kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Senjorų dienos internete“ minėjimas Kalvelių bibliotekoje

Šiais metais jau tradicine tapusi akcija „Senjorų dienos internete“ įvyko spalio 19–23 dienomis. Projekto „Prisijungusi Lietuva“ organizuojama nacionaline akcija siekėme sudominti ir paskatinti Lietuvos senjorus drąsiau ir daugiau naudotis šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, žinoti saugaus elgesio taisykles internete bei kritiškai vertinti informaciją.


Dalyvauti akcijoje vyresnio amžiaus žmonės buvo kviečiami dviem būdais: ekrane, atvykus į arčiausiai jų esančią biblioteką, ar savarankiškai namuose – asmeniniuose išmaniuosiuose įrenginiuose, turinčiuose interneto prieigą.

Transliacijos visą savaitę vyko kasdien nuo 11 val.

„Senjorų dienos internete 2020“ transliacijų temos:

• Spalio 19 d. – „E. sveikata: judėkime ir sau padėkime“. Buvo kalbama apie tai, kaip savo išmanųjį įrenginį panaudoti gerai savijautai palaikyti ir gamtos turtais sustiprinti imunitetą. Šie ir kiti sveikos gyvensenos klausimai buvo gvildenami per transliaciją. 

• Spalio 20 d. – „E. laisvalaikis: stebėkime ir kurkime“. Šiame virtualiame susitikime senjorai buvo kviečiami keliauti po… praeitį! Buvo pristatytos LRT mediatekos galimybės. Žiūrovai sužinojo, kur ir kaip galima peržiūrėti vakar ar dar anksčiau Lietuvos televizijos eteryje rodytas mėgstamas laidas bei filmus. Laidoje dalyvavo ir profesionalus fotografas. Jis pateikė praktinių patarimų, kaip fotografuoti išmaniaisiais įrenginiais ir atskleidė šių nuotraukų darymo subtilybes. Transliacijos metu žiūrovams buvo pristatyta kodėl naudinga turėti išmanųjį telefoną.

• Spalio 21 d. – „E. paslaugos: patogiai ir saugiai“. Be elektroninės bankininkystės šiandien neįsivaizduojama nei pasaulio ekonomika, nei mūsų kasdienybė. Vis dėl to kada būtina apsilankyti banke? Į šį klausimą trumpai ir aiškiai atsakė bankų ekspertai. Taip pat buvo pasakojama kaip veikia paštomatai, kaip greitai ir saugiai išsiųsti ar atsiimti siuntą. Juk žinios – neįkainojamas turtas!

• Spalio 22 d. – „E. saugumas: draugaukime ir neapsigaukime“. Šįkart buvo kalbama intriguojančia tema. Ar esate pastebėję, kad neseniai įsigyta prekė Jus „persekioja“, vos tik atsidarius interneto naršyklę? Kas ir kodėl už to slypi ir ko imtis, kad tai liautųsi? Kaip bendrauti internetu etiškai, saugiai ir atsakingai? Ekspertai pateikė naudingų patarimų, kad internete būtume saugūs.

• Spalio 23 d. – „E. sodas: planuokime virtualiai – sodinkime realiai“. Kaip technologijos susijusios su daržu ir sodu? Atsakymą į šį klausimą pateikė pašnekovai – jie patarė, kur ir kaip internete rasti aktualią informaciją apie daržą, sodą ir gėlių auginimą. Kadangi praėjusių metų akcijos „Senjorų dienos internete“ dalyvių atsiliepimai ir vertinimai buvo puikūs, šiemet dėl sodo priežiūros ir kitų kasdienių sodui būdingų niuansų vėl mielai patarė dr. Algirdas Amšiejus.

Transliacijų metu buvo galimybė užduoti klausimų. Po transliacijų buvo rodomi edukaciniai filmukai.

Ši akcija paskatino mūsų vyresnio amžiaus žmones drąsiau jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, saugiau ir atsakingiau naudotis aktualiomis e. paslaugomis bei nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

 


Inf. ir nuotr. VRSCB Kalvelių struktūrinio padalinio vyr. bibliotekininkė Natalija Vercholamova,
interneto skaityklos specialistė Teresa Pristavka

Shadow up