kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Paroda „Tautinė juosta“ Avižienių vaikų lopšelyje–darželyje

Tautinės juostos – Lietuvos simbolis. Tai vienas iš seniausių lietuvių liaudies audinių, tai tautos istorija, palikimas, kurį išsaugoti yra kiekvieno lietuvio pareiga. Nors tai ir sena, tačiau atgimstanti lietuvių tradicija. Juostoje svarbiausia raštas.


Šiais mokslo metais, lapkričio – sausio mėnesiais, Avižienių vaikų lopšelis–darželis organizavo Vilniaus rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projektą – parodą „Tautinė juosta“, kurio uždaviniai: ugdyti tautiškumą, patriotiškumą, meilę savo kraštui, domėtis lietuvių liaudies tautinių raštų įvairove bei panaudojant įvairias technikas ir medžiagas kurti tautines juostas.

Parodoje „Tautinė juosta“ dalyvavo Vilniaus rajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų ugdytiniai ir pedagogai: Glitiškių vaikų darželis, Maišiagalos vaikų lopšelis-darželis, Riešės vaikų darželis, Zujūnų gimnazija, Lavoriškių lopšelis-darželis, Kabiškių vaikų lopšelis-darželis, Rudaminos lopšelis-darželis ir Buivydiškių vaikų darželis.

Juostų kūrimo techniką ir priemones dalyviai rinkosi savarankiškai. Ugdytiniai ir pedagogai piešė, lipdė, aplikavo, mezgė, siūvo ir pynė įvairaus pločio ir ilgio margaspalves juostas, bandė atkartoti senovinius raštus ir kūrė savo. Parodai buvo pristatytos 58 juostos. Visi darbai pasižymėjo kūrybiškumu, originalumu, išradingumu.

Nuoširdžiai dėkojame visiems už aktyvų dalyvavimą parodoje „Tautinė juosta“.


Mokytoja metodininkė Jadvyga Grigienė
Nuotr. organizatorių

 

 

 

 

Shadow up