kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vyresni Vilniaus rajono ir miesto gyventojai kviečiami į fizinio aktyvumo užsiėmimus

Atlikti Europos Sąjungos vyresnio amžiaus gyventojų sveikatingumo tyrimai parodė, kad Lietuvos vyresni gyventojai mažiausiai Europos Sąjungoje juda, mažiausiai naudojasi įvairių sporto klubų paslaugomis.


Kompiuterinių programų mokymo centras vykdydamas Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro projektą „Fizinio aktyvumo užsiėmimų vyresnio amžiaus žmonėms organizavimas“ organizuoja fizinio aktyvumo ir linijinių šokių užsiėmimus Vilniaus ar Vilniaus rajono 55 metų ir vyresniems gyventojams.

VšĮ Kompiuterinių programų mokymo centras organizuoja šio projekto fizinio aktyvumo veiklas. Kol nebuvo griežtų  karantino ribojimų, nuo birželio mėn.  užsiėmimai  – fizinės mankštos ir šokiai buvo vykdomi salėje. Tačiau jau tada, visur kalbant apie viruso grėsmę, vis ribojant žmonių judėjimą ir susibūrimus, vyresni žmonės nelabai noriai dalyvaudavo. Be to, vasaros metu daug vyresnių vilniečių leidžia savo laiką soduose ar sodybose.

Nuo rudens, apribojus bet kokius susibūrimus, visos veiklos buvo perkeltos į internetinę erdvę – mankštos ir šokiai grupėms vyksta nuotoliniu būdu. Pastebėta, kad mūsų vyresniems toks būdas net labiau priimtinas – nereikia niekur važiuoti, nereikia naudotis viešuoju transportu – ateina laikas, jungiesi prie kompiuterio, žiūri, ką aiškina ir rodo treneriai, ir sau mankštiniesi arba šoki.

Viena dalyvių grupė valandos trukmės užsiėmimuose mankštinasi ir šoka po 8 kartus – iš viso 16 užsiėmimų.

Nors projekto taisyklės numato, kad vieną kartą dalyvavęs, antrą kartą dalyvauti nebegali – dalyviai labai prašo pratęsti arba pakartoti užsiėmimus – tai rodo, kad tiems, kam svarbu pajudėti, tokie užsiėmimai tikrai reikalingi.

Užsiėmimus veda sertifikuoti kineziterapeutai, sporto medicinos specialistai, diplomuoti šokių pedagogai.

UŽSIĖMIMAI DALYVIAMS NEMOKAMI

KVIEČIAME registruotis: http://inx.lv/1D5R

 

Parengta remiantis
Kompiuterinių programų mokymo centro informacija

Shadow up