kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Lietuvių kalbos dienų renginiai Vilniaus rajono švietimo įstaigose

Laikotarpiu tarp dviejų Lietuvai svarbių švenčių – nuo vasario 16 d. iki kovo 11 d. –  Vilniaus rajono savivaldybės švietimo įstaigose tradiciškai rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Nors šie metai pilni iššūkių ir mokymasis persikėlė į elektroninę erdvę, švietimo įstaigų kūrybingumui nėra ribų – lietuvių kalbos puoselėjimui skirti renginiai nemažiau spalvingi ir išradingi.


Kviečiame susipažinti su renginių akimirkomis ir pamatyti, kaip išradingai švietimo įstaigų pedagogai kartu su auklėtiniais mini Lietuvių kalbos dienas.

Su renginių programa galite susipažinti čia.

Bus pildoma


 

Nuotoliu besimokantys Skaidiškių mokyklos-darželio 1-2a klasių pradinukai vasario 26 dieną dalyvavo dailyraščio konkurse. Šio konkurso tikslas – ugdyti estetiško rašymo įgūdžius, formuoti taisyklingą rašyseną, kantrybę, kruopštumą ir tvarkingumą. Mokiniams parinkome tekstą apie pavasarį. Pirmokams lengvesnį, o antrokams sunkesnį. Visi mokiniai stengėsi dailiai rašyti. Atrinkome gražiausiai parašytus darbus.

Pirmoje klasėje dailiausiai parašė Justina Bobrovičiūtė, Rusnė Plaščinskaitė ir Edvinas Tunkevič. Antroje klasėje gražiausiai parašė Ingrida Karankevič, Dominik Petrulevič, Artur Filipovič. Dėkojame mokiniams, dalyvavusiems gražaus rašto konkurse ir skatiname puoselėti rašto kultūrą.

 

 Pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Aušra Zibolienė


 

Vasario 22-26 d. Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinė mokykla organizavo dailyraščio konkursą, kaip vieną iš lietuvių kalbos dienų veiklų. 2021-ieji paskelbti Vytauto Mačernio metais, todėl konkurso dalyviai turėjo gražiausiai kaip tik gali parašyti Vytauto Mačernio eilėraštį „Tėviškė“. Šiemet konkursas vyko mokyklos facebooke, dalyviai turėjo nufotografuoti savo darbą, įdėti jį į komentarus po konkurso postu arba nusiųsti mokyklos lietuvių kalbos mokytojoms. Konkurse dalyvavo mokiniai, mokytojai bei mokyklos draugai. Mokykla sulaukė 32 darbų.

Šiemet dailyraščio nevertino komisija, o konkursą laimėjo daugiausiai „patiktukų“ surinkę darbai:

I vieta – Mažena Mackevič, 10 kl. (135)

II vieta – Daniel Kuncevič, 3 kl. (83), Evelina Kuncevič, 6 kl. (82)

III vieta – Ivona Baslyk, 4 kl. (76), Eva Baslyk, 4 kl. (74)

Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais bei saldžiomis staigmenomis.

 


 

Daug gražių ir skambių žodžių Tėvynei bei gimtajai kalbai š. m. vasario 25 d. per lietuvių kalbos pamoką, skirtą Lietuvių kalbos dienoms paminėti, išsakė Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos 6a klasės mokiniai.

Vaikai noriai skaitė pačių sukurtus eilėraščius, laiškus Lietuvai, bandydami atskleisti mūsų kalbos savitumą, turtingumą bei grožį, dalijosi mintimis, kodėl galime didžiuotis savo šalimi.

Darbeliuose nuoširdžiai pasakojo apie Tėvynę, grožėjosi gimtojo krašto gamta, kvietė aplankyti žymias Lietuvos vietas. Neliko nepastebėti ežerai, upės, upeliukai ir Baltijos jūra. Prisiminta ne tik garbinga mūsų šalies istorija, bet ir kulinarijos paveldas: „skaniausi cepelinai ir kraujiniai vėdarai“.

Smagu, kad auga patriotiška jaunoji karta, siekianti išsaugoti gimtąją šalį bei kalbą!

 Š. m. vasario 24 d. Vilniaus r. Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijos 8c klasės mokiniai nepalinko prie vadovėlių ir sąsiuvinių, bet mokėsi kitaip – netradiciškai! Bendradarbiaudama su VRSCB Nemėžio struktūrinio padalinio bibliotekininke p. Česlava Šatkevič, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Asta Diržiuvienė organizavo smagią virtualią viktoriną „Lietuva – tai mes, Lietuva – tai aš“, skirtą Lietuvių kalbos dienoms paminėti.

Mokiniai atsakinėjo į klausimus apie lietuvių kalbą, žymius mūsų kalbos puoselėtojus, rašytojus, taisė netaisyklingus sakinius bei žodžius. Reikia tikėtis, kad buvo prisibelsta į kiekvieno vaiko širdutę ir kad šios užduotys paskatino mokinius didžiuotis savo kalba, susimąstyti apie jos svarbą bei puoselėjimą, sustiprino lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją.

 

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta Diržiuvienė

 Vasario mėn. Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinėje mokykloje vyko eilėraščių skaitymai „Gražiai apie Lietuvą“. 1-4 kl. mokiniai skaitė gražiausias eiles apie Lietuvą. Buvo sukurtas gražiausių skaitymų filmukas, kurį peržiūrėti galite paspaudus čia.

 


 

Vasario 1-16 d. Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos 1-10 kl. mokiniams buvo organizuotas konkursas „Atpažink Lietuvos kampelius“, skirtas Vasario 16-ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai bei buvo viena iš lietuvių kalbos dienų veiklų. Kiekvieną dieną 20.00 val. mokyklos facebooko puslapyje buvo skelbiama nuotrauka su tam tikra Lietuvos vieta. Mokiniai turėjo atpažinti vietą, paspausti „Patinka“ po nuotrauka ir kuo greičiau parašyti lietuvišką vietos pavadinimą. Kitą dieną komentaruose po nuotrauka buvo skelbiami taškai.

Daugiausiai taškų surinko ir konkursą laimėjo 6 kl. mokinė Malgožata Cvetkova.

Vasario 16 d. mokinė buvo apdovanota lietuviškais saldumynais. 

 Nuotr. https://welovelithuania.com/antano-smetonos-dvaras/ Nuotr. https://www.facebook.com/
zvalguvaagrospelta
 Nuotr. https://www.booking.com/hotel
/lt/girkalnio-namas.lt.html

 Vilniaus r. Pakenės Česlovo Milošo pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai ir 1-4 kl. mokiniai dailės darbeliais pavaizdavo už ką myli Lietuvą. 

 

 


 

Viena nuostabiausių ir gražiausių Lietuvos valstybės švenčių yra Vasario 16-oji. Ši diena labai reikšminga kiekvienam lietuviui, žinančiam savo šalies istoriją. Ji jungia praeitį ir dabartį, simbolizuoja viltį, stiprybę ir mūsų visų didybę.

Vasario 12 dieną Buivydžių Tadeušo Konvickio gimnazijos IG klasės mokiniai per nuotolines istorijos ir pilietiškumo (mok. I. Masevič) bei lietuvių kalbos (mok. B. Martinkevič) pamokas kalbėjo apie Lietuvos valstybės atkūrimo kelią, o minint šią ypatingą datą devintokai sveikino savo tėvynę su gimtadieniu savitai ir išradingai – dovanodami jai savo kūrybines dovanas.

Mylėkime ir sveikinkime Lietuvą visi kartu!

 


 

Tereikia tik širdimi klausyti ir širdimi išgirsti Lietuvą. Lietuva beldžiasi į kiekvieno vaiko širdį ir kviečia būti gerais, ištikimais savo šalies piliečiais.

Buivydžių gimnazijos ikimokyklinukai (auklėtoja Ivona Stacevič) vasario 12 dieną minėdami Vasario 16-ąją padovanojo pačių pagamintas trispalves širdutes savo Tėvynei.

Shadow up