kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono gyventoja apdovanota Prezidento ordino „už nuopelnus Lietuvai“ medaliu

Spalio 29 d. Vilniaus rajono gyventoja, 9 vaikų motina Jelena Stankevič sulaukė garbingų svečių. Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos Kancleris Giedrius Krasauskas ir Prezidentūros kanceliarijos skyriaus vedėja Gražina Urbonienė atvyko įteikti Lietuvos Respublikos Prezidento ordino „už nuopelnus Lietuvai“ medalio. Kartu su Prezidentės atstovais, garbingos rajono gyventojos pasveikinti ir įteikti padėkos rašto atvyko Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst.Kancleris 92 metų senolei įteikdamas Prezidentės apdovanojimą pabrėžė, kad šis orderis yra skiriamas Lietuvai nusipelniusiems žmonėms. Daugiavaikės motinos, išauklėjusios savo vaikus dorais piliečiais, savo gausiomis šeimomis puoselėja ir stiprina Lietuvą.


Vilniaus rajono merė Marija Rekst sveikindama J. Stankevič dėkojo jai už pasiaukojančios, kantrios motinystės pavyzdį, nepaisant sudėtingų gyvenimo sąlygų už pavyzdingai išauklėtus 9 vaikus.
 

Merė įteikdama sveikinimo raštą ir Savivaldybės dovaną palinkėjo daugiavaikei motinai sveikatos ir Dievo globos ilgiems metams.
 

J. Stankevič sulaukė šio garbingo apdovanojimo už tai, kad yra atsakinga, darbšti ir mylinti motina, išauginusi ir gražiai išauklėjusi net 9 vaikus. Vaikai užaugo dorais piliečiais, gerbiančiais motiną, ją tinkamai globojančiais senatvėje, besilaikančiais visuomenės nustatytų elgesio normų.


Pati J. Stankevič gimė 1921 m. Sadūniškių k., Vilniaus r., 1943 metais ištekėjo už Piotro Stankevičiaus. Šeimoje gimė 6 dukros ir 3 sūnūs. Paaugus vaikams, J.Stankevič kurį laiką dirbo fermoje. Nepaisant gausaus vaikų skaičiaus, žemės ūkio darbų bei namų ruošos, Jelena ir Piotr tinkamai atliko savo pareigas augindami ir prižiūrėdami vaikus, pratindami juos prie darbo.
 

1980 m. mirė Jelenos sutuoktinis ir visi rūpesčiai krito ant jos pečių. Šiandien J. Stankevič rūpinasi kartu gyvenantis sūnus Stanislav su žmona.
 
Kiti J.Stankevič vaikai gyvena atskirai, daugelis jų dirba, kiti yra pensinio amžiaus, dažnai lanko motiną, rūpinasi jos sveikata ir gerove. Pati garbingo amžiaus sulaukusi J. Stankevič džiaugėsi, kad turi jau ir gausų vaikaičių ir provaikaičių būrį – 17 anūkų ir 17 proanūkų.


Viena iš proanūkių sveikindama promočiutę šia gražia proga padeklamavo eilėraštį. Susitikimo metu jautėsi labai maloni, šeimyninė atmosfera. Ordiną gavusi senolė dėkojo visiems surinkusiems ir džiaugėsi jai suteiktu apdovanojimu.
 

 

Shadow up