonumą, atsakinėjo į klausimus  ir aiškinosi nežinomus žodžius.


Rudaminos „Ryto“ gimnazija

 

 

Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos vidurinė mokykla


Lavoriškių vidurinė mokykla

Siekiant paminėti lietuvių grožinės literatūros pradininko Kristijono Donelaičio 300–ąsias gimimo metines šių metų gruodžio 30 dieną Vilniaus r. Lavoriškių vidurinės mokyklos bibliotekoje buvo surengta paroda poeto jubiliejui paminėti. Parodoje buvo eksponuojamas Kristijono Donelaičio biografijos aprašas, jo žinomiausia poema „Metai“ bei kita jo kūryba.

Bibliotekininkė Kristina Taraškevič

 

 Mickūnų vidurinė mokykla

Balandžio 8 d. aktų salėje susirinkusi mokyklos bendruomenė iškilmingai paminėjo lietuvių literatūros pradininko, klasiko Kristijono Donelaičio – vieno iš autorių, kurį Europos kritikų asociacija mini pasaulio literatūros šedevrų sąraše, 300 metų jubiliejų.

Lietuvių kalbos mokytojai parengė leidinių apie K. Donelaitį parodą, dailės būrelio mokiniai iliustravo „Metus“.

Lietuvių kalbos mokytojas metodininkas A. Lazauskas pasakojo apie K. Donelaičio laikų Mažąją Lietuvą, lietuvių kalbos mokytojų metodininkių O. Avižinienės ir J. Stefanovičienės parengti  8-12 klasių mokiniai pristatė ir apibūdino pagrindinius veikėjus. Scenoje poeto hegzametras skambėjo mokinių, pristačiusių Pričkų, Selmą, Krizą, Dočį ir kitus, lūpomis.

K. Donelaičio poema „Metai“ išversta į 12 kalbų. Mūsų mokytojai poemos ištraukas skaitė vokiškai (mokytoja A. Lebedeva), angliškai (mokytoja N. Tiurnina), lenkiškai (mokytojas V. Kirkevič).

K. Donelaičio patarimai svarbūs ir šiandienos žmogui:

  • dirbk ir džiaukis;
  • būk savimi;
  • negirtuokliauk;
  • mokykis iš gamtos;
  • apribok savo norus.

Ir jau anksčiau skaitę bei nagrinėję poemą „Metai“, ir tik pirmąjį kartą apie literatūros šedevrą išgirdę suprato, kad K. Donelaitis, pasak A. Jovaišos, yra puikus pavyzdys, kaip gyventi ir kaip garbingai sulaukti savo žiemos.

Vilniaus r. Mickūnų vid. mokyklos
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė
Ona Avižinienė


Sužionių vidurinė mokykla


Valčiūnų vidurinė mokykla

Valčiūnų vidurinės mokyklos bibliotekoje buvo paruošta paroda, skirta lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti.


Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla


 

Rakonių pagrindinė mokykla

Mokykloje 7-9 kl. mokiniai dalyvavo dailės pamokoje „Meninė interpretacija K.Donelaičio kūrinio „Metai", kurios metu piešė, po to kiekvienas pasakojo, ką vaizdavo savo piešinyje, reiškė mintis bei interpretacijas. Vėliau bibliotekoje buvo surengta paroda.


Shadow up