kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajono krosas – atgimė graži tradicija

Spalio šeštą dieną po ilgos pertraukos, Mostiškėse su didėlėmis ambicijomis ir idėjomis atgimė atviros kroso varžybos. Jau prieš gerą penketą metų šis renginys nebuvo organizuojamas. Varžybų data buvo parinkta neatsitiktinai, kadangi anksčiau buvo žinoma, kad pirmasis spalio savaitgalis – tai laikas, kai savo jėgas atvirose Vilniaus rajono kroso varžybose gali išbandyti visi prijaučiantys bėgimui.


 

Mostiškės -  neatsitiktinė vieta kroso varžyboms. Jau metus šioje gyvenvietėje yra įgyvendinamas vietos projektas „Aktyvaus laisvalaikio užsiėmimų, susijusių su sveikatingumu organizavimas Mostiškių kaime“ – o atviros Vilniaus rajono kroso varžybos, tai puiki galimybė vainikuoti sėkmingai įgyvendinamą projektą. Kelios gerai suplanuotos sporto šventės šioje vietovėje, kurias šiais metais organizavo Vilniaus rajono Mostiškių pagrindinė mokykla kartu su VR sporto mokykla, buvo laikomos sėkmės garantu. Organizatoriai neabejojo, kad eilinį kartą Mostiškių gyventojai neliks abejingi varžybų organizavimo iššūkiams ir prisidės prie to, kad šventė būtų graži ir saugi. Atgimusiai tradicijai nuo pat pradžių buvo aukštai iškelta kartelė, varžybos įgavo tarptautinį charakterį – organizatoriai džiaugėsi sportininkų iš Olandijos Sittard ir Lenkijos Geldapės miesto dalyvavimu. 

Bėgikai būrėsi starto vietoje nuo pat ryto, konkurencija tvyrojo ore, o žmonės, atėję palaikyti sportininkų, nekantriai laukė pirmųjų startų ir kilnios kovos žavesio. Šių metų kroso varžybose bėgikai varžėsi aštuoniuose amžiaus grupėse. Distancijos nuo 200 m iki 5000 m buvo parengtos atsižvelgiant į bėgikų amžių. Jauniausioji bėgikė - vos 3 metukų Iveta Šidlauskaitė, vyriausiajam Kriss Viktorovič – 53 metai. Mažiausieji bėgikai, ikimokyklinukai, kartu su savo tėveliais įveikė 200 m distanciją.  Stipriausieji sportininkai dėl vietų ant pjedestalo kovojo 5000 m. distancijoje.

Visose amžiaus grupėse šių metų kroso varžybose startavo 120 bėgikų, o tai tikrai nemažas skaičius. Džiugu, kad bėgimuose dalyvavo ne tik vaikai, jaunimas ir patyrę sportininkai, bet ir suaugę. Verti pagyrimo VIP kategorijos dalyviai Vilniaus rajono Tarybos narys Marijonas Griškevičius, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Robert Komarovski ir Mostiškių mokyklos direktorius Valdemar Klimaševski, kurie rodo pavyzdį jaunimui ne tik kalbomis bet ir darbais.

Visi prizininkai buvo apdovanoti puikiais medaliais ir diplomais, o nugalėtojams atiteko dar ir vertingi daiktiniai prizai, kuriems lėšų skyrė Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Edmund Šot. Geriausiam pagrindinės distancijos (5000 m) bėgikui Edgarui Žygiui ir geriausiai bėgikei Anetai Jacukevič atiteko vertingos dovanos ir proginės bėgikų statulėlės – trofėjai. Šventės metu bėgikai ir dalyviai vaišinosi koše jėgoms atgauti, už kurią  dėkojame Mostiškių pagrindinės mokyklos direktoriui.

Labai džiugino atsiliepimai, kuriuos reiškė tiek svečiai iš užsienio, tiek mūsų sportininkai. Organizatoriai viliasi, kad kitais metais bėgikų padvigubės, o organizatoriai savo ruožtu galės juos nustebinti dar geresnėmis varžybų sąlygomis, lygiu ir dovanomis.

Visų dalyvių vardu dėkojame Vilniaus rajono savivaldybės Kultūros, sporto ir turizmo skyriaus vedėjui Edmund Šot už tai, kad inicijavo šią idėją ir skyrė lėšų prizininkams apdovanoti. Nuoširdūs padėkos žodžiai Sporto mokyklos direktoriui Marijanui Kačanovskiui ir Mostiškių pagrindinės mokyklos direktoriui Valdemarui Klimaševskiui už svečių priėmimą. Taip pat dėkojame už paramą UAB „Mylida“ ir UAB „Pramogų slėnis“.

Vilniaus rajono kroso atskirų amžiaus grupių nugalėtojai: 2007 m. gim. ir jaun. Viktorija Šot, Dmitrij Vinogradov; 2006 – 2004 m. gim. Kuba Poreda, Michalina Parat; 2003 – 2000 m. gim. Jaroslav Semaško, Karolina Savoko; 1999 – 1997 m. gim. Mateusz Vilgus, Aneta Jacukevič; 1996 – 1994 m. gim. Miroslav Bloško, Agata Sečkovska; 1984 m. gim. ir jaun. Edgar Žigis, Aneta Jacukevič; 1983 – 1973 m. gim. Slavomir Tramp; 1972 m. gim. ir vyr. Vytautas Gražys, Olga Karnecka; VIP - Kriss Viktorovič.

Jurij Levko
Vilniaus rajono savivaldybės sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojas

 

Daugiau nuotraukų rasite čia

Shadow up