kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Nuo Covid-19 pradedami skiepyti Vilniaus rajono slaugos ir globos įstaigų darbuotojai bei gyventojai

Atsižvelgiant į Sveikatos ministerijos parengtą skiepijimo Covid-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina organizavimo tvarką bei patvirtintą prioritetinių gyventojų grupių eiliškumo tvarką, nuo rytojaus, t. y. sausio 14 d., pradedamas Vilniaus rajone esančių slaugos ir globos įstaigų darbuotojų ir gyventojų skiepijimas. Vakcinacija bus vykdoma farmacijos kompanijų „BioNTech“ ir „Pfizer“ bendrai sukurta vakcina.


Jau rytoj darbuotojų ir gyventojų skiepijimas vyks Riešės palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje ir Paberžės socialinės globos namuose. Penktadienį, sausio 15 d., skiepijimas vyks Juodšilių bendruomenės socialinių paslaugų centre ir Juodšilių palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Kitos savaitės pradžioje planuojama skiepyti Prūdiškių socialinės globos namų, Šumsko palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninės, Vilniaus rajono šeimos ir vaiko krizių centro, Kuosinės socialinės globos namų, Vilniaus rajono šeimos ir vaiko gerovės centro gyventojus ir darbuotojus bei Betzatos bendruomenės narius nuo 16 metų.

Taip pat šiandien gavus vakciną, šį ketvirtadienį ir penktadienį planuojama paskiepyti „Senevita“ ir Gėlos globos namų gyventojus bei darbuotojus. Kitą savaitę – Nemenčinės neįgaliųjų dienos užimtumo, BĮ Vilniaus rajono socialinių paslaugų centrų, Savarankiško gyvenimo namų darbuotojus ir lankytojus.

Iki ateinančios savaitės pabaigos bus paskiepyti visi rajone veikiančių socialinės globos namų bei palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninių gyventojai, pacientai ir darbuotojai.

Jau artimiausiu metu bus pradėtas sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų skiepijimas – odontologų, šeimos gydytojų ir slaugytojų, gydytojų konsultantų, greitosios medicinos pagalbos darbuotojų.

Prieš vakcinuojant visiems atliekamas antikūnų nustatymo greitasis testas – persirgusieji ir sergantys Covid-19 nebus skiepijami.

Pasak Vilniaus rajono centrinės poliklinikos infekcijų kontrolės gydytojos Elenos Mirinavičienės, socialinės globos namų ir gydymo įstaigų darbuotojai ir gyventojai laukia vakcinos.

„Stebiu, kaip keičiasi požiūris į vakcinas, per pastarąsias savaites norinčiųjų skaičius skiepytis padidėjo kelis kartus. Jei pradėjus rinkti duomenis apie norinčius skiepytis gruodžio mėnesio pradžioje daug kas abejojo, tai dabar atsisakančių skiepytis yra vienetai. Tiesa, nemažai gyventojų ir šių įstaigų darbuotojų jau persirgo Covid-19 liga ir turi imunitetą, bus skiepijami vėliau. Žmonės pradeda suprasti, kad pasiskiepijęs ir turintis imunitetą žmogus yra saugus ne tik sau, bet ir savo artimiesiems. Tuo tarpu Covid-19 liga susirgęs asmuo didelė tikimybė, kad parneš infekciją namo, kas kartais gali baigtis tragedija. Turėdami galimybę pasiskiepyti kartu įgauname galimybę apsaugoti sau artimus žmones nuo mirtimi galinčios pasibaigti ligos, o jei skiepo atsisakome tik dėl tariamo šalutinio poveikio baimės – tai tik egoizmas“, – teigė gydytoja E. Mirinavičienė.

Remiantis Sveikatos ministerijos įsakymu, numatyta 2021 m. pirmąjį ketvirtį skiepyti medikus ir savanorius, dalyvaujančius Covid-19 ligos gydyme, didžiausios rizikos pacientus, mobiliųjų punktų ir karščiavimo klinikų, slaugos, palaikomojo gydymo ir socialinės globos įstaigų darbuotojus ir gyventojus. Kita prioritetinė grupė – asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) darbuotojai, turintys tiesioginį sąlytį su Covid-19 liga sergančiais pacientais, vaistinių darbuotojai. Paskiepijus aukščiau išvardytas asmenų grupes, toliau gyventojai bus skiepijami tokia tvarka: 80 m. ir vyresni, 75-79 m., 70-74 m., 65-69 m. amžiaus asmenys. Antrąjį-trečiąjį šių metų ketvirtį bus pradėti skiepyti ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ir specialiųjų poreikių asmens ugdymo specialistai, asmenys, turintys kitus rizikos veiksnius, visuomenei svarbias funkcijas atliekantys darbuotojai, kiti asmenys.

 

Svarbiausia informacija apie vakcinas nuo Covid-19: https://koronastop.lrv.lt/lt/duk/skiepai-nuo-covid-19

Operacijų vadovo sprendimai

 

 

Shadow up