kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Gyventojai, neatsiėmę kalio jodido tablečių, raginami jas atsiimti seniūnijose

Informuojame, kad asmenys, deklaravę savo gyvenamąją vietą Vilniaus rajone, kalio jodido skirtus preparatus gali atsiimti seniūnijoje pagal gyvenamąją vietą. Vilniaus rajono seniūnijų kontaktus galite rasti Savivaldybės internetinėje svetainėje www.vrsa.lt, rubrikoje „Seniūnijos“.


Atkreipiame dėmesį ir primename, kad kalio jodido tabletės š. m. birželio-liepos mėn. buvo pristatytos į namus Buivydžių, Kalvelių ir Lavoriškių seniūnijų gyventojams, patenkantiems į skubiųjų apsaugomųjų veiksmų zoną, t. y. gyvenantiems 30 km spinduliu nuo statomos Astravo atominės elektrinės. Nuo liepos mėn. preparatai, pasitelkus seniūnaičių ir seniūnijų darbuotojų pagalbą, nešiojant tabletes gyventojams į namus arba kviečiant gyventojus kalio jodidą atsiimti seniūnijose, buvo dalijami ir kitų Vilniaus rajono seniūnijų gyventojams, patenkantiems į 100 km spindulio zoną nuo Astravo AE. Vilniaus rajono gyventojai, iki šiol negavę kalio jodido tablečių, jiems skirtus preparatus gali atsiimti seniūnijose.

Kartu su kalio jodido tabletėmis, taip pat gyventojai gaus informacinius lapus 4 kalbomis (lietuvių, lenkų, rusų ir anglų) su nurodymais kada ir kaip vartoti šį preparatą nelaimės atveju bei rekomendacijas (lietuvių, lenkų ir rusų k.), kaip elgtis, jei įvyktų branduolinis ar radiologinis incidentas.

Sveikatos apsaugos ministerija primena, kaip gyventojai turėtų elgtis įvykus avarijai Baltarusijos atominėje jėgainėje. Rekomendacijas branduolinės avarijos atveju rasite čia: https://bit.ly/2IMj053.

Taip pat visą aktualią su civiline sauga susijusią informaciją galima rasti Lietuvos pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms svetainėje www.lt72.lt, kurioje pateikiama išsami informacija, kaip turi elgtis gyventojai įvykus avarijai atominėje elektrinėje ir kai užklumpa gamtinės, techninės ar socialinės kilmės pavojai. Svetainėje taip pat rasite aktualią informaciją apie koronaviruso (Covid-19) infekciją. Svetainė gyventojams prieinama lietuvių, rusų ir anglų kalbomis, yra versija neįgaliems. 

Shadow up