kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Dar kartą apie svarbiausias rekomendacijas šaltuoju metų laikotarpiu

Labai svarbu, kad gyventojai, besišildantys savo būstą krosnimis, židiniais bei elektros prietaisais tai darytų saugiai ir atsakingai. Siekiant išvengti skaudžių nelaimių, reikia ne tik prižiūrėti šildymo įrangą, bet ir užtikrinti sąlygas, leidžiančias kuo greičiau užgesinti kilusį gaisrą.


Pastatuose, kuriuose yra įrengtos krosnys, prieš intensyvų kūrenimą būtina patikrinti jų sandarumą. Taip pat ne rečiau kaip 1 kartą per metų ketvirtį būtina išvalyti dūmtraukius. Atsiradus plyšių krosnių, židinių ir dūmtraukių sienelėse, būtina jas užsandarinti molio-smėlio mišiniu arba atsparaus aukštai temperatūrai cemento-smėlio mišiniu.

Gaisro priežastimi gali tapti iš krosnies iškritusios žarijos. Kad jos neuždegtų grindų, reikia ant grindų prie krosnies prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą iš keramikinių plytelių.

Ugniagesiai ragina laikytis saugaus krosnių eksploatavimo taisyklių:

  • Nesandėliuoti malkų, briketų, granulių arčiau kaip 1 m nuo krosnies ar židinio;
  • Ant besikūrenančios krosnies nedžiovinti rūbų, avalynės, malkų;
  • Nepalikti atvirų krosnies pakuros durelių;
  • Nepalikti besikūrenančios krosnies be priežiūros ir jokiu būdu nepatikėti jos priežiūros mažamečiams vaikams;
  • Nenaudoti pakuroje esančiam kurui uždegti degalų ar kitų greitai užsiliepsnojančių skysčių;
  • Krosnies sklendę uždaryti, kai tik ugnis baigia rusenti, nes dar vykstant degimui ir esant deguonies trūkumui išsiskiria anglies monoksidas (smalkės). Išsiskiriančios smalkės labai pavojingos, o apsinuodijimas gali baigtis mirtimi.

Siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų, būtina imtis prevencinių priemonių – dažnai valyti krosnis, šildymo katilus ir atlikti dūmtraukių apžiūrą.

Naudojant šildymui skirtus elektros prietaisus, pirmiausia būtina susipažinti su šių prietaisų naudojimosi taisyklių reikalavimais: nejungti į elektros tinklą iš karto kelis galingus elektrinius šildymo prietaisus, išeinant iš namų būtina juos išjungti. Reikėtų vengti elektrinius šildymo prietaisus statyti arti užuolaidų ir baldų, palikti padžiautų drabužių ar batų. Griežtai rekomenduojama nenaudoti savadarbių elektrinių šildymo prietaisų.

 

Visuose būstuose privalo būti įrengti autonominiai dūmų detektoriai

Tam, kad nelaimių būtų mažiau, viena efektyviausių priemonių yra autonominis dūmų detektorius. Kai patalpoje atsiranda dūmų, šie prietaisai garsiu signalu perspėja žmones apie kilusį gaisrą ir tragedijos dažniausiai pavyksta išvengti.

Dūmų detektoriai turi būti tvirtinami ant lubų patalpose, kuriose žmonės miega arba koridoriuje šalia miegamojo. Kilus gaisrui pastatą būtina palikti vos išgirdus dūmų detektoriaus signalą ir nedelsiant kviesti ugniagesius skubios pagalbos telefonu 112.

 

Daugiau prevencinės informacijos ieškokite Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svetainėje www.lt72.lt ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje https://pagd.lrv.lt.


Asociatyvi nuotr. unsplash.com 

Shadow up