kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Velykų kiaušinių dirbtuvės

Šv. Velykos – tai džiaugsmo šventė, susijusi su pavasariu, maisto šventinimu ir Jėzaus Kristaus prisikėlimu. Šios šventės turi daug tradicijų, papročių ir įvairių simbolių. Vienas iš svarbiausių Velykų simbolių yra kiaušinis, kuris puikuojasi tiek pintinėje, tiek ant velykinio stalo, spalvingų margučių forma.


Ką simbolizuoja Velykų kiaušiniai? Senovėje kiaušiniui buvo suteikiama išskirtinė jėga. Dekoruoti kiaušiniai, panašūs į mūsų Velykinius margučius, minimi jau senovės Egipte. Įvairiose religijose ir tikėjimuose kiaušinis siejamas su sveikata, meile ir vaisingumu. Krikščionybėje kiaušinis siejamas su prisikėlimu – gyvenimo pergalė prieš mirtį. Kiaušinio lukštas simbolizavo tai, kas sena, o trynis – tai, kas nauja. Velykų kiaušinis taip pat reiškia Kristaus pergalę prieš mirtį ir tikinčiųjų jo asmeniu atgimimą. Kiaušinis yra naujo gyvenimo, vaisingumo, atgimimo simbolis.

Lukštų spalvos turi savo reikšmes. Geltona, žalia, rožinė spalva yra naujo gyvenimo, atgimimo, vilties, vaisingumo ir džiaugsmo simbolis. Raudona spalva primena apie Kristaus kančias, jo pergalę ir kraują (gyvenimo esmę). Mėlyna spalva simbolizuoja švarą ir sveikatą, rudą – žemę, juoda su balta – pagarbą mirusiems, o violetinė spalva reiškia didžiojo pasninko gedulą. Kiaušiniai gali būti įvairiai dekoruoti. Visų pirma, mes marginame kiaušinius, skutinėjame ir puošiame. Lenkijoje, priklausomai nuo dekoravimo technikos velykiniai kiaušiniai turi savo pavadinimus.

Rudaminos daugiafunkcinis kultūros centras kovo 30 d., artėjant šv. Velykoms, organizavo virtualų edukacinį užsiėmimą „Velykų margutis“. Užsiėmimas vyko „Google Meet“ platformoje. Mokimus vedė RDKC darbuotoja Renata Utovka. Šio seminaro metu dalyviai turėjo galimybę susipažinti su vienu iš kiaušinių dekoravimo metodu – margučių skutinėjimo technika. Suaugusieji ir vaikai su dideliu entuziazmu kibo į kiaušinių marginimo paslapčių pažinimą. Organizatoriai yra įsitikinę, kad originaliai ir iš visos širdies papuošti margučiai taps puikia velykinio stalo ir pintinės puošmena.

 

Andžej Aškelovič

 


Shadow up