kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Savitarpio pagalbos grupės susitikimas Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro Globos centre

Savitarpio pagalbos grupė, kurios nariai globoja vyresnio amžiaus vaikus bei paauglius – daugiausiai iššūkių ir emocijų išgyvenančius žmones, susirinko aptarti savo kasdienybę, auginant bręstančius, siekiančius savarankiško suaugusio žmogaus gyvenimo, individus.


Susitikimo metu, globėjai pasidalino savo patirtimi bei išgyvenimais. Dauguma pabrėžė, jog jų globojami vaikai, neretai susiduria su ryškiais emocinės bei psichologinės būklės svyravimais, kuomet vieną akimirką atrodo, kad pasaulis apsivertė „aukštyn kojomis“ ir, kad pasiektas dugnas iš kurio niekada neišsigelbėsi, o kitą – viskas tarsi stebuklingai tampa šviesu ir gražu. Šiame globojimo procese, su įvairiais sunkumais susiduria ne tik globojami vaikai, tačiau ir patys globėjai. Jie pabrėžė tai, jog svarbu nepasiduoti, kuomet užklumpa nusivylimas ir beprasmiškumo jausmas bei jokiu būdu nekariauti su tokio amžiaus vaiku, kadangi toks karas atneša tik praradimus ir jame nėra laimėtojų. Globėjai dalinosi mintimis apie tai, kaip svarbu girti bei didžiuotis savo paaugliais, rasti bendrą kalbą ir balansą tarp drausminimo ir pagyrimų.

Susitikimo metu, buvo aptarta knyga „Ryšys su vaiku“. Globėjai dalinosi savo įžvalgomis apie šią knygą bei aptarė kaip joje pateikti metodai gali būti pritaikomi praktikoje. Grupės susitikimo metu dominavo žodis meilė. Globėjai svarstė, koks jų vaidmuo auginant ir rūpinantis vaiku ir priėjo prie išvados, jog vis dėl to jie neturi ypatingų galių auginant vaikus, tačiau turi galimybę skleisti ir dalintis meile su jais.

Susitikimo pabaigoje, globėjams buvo pasiūlyta perskaityti knygas „Penkios meilės kalbos“ bei „Penkios paauglių meilės kalbos“. Taip pat aptarta, kokios pagalbos prireikė pastaruoju metu.

Susitikimas vyko nuotoliniu būdu ZOOM programos pagalba.


Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro
Globos centro informacija
Asociatyvi nuotr. unsplash.com

Shadow up