kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Prekybos žmonėmis prevencijos akcija Vilniaus rajone

Birželio 26 d., Savivaldybė kartu su Vilniaus rajono policijos komisariatu ir Dingusių žmonių šeimos ir paramos centro atstovais vykdė prevencinę gyventojų informavimo akciją, skirtą kovai su prekyba žmonėmis bei saugaus elgesio prie vandens propagavimui.


Renginiui pasirinkta vasarą itin gausiai lankoma Gėlos ežero pakrantė, esanti Vilniaus rajono teritorijoje Nemenčinės seniūnijoje. Renginio metu buvo kalbinami žmonės, dalinami informaciniai lankstinukai, ant informacinio stendo bei ant persirengimo kabinų kabinami informaciniai plakatai. Kaip minėjo akciją koordinavusi Vilniaus rajono savivaldybės kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisijos pirmininko pavaduotoja  Juliana Lipinska – pavyko parinkti labai tinkamą šiai akcijai vietą. Prie ežero ilsėtis atvažiuoja skirtingo amžiaus grupės, skirtingų socialinių grupių. Visiems buvo teikiama informaciją, kur galima kreiptis atsitikus nelaimei, atsidūrus nemalonioje situacijoje, į ką žmonės turėtų atkreipti dėmesį gaudami darbo bei kitus pasiūlymus.

Kaip minėjo akcijos organizatoriai, piliečiai geranoriškai klausėsi, bendravo su specialistais. Policijos atstovai, renginio metu sutiktiems poilsiautojams, atkreipė dėmesį į tai, kaip reikia elgtis paplūdimyje, prie vandens, nuo kokio amžiaus vaikus galima palikti vienus, bei kokios baudos gresia už neatsakingus ir nesaugius veiksmus.

Ateityje panašaus pobūdžio akcijas planuojama surengti liepos bei rugpjūčio mėnesiais – prie kitų Vilniaus rajono savivaldybės ežerų pakrančių.

Vilniaus rajono savivaldybėje jau nuo 2018 m. veikia Vilniaus rajono savivaldybės kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisija. Komisijos nariai – tai specialistai iš valstybinių ir nevyriausybinių organizacijų. Komisija, kartu su partneriais vykdo prevencinius susitikimus su vietos gyventojais, mokiniais. Supažindina gyventojus su prekybos žmonėmis formomis, verbavimo būdais ir pagalbos prekybos žmonėmis aukoms teikimo galimybėmis, atkreipia visuomenės dėmesį bei skleidžia žinią apie prekybos žmonėmis mastą. Skleidžiant informaciją apie prekybą žmonėmis – dalindami lankstinukai, plakatai. Yra pastebėta, kad informacijos stygius tai viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios žmonės vis dar nukenčia nuo šio reiškinio.

Europolo duomenimis, 2017 m. Lietuvos piliečiai sudarė 2 proc. nustatytų nukentėjusiųjų, nuo prekybos žmonėmis. Ar į tuos 2 proc. įeina Vilniaus rajono gyventojai oficialių duomenų savivaldybė neturi. Dažniausiai žmonės yra verbuojami žodžiu, darbo skelbimais internete.

Susidūrę su prekyba žmonėmis pagalbos gali kreiptis:

  • Kovos su prekyba žmonėmis iš išnaudojimu centras. Visą parą veikiantis SOS numeris +370 679 61617, el. p. centras@anti-trafficking.lt
  • Dingusių žmonių šeimų paramos centras. Tel.: +370 524 83373, el. p. centras@missing.lt
  • Tarptautinė dingusių vaikų telefono linija. Tel.: 116 000

Shadow up