kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Pasaulis be teptuko

2021 m. kovo mėnesį Vilniaus r. Nemenčinės vaikų lopšelyje-darželyje vyko, logopedės ir socialinės pedagogės inicijuotas projektas „Nuspalvinsiu savo pasaulį be teptuko“. Šio projekto tikslas – per spalvų pažinimą plėtoti vaiko pasaulėžiūrą, kalbą ir emocinį intelektą.


Projekto metu buvo organizuojamos įvairios edukacinės veiklos, skirtos gerinti tarpusavio santykius, draugiškumą, užuojautą ir pagalbą. Jų metu didžiausias dėmesys buvo skirtas kalbai, gebėjimui atpažinti savo ir kitų jausmus bei emocijas. Vaikai mokėsi suvokti ir džiaugtis emocijų valdymo metodais bei atsipalaidavimo būdais. Taikydami įvairius atradimo ir tyrinėjimo būdus ugdytiniai patyrė daug džiaugsmingų ir įspūdingų akimirkų. Visi šio projekto dalyviai, dėvėdami spalvotas kojines, paminėjo pasaulinę Dauno sindromo dieną, akcentuodami mėlyną spalvą ir lietaus tematiką, paminėjo Autizmo supratimo dieną. Kartu buvo vykdytas ir patyčių prevencijos darbas. Viso projekto metu ugdytinius lydėjo švietimo pagalbos specialisčių sukurta pasaka apie Monstriuką, kuris keliavo per spalvų šalis. Spalvų pagalba pasakos herojus vaikus supažindino ne tik su spalvomis, bet paskatino suprasti ir įveikti savo emocijas, jausmus, atskleidė aplinkos suvokimo, tyrinėjimo džiaugsmą bei padrąsino tarpusavyje apie tai kalbėtis.

Tikimės, kad įgyvendintas projektas „Nuspalvinsiu savo pasaulį be teptuko“ padovanojo vaikų lopšelio-darželio ugdytiniams daug teigiamų ir pozityvių emocinių potyrių bei akimirkų, kurių dėka vaikams buvo smagu atrasti, pažinti ir suprasti pirmuosius supančio pasaulio dėsnius.


Logopedė A. Grebneva,
Socialinė pedagogė V. Muravskaja

Shadow up