kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Ak, tas šokis! Tarptautinė šokio diena Rudaminos daugiafunkciniame kultūros centre

Kiekvienais metais balandžio 29 d. pasaulyje yra švenčiama Tarptautinė šokio diena. Šventė buvo pradėta minėti 1982 m. Tarptautinio teatro instituto šokio komiteto, kuris yra UNESCO globoje, sprendimu. Ši data buvo pasirinkta norint pagerbti Žaną Žoržą Noverį, kuris gimė būtent šią dieną.  Ž.Ž. Noveris (1727–1810) buvo žymus prancūzų choreografinio meno reformatorius ir teoretikas, šiuolaikinio baleto pradininkas. Šios šventės proga kiekvienais metais vis kitas susijęs su šokiais artistas ruošia pranešimą šio meno mylėtojams.


Tokius pranešimus rašė pvz. Katherine Dunham – afroamerikiečių šokėja, choreografė, pedagogė, antropologė ir visuomenininkė, Morisas Bežaras – prancūzų kilmės šokėjas, baletmeisteris, pasaulyje vertinamų baleto trupių Įkūrėjas ir vadovas, kelių baleto mokyklų įkūrėjas, Prancūzijos meno akademijos narys, Mahmudas Reda – egiptiečių šokėjas ir choreografas, Kazuo Ohno – japonų šokėjas, kuris tapo šokio vadinamo Butoh guru ir įkvepiančia asmenybe ir Robertas Joffrey – amerikiečių šokėjas, pedagogas, prodiuseris, choreografas ir Joffrey baleto įkūrėjas.

Tarptautinės šokių dienos proga Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras paruošė labai gražų vaizdo įrašą. Jame šioje kultūros įstaigoje veikiančių šokių kolektyvų atstovai linksmai muzikai grojant šoka Medininkų pilies fone. Šiame vaizdo įraše galime pamatyti gražiais spalvingais liaudies rūbais apsirengusius šokėjus iš tokių ansamblių, kaip: Liaudies dainų ir šokių ansamblis „Rudomianka“, Liaudies dainų ir šokių ansamblis „Jawor“ ir Mały Jawor”, Liaudies šokių kolektyvas Žiogeliai“, Liaudies šokių kolektyvas Hałas”, Šokių ansamblio „Kropelki“ ir Šokių ansamblio Malwy”. Marta Grejam - amerikiečių moderniojo šokio šokėja bei choreografė – vieną kartą pasakė: „Šokis – paslėpta sielos kalba“. Būtent šiame vaizdo įraše savo sielos dalele su visais šokių mylėtojais  pasidalijo RDKC liaudies kolektyvų nariai.

Rudaminos daugiafunkcinio kultūros centro liaudies šokių ansambliai sveikina visus su Tarptautine šokio diena ir kviečia kartu patirti nuostabius nuotykius bendraujant su šokių menu.

Vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia.


Inf. RDKC

                     

Shadow up