kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Dainų festivalis „Aš padainuosiu dainų dainelę“

Balandžio 30 d. nuaidėjo paskutiniai II respublikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų virtualaus dainų festivalio „Aš padainuosiu dainų dainelę“ garsai. Tradiciškai balandžio 16 d. švenčiama Pasaulinė balso diena, todėl Vilniaus r. Riešės vaikų darželis jau antrą kartą inicijavo šios dienos minėjimą, pabrėžiant vokalinio ugdymo svarbą vaikų muzikinėse veiklose. Festivalio dalyviai – muzikos mokytojai, buvo skatinami rengti šios dienos paminėjimą. Pedagogai į kvietimą entuziastingai atsiliepė, tad festivalio tinklalapis Facebook mirgėjo ne tik įvairiais muzikiniais pasirodymais, bet pasipuošė ir vaikų piešiniais, iliustruojančiais, kaip jie supranta dainavimą.


Net 53 muzikos pedagogus sujungęs tinklalapis, suskambo nuo 33 smagių filmukų. Dainelės į festivalį skriejo iš pačių įvairiausių Lietuvos vietų – Kauno, Lazdijų, Šiaulių, Utenos, Vilniaus miesto ir, žinoma, iš viso Vilniaus rajono. Daugiausia filmukų buvo sulaukta iš Rudaminos institucijų, iš čia ypač aktyviai dalyvavo Rudaminos vaikų l/d Ąžuoliukas mokytoja, Vilniaus r. savivaldybės muzikos mokytojų metodinio būrelio narė L. Jaskevičienė bei Vilniaus r. Rudaminos Ferdinando Ruščico gimnazijos mokytoja R. Sudnikavičienė.

Vaikų repertuare skambėjo nuo liaudies dainų iki šiuolaikinių kompozitorių kūrinių. Itin išsiskyrė Vilniaus m. vaikų l/d Puriena ugdytiniai (mokyt. V. Vošterienė), atlikę lietuvių liaudies sutartinę Gervela dai čiūto, nes tokio tipo kūriniai yra sudėtingi ir suaugusiems. Nudžiugino faktas, kad buvo dainuojama net trimis kalbomis – lietuvių, lenkų ir rusų, o tai reiškia, kad ugdytiniai savo gimtąja kalba galėjo žymiai giliau išreikšti savo jausmus ir mintis.

Pačiai mažiausiai ugdytinei Elijai Sakalauskaitei iš Vilniaus r. Glitiškių vaikų darželio (mok. Edita Malinovskienė) vos 2 metukai, ir ko gero bet kuriam stebinčiam jos pasirodymą nuotaika praskaidrėjo visai dienai. Festivalyje kūrinius atliko ir solistai, ir kvartetai, ir itin gausios pajėgos – visa darželio vaikų grupė. Daugiausia dėmesio sulaukė Šiaulių vaikų l/d Žirniuko (mokyt. R. Varpučianskienė) ir Kauno menų darželio Etiudas (mokyt. J. Urnižienė) ugdytiniai.

Festivalis baigėsi nuotoline metodine valanda, kuri buvo skirta vokaliniam ugdymui, o joje susibūrė muzikos mokytojai, kurie dalyvavo festivalyje. Metodinėje valandoje pasisakė Vilniaus r. Riešės vaikų darželio direktorė ir festivalio koordinatorė K. Mikolajūnienė, pranešimus skaitė doc. dr. V. Jucevičiūtė-Bartkevičienė (Vilniaus r. Riešės vaikų darželis, Vytauto Didžiojo universitetas) ir E. Povilaitienė (Vilniaus m. vaikų lopšelis darželis Jovarėlis).

Pedagogai neskubėjo skirstytis, noriai dalijosi savo pastebėjimais, susitarė dėl tolimesnio bendradarbiavimo, dėkojo bei sakė festivaliui: „Iki pasimatymo!“

   


dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė,
Vilniaus r. Riešės vaikų darželio meninio ugdymo mokytoja metodininkė ir festivalio organizatorė
Vilniaus r. savivaldybės muzikos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė

Shadow up