kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vaikų džiaugsmo kupinos vasaros stovyklos Vilniaus rajone (papildyta)

Saugiai pliuškentis vandenyje, stiprinti kūną, dalyvauti aktyviuose žaidimuose, išmokti įvairių šokių, pažinti Lietuvos miestus ar užsiimti kūrybine veikla – tai viskas apie Vilniaus rajono vaikų vasaros stovyklas, kurios jau sėkmingai startavo ir kiekvieną dieną dovanoja vaikams naujų atradimų, staigmenų, nuostabių akimirkų ir nepamirštamų įspūdžių.


Šiemet po 3 mėnesių trukusio karantino, vaikų vasaros stovyklos yra dar labiau laukiamos, todėl Vilniaus rajono savivaldybė, siekdama užtikrinti vaikams turiningą ir įdomų užimtumą saulėtomis vasaros dienomis, vaikų vasaros poilsio programoms vykdyti šiemet skyrė virš 22 tūkst. eurų. Savivaldybės lėšomis finansuotos 38 dieninės, turistinės ir išvažiuojamosios stovyklos, kurių įvairiais siūlomais edukaciniais užsiėmimais galės pasinaudoti beveik 1 tūkst. mokinių.

Laikantis visų būtinų saugos reikalavimų pirmosios stovyklos startavo birželio 8 d. 

Kviečiame pasižvalgyti po nuotraukų galeriją, kurioje užfiksuotos nuostabios vaikų vasaros stovyklų akimirkos!

Informacija bus nuolat pildomaPramoginių šokių studijos „Step dance“ vasaros stovykla Didžiosiose Kabiškėse

Birželio 29 – liepos 3 d. vyko „Step dance“ šokių studijos vasaros stovykla, kurioje noriai ir aktyviai dalyvavo gausus šokėjų būrys iš Nemenčinės miesto ir aplinkinių gyvenviečių.

Stovyklos metu vaikai tobulino pramoginių šokių žingsnelius, mokėsi naujų šokių, gerino šokių atlikimo techniką. Taip pat stovyklos metu vyko ir baleto, jogos, raumenų atpalaidavimo treniruotės.

Stovyklos metu paminėjome ir 7-ąjį šokėjos Smiltės gimtadienį.

Laisvu nuo treniruočių metu, vaikai žaidė stalo žaidimus, piešė piešinius, spalvino. Aktyviai ir turiningai leido laiką lauke, džiaugdamiesi žaidimų aikštele, puikiu oru, rūpindamiesi mažais, neseniai gimusiais kačiukais.

Paskutinę stovyklos dieną turėjome bendrus šventinius pietus, kurių metu pasidalijome stovyklos įspūdžiais, aptarėme įgytas žinias, įsivertinome padarytą pažangą.

Stovyklos uždarymą vainikavo šventinė parodomoji treniruotė tėveliams, kurios metu šokėjai pademonstravo meniškus, jautrius, profesionalius pramoginių šokių, baleto, pasirodymus. Vaikai buvo apdovanoti padėkomis, saldžiais prizais bei puikiomis dovanomis, kuriomis iš karto puolė džiaugtis bei gražintis. Stovyklą baigėme būdami puikios nuotaikos, kupini įspūdžių, naujų žinių, įgyję naujų asmeninių ir dalykinių kompetencijų.  

Dėkojame šokėjams už ištvermę, puikią nuotaiką, norą tobulėti ir mokytis.

Linkime turiningos ir kupinos naujų patirčių bei įspūdžių vasaros.

 

 

Šokių ir laisvalaikio studijos „Step dance“ vadovė,
trenerė Eglė Razgūnaitė-Žulpienė

 Stovykla „Aktyvus“ 2020 

Nemenčinės Gedimino gimnazijoje vyko dienos stovykla, kuri prasidėjo birželio 15 d. ir truko iki birželio 19 d. Stovykloje dalyvavo 45 mokiniai, dalyvių amžius buvo labai įvairus, kadangi stovykloje galėjo dalyvauti 1-5 kl. mokiniai.

Vadovaujantis LR SAM nurodymais, visi mokiniai buvo skirstomi į tris grupes po 15 mokinių, kiekviena grupė turėjo savo atskirą klasę numatytoms veikloms. Stovyklos metu mokiniai susipažino su ispanų kalba, įtvirtino turimas anglų žinias. Kadangi karantino metu mokiniai daug laiko praleido naudodamiesi kompiuteriu, naršydami bei žaisdami internete, mokyklos informatikos mokytoja priminė kaip tinkamai elgtis ir apsisaugoti internetinėje erdvėje.

Kiekvieną rytą mokinius pasitikdavo mankšta ir pusryčiai, po kurių sekė molio darbelių pamokėlė, dienoraštis, aktyvūs žaidimai, „hip-hop“ šokio žingsnelių pamokėlė ir kūrybinės užduotys. Stovyklautojai keliavo, vyko į „UnoParks“, kuriame galėjo išbandyti savo drąsą, o gal įveikti aukščio baimę. Nepamiršome aplankyti ir sostinės, Vilniaus. Stovyklautojai turėjo galimybę apžiūrėti kas slypi Katedros požemiuose, susipažinti su istorija ir palikimu.

Po vėsios ekskursijos mokiniai sušilo vaikščiodami po senamiestį, taip pat savo nueitą kelią apžvelgė nuo trijų kryžių kalno. Paskutinę stovyklos dieną mokiniai žygiavo Nemenčinės apylinkėmis iki savo pagrindinio dienos tikslo „Gėlos“ ežero. Mokiniai maudėsi, žaidė, pietavo gamtoje. Atsisveikindami su stovykla, mokiniai užbaigė stovyklos dienoraštį, buvo apdovanoti  padėkomis už nuostabią draugiją bei aktyvumą,  mažomis dovanėlėmis, kurios primintų apie stovyklą „Aktyvus“ 2020.


 Info. Nemenčinės Gedimino gimnazija


 

Vaikų vasaros stovykla „Gamtos vaikai 2020“ Rukainių gimnazijoje 

Vaikų vasaros stovykla – tai puikus pasirinkimas gerai praleisti laiką su bendraamžiais. Niekas negali atstoti vasaros stovyklos įspūdžių. Svarbiausia – nauji draugai, smagūs renginiai ir šilta vasariška tarpusavio atmosfera. 

Birželio 8-12 dienomis Vilniaus r. Rukainių gimnazijoje buvo organizuota vaikų vasaros stovykla „Gamtos vaikai 2020“, finansuota Vilniaus rajono savivaldybės lėšomis. Stovykloje dalyvavo 15 mokinių. Stovyklą organizavo socialinė pedagogė Jovita Bliznikė kartu su mokytojais. Stovyklos tikslas – plėtoti mokinių socializacijos galimybes vasaros metu, organizuoti vaikų laisvalaikį, skatinti turiningą mokinių vasaros užimtumą praleidžiant daugiau laiko gamtoje. 

Pirmoji diena buvo labai darbinga. Vaikai susipažino, išklausė saugaus elgesio instruktažą, susipažino su stovyklos programa, vidaus tvarkos taisyklėmis. Po to lauke juos laukė spalvingi batutai, cukraus vata ir spragėsiai. Taip pat vaikai turėjo galimybę žaisti su animacijos herojais Mike Pūkuotuku ir Tigru. Ši veikla buvo labai linksma, sukėlė daug džiaugsmo. 

Antroji stovyklos diena buvo skirta KŪRYBOS DIENAI. Vaikai įžengė į kūrybos pasaulį ir sukūrė stovyklos vėliavą. Technologijų mokytoja Irena Lesnevska ir bibliotekos vedėja Alina Juckevič supažindino vaikus su piešimo ant vandens technika ir druskos spalvinimu. Diena buvo labai įdomi ir kūrybiškai prasminga. 

Trečioji stovyklos diena buvo skirta SODININKŲ DIENAI. Vaikų laukė išvyka į Botanikos sodą, kur dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Dygusis sodas“. Edukaciniame užsiėmime vaikai sužinojo iš kur yra kilę augalai, kodėl jiems reikalingi dygliai, plaukeliai ir vaškinė danga. Kodėl kai kurie neturi lapų, o sustorėjusiuose stiebuose kaupia vandenį? Kaip šie augalai išgyvena ir plinta, kam juos naudoja žmonės? Kuo ypatingas nuogulis, svaidulis ar stulpenis? Vaikai galėjo nupiešti patikusį augalą. Po to vaikų laukė ekskursija po sodą. Vaikai pamatė žydinčius rododendrus ir Japonišką sodą. Toliau ekskursijos maršrutas leido pabūti savaiminio miško pakraštyje, pasižiūrėti, kokios savaiminės medžių ir krūmų rūšys auga, o kopiant šlaitu aukštyn vaikai pasimankštino. 

Ketvirtoji stovyklos diena buvo skirta MOKSLININKŲ DIENAI. Vaikai stebėjo įvairius eksperimentus su patyrusiu profesionalu ir patys galėjo atlikti keletą eksperimentų. Vaikai sužinojo, kaip gaminti stebuklingą spalvotą lavą, kaip specialūs rutuliukai sugeria 20 kartų daugiau vandens, negu patys sveria, pamatė, kaip kietas rutulys tampa skysčiu. Vaikai atliko bandymą su sausu ledu, „Degančių rankų“ eksperimentą, išmoko be vėjo užgesinti ugnį ir sužinojo daug kitų mokslo įdomybių. 

Paskutinę, penktąją, stovyklos dieną vaikų laukė staigmena – orientacinės varžybos gamtoje „Piratų lobis“, kurias paruošė mokytojos Erika Jaroš, Nijolia Balcevič ir Kristina Baliuto. Vaikai buvo piratais ir turėjo surasti piratų lobį. Piratas Flintas vaikams atsiuntė laišką su žemėlapiu. Vaikai buvo suskirstyti į dvi komandas, kurios turėjo po žemėlapį. Komandos sugalvojo pavadinimą, išrinko kapitonus ir pradėjo ieškoti lobio. Keliaudamos komandos turėjo surasti paslėptas užduotis. Įveikus visas užduotis, buvo atrakinta lobio spyna, ten vaikai rado daug prizų. Vaikai buvo drausmingi ir labai išradingi, puikiai susidorojo su visomis užduotimis. 

Vaikai sakė, jog labai greitai prabėgo dienos stovykloje. Atrodo, dar tik susitikome, o jau laikas atsisveikinti… Norisi tikėti, kad ekskursijos, edukacinės pamokos, žaidimai, kiti įvairūs užsiėmimai bei atminimo dovanėlės dar ilgai neleis vaikams pamiršti gražių ir prasmingų stovyklos akimirkų. Saugios ir turiningos vasaros!


Bibliotekos vedėja Alina Juckevič,
 
pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja Nijolia Balcevič


 

Vasaros poilsio stovykla „Saulėtekis“

Po ilgų nuotolinių mokymų ir pabodusio karantino, Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinės mokyklos mokiniai susirinko į vasaros poilsio stovyklą „Saulėtekis“. Seni draugai, kurių mokiniai pasiilgo per karantiną, smagūs renginiai ir šilta vasariška tarpusavio atmosfera subūrė visus į stovyklavietę „Pailgio perlas“, kur pradinukai smagiai dalyvavo stovyklos organizuojamojoje veikloje.

Pagrindinis mūsų stovyklos tikslas buvo įgalinti vaikus pažinti, įsisąmoninti ir suprasti savo emocijas, mintis ir impulsus, kurie iš jų kyla, ir išsiugdyti įprotį bei gebėjimą į kasdien įvykstančias situacijas reaguoti ne automatiškai ir impulsyviai, o sąmoningai ir atsaką į jas pasirinkti iš kelių galimų variantų – emociškai sveikų jam pačiam bei socialiai priimtinų aplinkiniams.

Tokių gebėjimų ugdymas vaikams leidžia būti laimingesniais, emociškai intelektualiais, atidesniais bei dėmesingesniais sau, kitiems ir aplinkai, nes:

  • vaikai  suvokė, kad jie nėra priklausomi nuo gyvenimo įvykių, o tik nuo to, kaip į juos pasirenka reaguoti ir atsakyti. Kasdien kartodami praktiką atrado vis naujų tinkamų atsako būdų, kuriuos vis lengviau išmoko pritaikyti kasdienybėje;

  • vaikai mokėsi suprasti savo emocijas, jas įvardinti ir išanalizuoti;

  • vaikai išdrįso pripažinti natūraliai kylančius impulsus veikti esant vienai ar kitai emocijai, tačiau sąmoningai pasirinks tiek sau pačiam sveikesnį, tiek socialiai labiau priimtiną atsaką;

  • vaikai gebėjo pamatyti šviesiąsias net ir blogo įvykio puses;

  • vaikai buvo mokomi atskirti tikrus faktus nuo minčių, nulemtų kartais klaidingų mūsų įsitikinimų, patirčių, nuotaikos;

  • vaikai išmoko jausti dėkingumą už svarbius dalykus ir už smulkmenas, sustiprino savo savivertę.

Stovyklos metu didelis dėmesys buvo skiriamas  ne tik  emocinių bei socialinių įgūdžių lavinimui, bet ir buvo skatinamas vaikų fizinis aktyvumas įvairiomis sporto šakomis, vaidybos, teatro ypatybėmis bei menine – kūrybine veikla. Taip pat šokių, vaidybos ir meno užduočių metu buvo lavinamas vaikų kūrybinis potencialas bei skatinama meninė saviraiška. Visi turėjo galimybę pramogauti gamtoje, maudytis bei žaisti sporto aikštelėse. Stovyklautojai dalyvavo komandinėse rungtyse, varžybose ir viktorinose, kurių metu kiekvienas iš jų patyrė bendravimo ir bendradarbiavimo džiaugsmą. Vakaro programoje vaikų laukė teminiai vakarėliai su smagiais šokiais, nuotaikingais pasirodymais, įdomiais konkursais, žaidimais ir diskotekomis, todėl stovyklautojams netrūko  linksmybių, juoko ir staigmenų.

Mums, stovyklos organizatoriams, labai džiugu, kad vaikai stovykloje įgijo ir gerino asmenines, socialines, kultūrines kompetencijas. Atsisveikindami vaikai dalijosi savo įspūdžiais, sakė vieni kitiems daug gražių ir prasmingų palinkėjimų. Dėkojame mokiniams už jų draugiškumą, aktyvų dalyvavimą, pagalbą vieni kitiems ir plačias šypsenas, kurios mus džiugino visos stovyklos metu.

Dėkojame visiems stovyklos dalyviams už gerą nuotaiką, o Vilniaus rajono savivaldybei ir rėmėjams už paramą. Linkime visiems smagios ir saugios vasaros!


Nuotr. organizatorių

Shadow up