kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus r. švietimo įstaigų renginiai, skirti Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečiui atminti


Šiais metais sukanka 80 metų, kai Lietuvos lakūnai perskrido Atlanto vandenyną. Atsižvelgdamas į tai, Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė 2013-uosius metus Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą minėjimo metais. Mokyklose vyksta įvairūs projektai, edukaciniai, kultūriniai renginiai šio skrydžio per Atlantą 80-mečiui paminėti.


 

 

 

Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazija 

Šiais metais Stepono Dariaus ir Stasio Girėno minėjimas yra ypatingai svarbus, ne tik dėl jubiliejinės datos bet dėl pirmojo lietuviško palydovo „LituanicaSAT-1“ paleidimo, todėl Nemenčinės Konstanto Parčevskio gimnazijos  mokiniai  spalio 24 dieną nusprendė šią datą paminėti ne tradiciškai, nuvažiavę ir pamatę viską savo akimis, o ne kalbomis ir internete rasta informacija. 

Mokiniai ryte išvyko  į Kauną. Ten vykusioje ekskursijoje  jiems buvo papasakota apie lėktuvo sudedamąsias dalis, kodėl lėktuvas skraido. Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos išgirdo mokiniai buvo Dariaus ir Girėno skrydžio ypatumai. Visi liko sužavėti tikrąją šio skydžio istorija. Moksleiviai įdėmiai klausė, net gidas nespėdavo atsakyti  į visus mokinių užduodamus klausimus. Vieni panoro tapti pilotais ir klausė apie šios profesijos ypatumus, kiti tiesiog buvo labai susidomėję aviacija. Mokiniai ne tik pajautė Aviacijos Muziejaus atmosfera, bet  ir pamatė lėktuvus. Vienas geriausių eksponatų buvo B.Oškinio sklandytuvų kolekcija. Išgirdę tiek daug naujos informacijos, grįžę i autobusą dalinosi įspūdžiais. 

Ekskursija tiek mokiniams tiek mokytojams nepraėjo vėltui. Vaikai buvo nustebę, kad muziejuje gali būti ne tik nuobuodu, bet ir įdomu. Mokiniai turiningai  praleido laisvalaikį.

 Vyr. istorijos mokytoja Vida Borkovska

 

Pagirių gimnazija

Pagirių gimnazijoje vyko S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlanto vandenyną 80-ies metų minėjimas.

Istorijos ir geografijos mokytojai klasėse vykdė projektus, mokiniai kūrė plakatus, kūrybinius darbus, skirtus šiam įvykiui paminėti.

Mokinių darbai iškabinti gimnazijos erdvėse. 


Nemežio šv. Rapolo Kalinausko gimnazija 

Lapkričio 18-22 dienomis Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijoje buvo minimas S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą  80 – metis.  Ta proga II- III gimnazijos klasių mokiniai mokyklos fojė  parengė stendą.

Bibliotekos vedėja S. Gleb,
istorijos vyresnioji mokytoja J. Našlėnienė


Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazija  

Minint  Lietuvos lakūnų S.Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-metį, Vilniaus r. Rudaminos F. Ruščico gimnazijoje lapkričio 18-22 d.d.  buvo organizuojami šie renginiai:

- 5-8 klasių mokinių  piešinių  konkursas;

- Referatų  bei darbų rašymas II G-III G klasėse šiomis temomis:

  1. Skrydis per Atlantą-lietuvių tautos žygdarbis
  2. Lietuvos aviacijos istorija pasaulio kontekste
  3. S. Girėno ir S. Dariaus  žygdarbis ir  gyvenimas

- Netradicinių pamokų vedimas (dalyvavo gimnazinės klasės, lektoriai IIG mokiniai)Rukainių vidurinė mokykla

Šiais metais sukanka 80 metų, kai Lietuvos lakūnai perskrido Atlanto vandenyną. 2013-ieji buvo paskelbti Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą minėjimo metais.

Lapkričio 18-22 dienomis Rukainių vidurinėje mokykloje vyko savaitė, skirta S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečiui paminėti. 5-8 klasių mokiniai pristatė piešinius, kurie buvo eksponuojami mokyklos fojė. Vyko ir lėktuvų modelių pristatymas. Gražiausius „Lituanicos“ modeliukus pagamino 9a klasės mokiniai: V. Baklagina, B. Gancevska, A. Kuckevič, M. Kučevski, A. Gaidamovič ir 10c klasės mokinė K. Kozyreva. Lėktuvėliai buvo pagaminti iš medžio, kartono, dominavo oranžinė spalva, trispalvės motyvai.  Mokiniams buvo organizuota filmo peržiūra „Skrydis per Atlantą“. Per istorijos, geografijos, lietuvių kalbos pamokas vyko šio filmo aptarimas. Taip pat mokiniai klausėsi Vytauto Kernagio dainos pagal V. Mykolaičio-Putino eilėraštį „Margi sakalai“.

Penktadienį geografijos mokytoja metodininkė Alicija Klonovska ir istorijos vyresnioji mokytoja Rasa Jachimovičienė surengė viktoriną – konkursą, apdovanojo mokinius, kurie aktyviai dalyvavo šios savaitės veikloje. Viktorinoje  geriausiai pasirodė 9a klasės mokiniai. Ši savaitė suteikė ieškojimų, darbo, kūrybiškumo ir pažinimo džiaugsmą bei praplėtė akiratį. 

Istorijos vyresnioji mokytoja Rasa Jachimovičienė


Valčiūnų vidurinė mokykla

Lapkričio 22 d. mokiniai kartu su mokytojais išvyko į edukacinę kelionę į Kauną tam, kad paminėtų Lituanikos skrydžio per Atlantą 80-metį.

Pirmiausia mokiniai apsilankė Lietuvos aviacijos muziejuje, susipažino su Lietuvos aviacijos istorija, aviacine technika, lakūno profesija, išmėgino savo jėgas pilotuojant virtualų orlaivį.

Bet svarbiausias dėmesys buvo skirtas didvyriškam lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui per Atlanto vandenyną: mokiniai išklausė  išsamų gido pasakojimą, apžiūrėjo ekspoziciją, skirtą S.Dariui ir S. Girėnui, bei veikiančią transatlantinio lėktuvo Lituanica kopiją, pagerbė tragišką žygio baigtį ir lakūnų atminimo įamžinimą atminimo kriptoje.

 

Istorijos mokytoja Ina Miloš


Medininkų šv. Kazimiero vidurinė mokykla 

Lapkričio 21 d. Vilniaus rajono Medininkų Šv. Kazimiero vidurinėje  mokykloje  vyko minėjimas, skirtas Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio 80-ies metų sukakčiai paminėti.

Minėjimą pradėjome išklausant Nijolės Tallat-Kelpšaitės dainą „Lituanica skrenda‘‘ ir  trumpo geografinio – istorinio filmo peržiūra apie tuos įvykius. Filme pamatėme lakūnų nuotraukų ir sužinojome Lietuvos vietas, kuriose įamžinti didvyriai. Po dainos vedantysis papasakojo daugiau faktų apie Dariaus ir Gireno skrydį. Sužinojome daug istorinių   ir geografinių  įdomybių.

Vėliau 9 klasės mokinė Ivona Stefanovska perskaitė  Juozo Paukštelio eilerastį ,,Garbingai žuvusiems lakūnams“, skirtą narsių pilotų prisiminimui.

Minėjimo pabaigoje 9 klasės  moksleiviai parengė pasirodymą, kuriame atsispindėjo narsių lakūnų skrydis virš Atlanto.


Sužionių vidurinė mokykla


Buivydžių vidurinė mokykla

Buivydžių vidurinėje mokykloje buvo minimas S. Dariaus ir S. Girėno skrydžio per Atlantą  80 – metis. Per istorijos pamokas 5-7 klasių mokiniams buvo papasakota apie S. Dariaus ir S. Girėno skrydį per Atlantą.

Mokiniai piešė piešinius, rašė referatus. Geriausi mokinių darbai buvo pakabinti stende.

 

Zujūnų vidurinė mokykla

Perskristi Atlanto vandenyną šiandien nesunku. Sėdai į lėktuvą ir per trečdalį paros gali nuskristi į Ameriką. Tačiau daugiau nei prieš pusę amžiaus perskristi Atlantą buvo didelis žygdarbis.

Tokį žygdarbį 1933 metais atliko du lietuviai Steponas Darius ir Stasys Girėnas.

Minint 80 –ąsias skrydžio metines lapkričio 20 dieną mokykloje 5-10 vyko reginys „Skrydis per Atlantą“, kurį organizavo istorijos mokytoja Danutė Jancevič.

Renginio metu mokiniai pasakojo apie skrydį, apie Anykščiuose esantį Puntuko akmenį, ant kurio Antrojo pasaulinio karo metais iškaltas lietuvių tautos didvyrių lakūnų atvaizdai ir testamentas tautai.

Renginio pabaigoje devintokų lūpomis nuskambėjo fragmentai iš testamento.


Bezdonių Julijaus Slovackio vidurinė mokykla

Minint Lietuvos lakūnų srydžio per Atlantą 80-metį, lapkričio 18-22 dienomis vyko savaitė skirta Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečiui paminėti. Šią datą minint  mokiniai aktyviai dalyvavo rengiant informacinį stendą, geografijos pamokų metu žiūrėjo filmą apie pilotų gyvenimą, rengimąsi skrydžiui, jo įgyvendinimą ir tragišką pilotų žūtį. Mikliausi mokiniai savo jėgas išbandė sumeistraudami "Lituanicos" lėktuvo modelį.

 


 Paberžes šv. Stanislavo Kostkos vidurinė mokykla 

2013 - ieji metai paskelbti S. Dariaus ir S. Girėno skrydžiui per Atlantą minėjimo metais. Šią progą Paberžės šv. Stanislavo Kostkos vidurinėje mokykloje ir pagrindinio ugdymo Pikeliškių skyriuje įvyko eilė įvairių renginių.

11 – 12 klasių mokiniai dalyvavo sporto varžybose (tinklinis), rašė rašinius apie istorinį skrydį, jaunesnių klasių mokiniai parengė kūrybos darbus (dailės, technologijos). Savaitės pabaigoje įvyko mokinių piešinių ir rašinių parodos atidarymas, S. Dariaus ir S. Girėno asmenybių pristatymas bei filmų peržiūra. 

Dėkojame visiems mokytojams, prisidėjusiems prie šios savaitės renginių organizavimo.

 

Geografijos vyresnioji mokytoja
Violeta Brodovska

 

Egliškių šv. Jono Bosko vidurinė mokykla

Lapkričio 18 – 22 dienomis Egliškių šv. Jono Bosko vidurinėje mokykloje vyko Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80 –ųjų metinių minėjimas. Programa buvo skirta 6 – 10 klasės moksleiviams.

Mokiniai žiūrėjo dokumentinį filmą “Lituanicos skrydis”, diskutavo tema “Lituanicos skrydžio svarba Lietuvai”, bandė apibūdinti Darių ir Girėną. Atliko kūrybinius darbus.

Šeštokai suprojektavo pašto ženklus, o septintokai ir aštuntokai – 100 litų banknotą.

Darbai buvo skirti legendiniam skrydžiui. Dešimtokai diskutavo tema “Ar Darius ir Girėnas gali šiandien būti mums pavyzdžiu?”, kūrė plakatus tema “Legendiniam skrydžiui – 80 metų“.

Iš mokinių kūrybinių darbų buvo paruoštas stendas.

Paruošė geografijos mokytoja
  Joanna Mialdun


Kyviškių  pagrindinė mokykla

Lapkričio 18 – 22 dienomis Kyviškių pagrindinėje mokykloje vyko Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80 –ųjų metinių minėjimas. Programa buvo skirta 5-10 klasių moksleiviams, tačiau ir jaunesniųjų klasių mokiniai noriai atėjo sudalyvauti  renginyje.

Šventė prasidėjo filmu apie Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą. Mokiniai paruošė prezentaciją apie ,,Lituanicos“ lakūnų gyvenimą.

Mokykloje  visą savaitę vyko mokinių darbų paroda ,, Lituanicos“ modeliai ir piešiniai, kuri baigėsi geriausių darbų apdovanojimais.


Visalaukės pagrindinė mokykla

Vilniaus r. Visalaukės pagrindinės mokyklos mokiniai Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-metį paminėjo papuošdami mokyklą sukurtais lėktuvo „Lituanica“ modeliais bei piešiniais.

Visi „Lituanicos“ modelio autoriai buvo apdovanoti kelione į Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos Vilniaus skyrių. Savaitės pabaigoje mokiniai žiūrėjo dokumentinį filmą apie lakūnų istorinį skrydį bei virtualiai susipažino su Kauno Vytauto Didžiojo karo muziejuje esančia „Lituanicos“ memorialine ekspozicija.

Renginį paruošė istorijos vyresn. mokytoja Reda Kazimerevič ir geografijos vyresn. mokytoja Česlava Šablinska.


Šumsko pagrindinė mokykla

Lapkričio 18- 22 dienomis Šumsko pagrindinėje mokykloje vyko savaitė, skirta S.Dariaus ir S.Girėno skrydžiui per Atlantą 80-mečiui paminėti.  Šia proga mokykloje visą savaitę vyko įvairūs renginiai. Buvo parengtas informacinis stendas „80 metų skrydžiui per Atlantą“.

 

Istorijos ir geografijos mokytojai supažindino mokinius   su S.Dariaus ir S.Girėno biografijomis ir jų legendiniu skrydžiu per Atlantą. Mokiniams parodytas Lietuvos aviacijos muziejaus parengtas filmas  „Lituanicos skrydis“.

Bibliotekininkė supažindino mokinius su  LNB parengta virtualia paroda: „Steponas Darius ir Stasys Girėnas. Mes skrisime į Lietuvą!“. Apžvelgė to meto spaudą apie Dariaus ir Girėno skrydį.

Pabaigai istorijos mokytojas parengė mokiniams viktoriną „Įdomiausi faktai apie Lituanicos skrydį“. Mokiniai noriai dalyvavo viktorinoje ir  su dideliu entuziazmu  įveikė daug įvairių užduočių.

 

Bezdonių „Saulėtekio pagrindinė mokykla 

Lapkričio 18-22 d. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinėje mokykloje 5-6 klasių mokiniai kūrė Lituanikos atvaizdą, kuris eksponuojamas pagrindiniame mokyklos stende.

10-os klasės mokiniai dalyvavo meninio filmo „Skrydis per Atlantą“ peržiūroje ir aptarime. Mokyklos bibliotekininkė J. Kaščiukaitė-Kutkienė surengė parodėlę, apie S. Dariaus ir S. Girėno žygį.

Istorijos vyresn. mokytoja
Milda Daškevičienė


Dūkštų pagrindinė mokykla

Dūkštų pagrindinėje mokykloje lapkričio 22 dieną vyko istorijos - geografijos viktorina  Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-mečiui atminti.  

Renginyje dalyvavo 5 – 10 klasių mokiniai, suskirstyti į 4 komandas. Viktorinos metu istorijos mokytoja Teresa Adomavičienė pristatė skaidres ir trumpai supažindino mokinius su Lietuvos didvyriais Steponu Dariumi ir Stasiu Girėnu. Mokiniai iš anksto ruošėsi viktorinai: išsirinko kapitonus, ruošė emblemas, kūrė eilėraščius, ruošė pristatymus.

Mokiniai ne tik atsakinėjo į viktorinos klausimus, bet turėjo daug įdomių užduočių, pvz. suklijuoti  sukarpytą į gabalėlius  ,,Lituaniką“ ir kt.  Kiekviena komanda  paruošė ir pristatė  piešinius ar konstukcjias. Daugiausiai taškų surinko 9 –os klasės ,,Stasio Girėno komanda.

Visi viktorinos dalyviai ir žiūrovai daug sužinojo apie pasaulinio garso lakūnus, pagilino žinias iš Lietuvos istorijos.

Viktoriną paruošė ir pravedė vyresn. istorijos mokytoja Teresa Adomavičienė.


Mostiškių pagrindinė mokykla

Vilniaus r. Mostiškių mokykloje lapkričio 18-22 dienomis vyko  renginys, skirtas skrydžio per Atlantą  80-mečiui.

1-10 klasių mokiniai parengė informacinį bei piešinių stendus šia tema. Aktyviausiai pasireiškė pradinukai. Jie piešė piešinius, 3 klasės mokinys Edvin Siavro pagamino lėktuvo ,,Lituanica“ modelį iš popieriaus.

Istorijos pamokų metu mokiniams buvo pasakota apie Dariaus ir Girėno skrydį per Atlantą, jų nuopelnus Lietuvai ir parodytas trumpas  filmas.

Renginį vykdė istorijos mokytoja Lucija Jatkevič.


Rakonių pagrindinė mokykla

Shadow up