kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Mickūnų seniūnija džiaugiasi per 2020 m. įvykdytais darbais. Gražėjo gyvenvietės ir poilsio zonos

„Metų pabaiga yra gera proga apžvelgti atliktus darbus ir susidėlioti planus ateinantiems metams“, – sako Mickūnų seniūnė Renata Mickevič, besidžiaugdama, kad per 2020 m. pavyko padaryti nemažai reikšmingų darbų, kurių dėka seniūnijos gyvenvietės tapo patrauklesnės. Kokie gi reikšmingi darbai buvo nuveikti per šiuos metus Mickūnų seniūnijoje?


Mickūnų seniūnijos gyventojai džiaugiasi naujai asfaltuotais ir apšviestais keliais

Per 2020 m. Mickūnų seniūnijoje iš viso paklotos naujos ir rekonstruotos asfaltbetonio dangos ilgis siekia apie 11 km. Šiais metais iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) buvo skirta virš 250 tūkst. Eur, kuriuos panaudojus sutvarkytos Viktariškių k. Viktariškių g., Dėdoniškių k. Dėdoniškių g., Mickūnų mstl. Pirties g. ir Dievoniškių k. Tėviškės g. Paklotas ne tik naujas asfaltas, bet ir sutvarkyti kelkraščiai (pvz., minėtoje Tėviškes g.). Papildomai gavus dar virš 220 tūkst. Eur iš KPPP lėšų, išasfaltuota Kairėnų kaime esanti Mokyklos gatvė. Užbaigtas ir Mickūnų mstl. Jaunimo gatvės šaligatvio rekonstravimo darbų pirmas etapas.

Daug reikšmingų darbų pavyko įgyvendinti ir iš Vyriausybės vykdomos COVID-19 programos. Skirtas virš 1,5 mln. Eur finansavimas leido atstatyti ir išasfaltuoti Galgių kaime esančius kelius po vandentiekio tęsimo darbų. Išasfaltuota kelio danga Mokyklos, Galgių, Perlų, Lauko, Draugystės, Tulpių, Naujojoje, Gėlių, Medžiotojų gatvėse, privažiavimas prie Centrinės g. 34 ir Taikos g., čia taip pat įrengtas ir lietaus vandens nuvedimas.

Iš COVID-19 programos gavus papildomai virš 1,6 mln. Eur išasfaltuoti keliai esantys Mickūnų mstl. Užupio, Mažeikių, Kairėnų, Pamiškės gatvėse.

Pasak Mickūnų seniūnės, skirtos lėšos leido atlikti reikšmingus infrastruktūros darbus ir gyventojai džiaugiasi asfaltuotais ir svarbiausia saugiais keliais, visgi, finansavimo visiems keliams išasfaltuoti nepakanka. „Seniūnijai priklausančių kelių ilgis siekia apie 140 km, virš 70 proc. – žvyrkeliai. Tačiau tokio tipo kelius taip pat stengiamės prižiūrėti pagal galimybes: lyginame ir žvyruojame, formuojame nuolydžius, atnaujinami pakelės griovius, vydome duobių lopymą ir senų pralaidų keitimą. Pavyzdžiui, Gailiūnų gatvėje šiais metais įrengtas lietaus nuotekų tinklas ir po darbų bus  atstatomas žvyruotas kelias. Šiems darbams atlikti iš KPPP lėšų panaudota virš 300 tūkst. Eur“, – sakė R. Mickevič.

Infrastruktūros srityje atlikti ir gyventojams ypač svarbūs gatvių apšvietimo darbai. Iš viso per 2020 m. pavyko įrengti apšvietimą 5 gatvių atkarpose: Vališkių k. Darbininkų g. ( II etapas ), Galgių k. Mokyklos g., Mickūnų mstl. Pamiškės g., Linkų k. Taurijos g. ir prie Mickūnų gimnazijos teritorijos esančioje Miško g. Minėtų gatvių apšvietimui išleista virš 70 tūkst. Eur.

„Apšviestos gyvenvietės ne tik jaukesnės, bet ir saugesnės“, – sako seniūnė ir pridūrė, kad ateityje pagal galimybę planuojama apšviesti dar daugiau gatvių.

Baigti apšvietimo įrengimo darbai Mokyklos g. Galgiuose (nuotr. Mickūnų sen.)

 

Gražėjanti aplinka

Siekiant sukurti patrauklią ir poilsiui skirtą zoną, per 2020 m. buvo sutvarkytas Mickūnų tvenkinys – atlikti tvenkinio užtvankos šlaito, šachtos tarnybinio tiltelio ir grotų remonto darbai, kurie kainavo virš 16 tūkst. Eur. Taip pat sutvarkyta ir tvenkinio aplinka – įrengti poilsiui skirti suoliukai. Švarai aplinkai palaikyti taip pat pastatytos ir šiukšliadėžės.

Kiek kitokio pobūdžio poilsio zona – vaikų džiaugsmui – įrengta Uosininkų I k. Čia įrengus vaikų žaidimų aikštelę, jau skambiai žaidžia ir džiūgauja vietovės vaikai.

Kasmet artėjant gražiausioms metų šventėms – Kalėdoms, Mickūnų seniūnijos gatvėse vyrauja neįprasta kalėdinė dvasia – gatves nušviečia šventinės dekoracijos. Jau antrus metus šviečiančios dekoracijos gyventojus džiugina pagrindinėje Mickūnų mstl. gatvėje. Mickūnų bendruomenė šiais metais taip pat įrengė Jaunimo g. dekoracijas, panaudojus seniūnijos lėšas dekoracijos įrengtos ir Centrinėje g. Galgių k.

„Mickūnų seniūnija, tai sparčiai besiplečianti Vilniaus rajono dalis. Vietos bendruomenės nuomone, šios kalėdinės dekoracijos prisideda prie Mickūnų seniūnijos patrauklumo didinimo. Tamsiuoju metų laiku kalėdinis Asociacijos „Mickūnų bendruomenė“ inicijuotas projektas „Mickūnų seniūnijos viešosios erdvės ir aplinkos kokybės Mickūnų mstl. pagerinimas“ suteikia jaukumo miestelio gatvėse“, – sakė Mickūnų seniūnė Renata Mickevič.

Minėtas projektas finansuojamas iš valstybės biudžeto lėšų pagal nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2020 metų veiksmų plano įgyvendinimo 1.1.5. priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Projekto vertė 3 774,98 Eur.

Sutvarkytas Mickūnų tvenkinys ir jo aplinka (nuotr. Mickūnų sen.)


Melioracijos griovų ir aplinkos priežiūros darbai

Per 2020 m. atlikta nemažai melioracijos griovų priežiūros darbų. Tokie darbai atlikti Gaidūnų k. ir Mažeikių k., Kairėnų k., Skaisterių k., Taurijos k., Linkų k. ir Uosininkų k., Vališkių k. ir Mažeikių k. Darbai buvo būtini, nes seni, nusidėvėję ir nebetinkami eksploatuoti melioracijos įrenginiai daro žalą dirvožemiui, todėl atlikti melioracijos griovų priežiūros darbai leis sudaryti geresnes sąlygas žemdirbystei, išsaugoti ir padidinti dirvos derlingumą.

Pasak seniūnės, seniūnija nuolat stengiasi prižiūrėti aplinką, kirsti ir genėti medžius, tvarkyti atlietų aikšteles ir viešąsias zonas. Šiais metais, atsižvelgiant į gyventojų prašymą, buvo įrengti šuliniai Gailiūnų ir Mickūnų naujosiose kapinėse. Rūpinantis gražesne aplinka, taip pat Paliuliškių ir Skaisterių kaimuose esančiose kapinėse įrengtos naujos tvoros, sutvarkyta aplink esanti teritorija. Planuojama atlikti ir Mickūnų senųjų kapinių tvoros rekonstrukciją, įrengiant betoninę tvorą, nors, pasak seniūnės, įmonės dėl pandemijos gali ir nespėti atlikti šių darbų šiemet, tačiau kitais metais darbai bus tęsiami.

„Džiaugiamės, kad Mickūnų seniūnijoje daugėja naujakurių. Ir toliau stengsimės kurti patrauklios gyvenvietės įvaizdį“, – sako R. Mickevič.

Vilniaus rajono savivaldybės administracija taip pat džiaugiasi gražėjančiomis rajono gyvenvietėmis ir gyventojų padėkomis. Neseniai Vilniaus rajono savivaldybę pasiekė Mickūnų bendruomenės atstovų padėkos raštas, kuriame dėkojama Savivaldybei ir Mickūnų seniūnei už reikšmingus nuveikus darbus Mickūnų seniūnijoje. Džiugu, kad gyventojai patenkinti atliktais darbais, nors ir dažnai patiriama nepatogumų dėl tvarkomų objektų, galiausiai rezultatas pranoksta visus lūkesčius.

Atlikti Skaisterių k. melioracijos griovio V-1-1 (2000 m) ir pralaidos priežiūros darbai (nuotr. Mickūnų sen)


 

 Skaisterių kaime esančiose kapinėse įrengta nauja tvora, sutvarkyta aplink esanti teritorija (nuotr. Mickūnų sen.)

 

Kalėdinės dekoracijos Mickūnų seniūnijos gatvėse (nuotr. Mickūnų sen.)

 

Kelio asfaltavimo darbai Galgiuose (nuotr. Mickūnų sen.)
Shadow up