kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Startuoja konkursas „Sveikuolių Sveikuoliai“

 

Visi puikiai žinome posakį, kad sveikata – didžiausia vertybė. Tačiau tikrąją šių žodžių prasmę dažniausiai suvokiame tik tuomet, kai užklumpa liga. Kad taip neatsitiktų, turime nuo pat mažens ugdyti vaikams sveikos ir saugios gyvensenos įgūdžius, skatinti juos saugoti savo sveikatą, kurią net 50 procentų lemia gyvenimo būdas.


Mokyklų bendruomenėse būtina propaguoti sveiką gyvenseną kaip kasdienį ir įprastą gyvenimo būdą, nes tik rūpindamiesi vaikų sveikata galėsime išauginti sveiką ir laimingą visuomenę !

Siekiant skatinti vaikus rinktis sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras Vilniaus miesto, Vilniaus ir Šalčininkų rajonų bendrojo ugdymo mokyklose organizuoja Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo bei Sveikatos apsaugos ministerijų inicijuotą mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos specialistų konkursą „SVEIKUOLIŲ SVEIKUOLIAI“.

Į kvietimą dalyvauti konkurse atsiliepė per šimtą Vilniaus miesto, Vilniaus ir Šalčininkų rajonų bendrojo ugdymo mokyklų bei ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių pasiryžusių gyventi sveikai.

Konkurso metu jie stengsis įrodyti, kad moka rūpintis savimi, saugoti ir stiprinti savo sveikatą, įgytas sveikatos žinias sugeba taikyti praktiškai, yra fiziškai aktyvūs ir kūrybingi.

Konkursas startuoja š. m. lapkričio 5 dieną ir vyks iki gruodžio 10 dienos. Pagal vaikų amžių komandos suskirstytos į 5 grupes: priešmokyklinio amžiaus vaikų, 1-4, 5–6, 7-8 ir 9–11 klasių mokinių. Komandas sudaro 5 vaikai, mokytojas ir visuomenės sveikatos specialistas, dirbantis ugdymo įstaigoje.

Pirmieji jėgas išbandys patys mažiausieji – ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniai. Konkurso metu vaikai rungsis įvairiose rungtyse. Komandų prisistatymo metu atsiskleis kūrybingumas ir artistiškumas, testų pagalba bus tikrinamos teorinės sveikos gyvensenos ir saugaus elgesio žinios, praktinių užduočių metu paaiškės, kaip mokiniai įgytas žinias sugeba pritaikyti praktiškai, fizinis pasirengimas ir aktyvumas atsiskleis judriųjų estafečių metu. Mokytojams ir sveikatos specialistams taip pat teks pademonstruoti, kaip reikia rūpintis vaikų sveikata.

Visi konkurso dalyviai bus apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir padėkos raštais, nugalėtojams bus įteikti diplomai, Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro bei rėmėjų leidyklos „ŠVIESA“, VICHY vandens parko įsteigti vertingi prizai.

Kiekvienoje amžiaus grupėje nugalėjusi komanda pateks į II-ą konkurso etapą, kuriame varžysis su kitų savivaldybių nugalėtojais.

Liuda Sliaužienė,
Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros skyriaus vedėja


Shadow up