kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Prevencinis projektas „Būk matomas kelyje“ Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje

Kai gamta nebesižarsto spalvomis, dienos trumpėja, o vakarai ilgėja, nes labai anksti ima temti, kyla būtinybė pasirūpinti savo ir aplinkinių saugumu kelyje. Tad lapkričio mėnesį Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje vyko pilietinė akcija – prevencinis projektas „Būk matomas kelyje“, kurį organizavo gimnazijos mokytojai Vytautas Arlauskas, Asta Diržiuvienė ir Irena Kisel.


Šio projekto tikslas – užtikrinti mokinių saugumą kelyje ir skatinti mokinius elgtis atsakingai bei nešioti atšvaitus, kurie padėtų išvengti nelaimių tamsiuoju paros metu.

Visą lapkričio mėnesį per technologijų pamokas įvairiomis technikomis buvo kuriami įvairiaspalviai atšvaitai, vėliau dalinami mokiniams, mokytojams ir kitiems gimnazijos darbuotojams. 5-8, I-II gimnazijos klasių mokiniams  auklėtojai demonstravo prevencinius filmus, buvo diskutuojama apie atšvaitų svarbą, o III-IV gimnazijos klasių mokiniai patys tapo mokytojais - vedė saugaus eismo pamokėles mūsų gimnazijos ir Grigaičių pradinio ugdymo skyriaus pradinukams.

Projektas suteikė teigiamų emocijų visiems jo dalyviams. Mažiausieji buvo laimingi rytą pradėję animaciniais filmukais, svečiuose sulaukę vaikų draugo šuniuko Amsio bei gavę dovanų po kelis įvairiomis spalvomis žėrinčius atšvaitus. Vyresnieji didžiavosi, kad pasipuošė pačių sukurtais dirbiniais, džiaugėsi, jog prisiminė svarbią informaciją, ir nusprendė, kad atšvaitai gali būti labai madinga aprangos detalė. Patys vyriausieji sugrįžo į nerūpestingą vaikystę, kai su mažiausiais mokinukais kartu dainavo linksmas daineles ir šoko ratelius. Mokytojų veiduose taip pat atsirado šypsenos - juk ir jie tapo „spindintys“!

Norėtųsi padėkoti visiems, prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo: mokiniams, auklėtojams, bibliotekos vedėjai, technologijų mokytojams, administracijai.

Tikimės, kad pilietinė akcija „Būk matomas kelyje“ taps mūsų gimnazijos tradicija – juk labai svarbu būti matomam ir matyti kitus tamsiuoju paros metu. Net ir viena išgelbėta gyvybė yra daug!

Asta Diržiuvienė
Lietuvių kalbos vyresn. mokytoja

Shadow up