kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Kovas – sąmoningumo didinimo mėnuo – „Be patyčių 2021“ Rukainių gimnazijoje

2021 m. kovo mėnesį Rukainių gimnazija prisijungė prie emocinės paramos tarnybos „Vaikų linija“ raginimo dalyvauti sąmoningumo didinimo mėnesio „BE PATYČIŲ“ renginiuose.


Šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas elektroninėms patyčiomis, saugumui internete: kaip saugiai naudotis internetu, nepakliūti į socialinių tinklų pinkles, saugoti savo ir kito asmens duomenis bei privatumą. Visą kovo mėnesį gimnazijoje buvo organizuojamos įvairios veiklos, klasės valandėlės, skirtos šioms temoms. Tėvai buvo informuojami apie organizuojamas gimnazijoje veiklas, buvo dalijamasi informacija apie išorinius mokymus: kaip padėti vaikams praleisti mažiau laiko prie ekranų, saugiai naudotis internetu.

Kovo 5 d. 7 kl. mokiniams vyko klasės valandėlė dalyvaujant socialinei pedagogei, kuri su mokiniais kalbėjo apie tarpusavio santykius, kaip bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais skatinant palaikyti draugiškus ir šiltus santykius klasėje, kokios savybės reikalingos norint būti geru klasės draugu.

Kovo 15 d. 5 kl. mokiniai per klasės valandėlę turėjo nuotolinį susitikimą su socialine pedagoge, kuri kalbėjo su mokiniais, kaip saugiai naudotis internetu, su kokiomis kylančiomis grėsmėmis ir pavojais galima susidurti internete ir kaip nuo jų apsisaugoti. Socialinė pedagogė supažindino mokinius, kas yra asmens duomenys. Paaiškino, kurie iš duomenų yra asmeniniai, kurių negalima skelbti internete, o kurie nėra laikomi privačiais duomenimis ir jais galima dalintis.

Kovo 18-19 dienomis 7-8, IG-IVG klasių mokiniai virtualiai susitiko su Vilniaus rajono bendruomenės pareigūne Anželika Rakauskiene, kuri priminė mokiniams, kas yra elektroninės patyčios, kaip saugiai bendrauti virtualioje erdvėje, laikytis nuotolinės pamokos taisyklių, neįžeidinėti kitų, nerašyti netinkamų komentarų, taip pat priminė, kad draudžiama viešinti nuotraukas, vaizdo, balso įrašus be kitų asmenų sutikimo. Pareigūnė informavo mokinius, kad viešoji tvarka elektroninėje erdvėje yra stebima ir kontroliuojama policijos, o už jos nesilaikymą yra taikoma atsakomybė.

Kovo 31 d. IG kl. mokiniams vyko integruota pamoka, kurią organizavo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja O. Aleknavičius kartu su socialine pedagoge J. Bliznike. Pamokoje su mokiniais buvo aptariama, koks šiais laikais yra jauno žmogaus įvaizdis, formuojamas socialiniuose tinkluose, kokie pavojai kyla viešinant savo asmeninę informaciją, kodėl ir kaip reikia saugoti savo privatumą, kaip išvengti sekstingo ir formuoti tinkamą įvaizdį.

IG (I grupės) ir IIIG kl. mokiniai per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas kūrė saugaus elgesio internete taisykles.

Mokinių darbus galite pamatyti čia: https://padlet.com/jovitabliznike/x0e7q1dby91astwb

IIG kl. mokiniai per klasės valandėles atrinko svarbias taisykles, rekomendacijas, kaip elgtis internete.

Prie organizuojamų veiklų prisijungė ir mažiausieji – priešmokyklinio, ikimokyklinio ugdymo grupės ir pradinių klasių mokiniai. Visą mėnesį klasių vadovai, auklėtojos su mokiniais (vaikais) analizavo įvairias situacijas apie patyčias, diskutavo draugiškumo temomis, piešė draugystės tema.

Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, kuruojami auklėtojų E. Jaroš ir K. Jeršovos, dalyvavo respublikinėje ugdymo įstaigų mokinių kūrybinių darbų virtualioje parodoje „Labas. Reikia draugą turėti“, skirtoje akcijai „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2021“. Taip pat buvo paminėta Pasaulinė dauno sindromo diena (kovo 21 d.), prisidėta prie socialinės gerumo akcijos, skirtos Dauno sindromo dienai paminėti „Sveika, Saulyte!“.

Rukainių ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Zuikučių“ ir „Nykštukų“ grupės ugdytiniai aktyviai dalyvavo veiksmo savaitėje. Įvairiais būdais buvo organizuojamos veiklos grupėje: ugdytiniai stebėjo animacinius filmukus ir juos analizavo, aptarė paveikslėlius, kuriuose užfiksuotas neigiamas ir teigiamas vaikų elgesys. Vaikai su auklėtojomis kalbėjo apie draugystę, draugišką elgesį, kaip susirasti draugų, išlaikyti draugiškus ryšius. Darželyje vyko įvairūs užsiėmimai: vaikai kūrė iš žmonių siluetų „gerų draugų grandinę“, mokėsi suprasti ir įvardinti emocijas, patyrė daug džiugių akimirkų, įgijo žinių apie draugystę, pagarbą. Savaitę vaikai užbaigė malonia šypsena, šiltu rankos paspaudimu ir draugišku apsikabinimu. Organizuojamas veiklas kuravo grupių auklėtojos K. Blaževičienė, J. Klenovska, O. Sokolauskienė, E. Jaroš.

Kovo mėnesį gimnazijoje vyko piešinių konkursas „Draugystė nugali patyčias“. Piešdami mokiniai (vaikai) norėjo atkreipti dėmesį, kad kiekvienas esame skirtingi (turime skirtingų norų, pomėgių, tradicijų), tačiau turime gerbti vienas kitą, puoselėti ir kurti draugiškus santykius. 

Virtualią parodą galite pamatyti čia: https://padlet.com/jovitabliznike/tiflvuf947k2lfgu.

Sveikiname konkurso nugalėtojas, kuriomis 1-5 kl. koncentre tapo: Emilija Natalija, 2a klasės mokinė, priešmokyklinės grupės ugdytinė Izabelė, ikimokyklinio ugdymo „Zuikučių“ grupės ugdytinė Darija. Visiems konkurso dalyviams bus įteikti padėkos raštai, o vaikai, kurių piešiniai surinko daugiausiai balsų (iš skirtingų klasių koncentrų), bus apdovanoti simboliniais prizais.

Nors kovo mėnuo ir baigėsi, veiklų, skirtų sąmoningumo didinimui nepritrūks, gimnazijos mokytojai, socialinė pedagogė, gimnazijos administracija ir toliau stengsis palaikyti saugią ir draugišką aplinką Rukainių gimnazijoje.  

 

Vilniaus r. Rukainių gimnazijos socialinė pedagogė metodininkė Jovita Bliznikė
Nuotr. Vilniaus r. Rukainių gimnazijos

 

Shadow up