kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Keleivių dėmesiui! Vilniaus rajono vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutiniuose autobusuose – griežtesnė kontrolė

Pasibaigus vasaros atostogų laikotarpiui, mokiniams ir studentams aktyviau pradėjus naudotis Vilniaus rajone kursuojančiu viešuoju transportu, Vilniaus rajono savivaldybė kartu su Vilniaus rajono autobusų parku primena keleiviams apie būtinus reikalavimus, galiojančią tvarką bei vykdomą sustiprintą vežėjų, jų ekipažų bei keleivių kontrolę.


Keleivių patikros naudojant vaizdą įrašančias kameras

Vilniaus rajono teritorijoje Vilniaus rajono savivaldybės įsteigtuose priemiestiniuose maršrutuose pagal patvirtintus tvarkaraščius nuo praeitų metų rudens keleivių patikrinimas vykdomas naudojantis vaizdą įrašančiomis kameromis.

Visuomeninio transporto kontrolės funkcijas atliekančios įmonės UAB „Dorsimus“ kontrolieriams dirbti su vaizdo kameromis leidimus išdavė Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija. Apie filmuojamą patikrą keleivius informuoja ant kontrolierių aprangos pritvirtintas lipdukas su užrašu „Vykdomas vaizdo stebėjimas“.

Keleivinio transporto kontrolės patikrinimų metu dažnai kyla ginčytinų situacijų ir abiejų pusių nesusikalbėjimų, todėl nustačius pažeidimą ir turint filmuotą medžiagą tikimasi greičiau ir objektyviau išnagrinėti ginčytinas situacijas, išvengti interpretacijų kilus konfliktui tarp keleivio, vairuotojo ir kontrolieriaus.

 

Naujų maršrutų įsteigimas – važiavimo bilietą turinčių keleivių rankose

Didelė Vilniaus rajono gyventojų dalis kone kasdien naudojasi viešuoju transportu. Tai ir moksleiviai skubantys į ugdymo įstaigas, ir dirbantieji, ir pensinio amžiaus žmonės, kuriems tenka apsilankyti poliklinikoje, parduotuvėje ar nuvykti į bažnyčią ir kt.

Rajono gyventojai dažnai kreipiasi į Vilniaus rajono savivaldybės administraciją dėl papildomų reisų įsteigimų ar likviduotų maršrutų grąžinimo, motyvuodami tuo, kad ne visada pavyksta pirmuoju rytiniu autobusu spėti į darbą ar paskutiniu vakariniu autobusu grįžti namo. Vilniaus rajono savivaldybė, analizuodama maršrutus, remiasi parduodamų bilietų skaičių ataskaitomis, kuriose pastebima, kad tam tikrose trasų atkarpose parduotų bilietų skaičius yra pernelyg mažas, todėl yra pagrindas atsisakyti kai kurių maršrutų, o tai reiškia, kad gyventojai gali netekti patogaus susisiekimo.

Gerbiami keleiviai, sumokėję už važiavimą, reikalaukite, kad vairuotojai išduotų bilietus pagal nustatytas kainas. Saugokite bilietą iki kelionės pabaigos. Bilietas – keleivio dokumentas, suteikiantis teisę važiuoti autobusu. Įsigyti bilietą yra svarbu ir dėl to, kad įvykus eismo įvykiui, draudimo atveju keleiviai neliktų be įrodymo, kad tuo metu buvo autobuse. Jūsų sąmoningumas ir atsakomybė įsigyjant bilietą sumažintų vežėjų nuostolius, o tai padėtų įsteigti papildomus gyventojų prašomus maršrutus ir užtikrintų Jūsų pačių saugumą.

Vilniaus rajono savivaldybė siekia turėti efektyvų keleivinio transporto maršrutų tinklą Vilniaus rajone, aprūpinti gyventojus kokybiškomis viešojo transporto paslaugomis bei stiprinti kontrolės procedūrų kokybę, todėl gyventojai pastebėję pažeidimus ar norėdami kreiptis į savivaldybę dėl papildomų maršrutų ar reisų įsteigimo kreiptis gali bendruoju Savivaldybės administracijos el. paštu: vrsa@vrsa.lt. Taip pat kilus papildomų klausimų kreiptis galite į Ekonomikos ir turto skyriaus vyr. specialistą Pavelą Tondrik tel. (8 5) 275 5065. 

 

Baudos, gresiančios už važiavimą be bilieto

Dažniausiai atsakomybė už tai, kad keleivis važiuoja be bilieto, tekdavo autobuso vairuotojams, tačiau ir pats keleivis, vadovaudamasis 2011 m. balandžio 13 d. patvirtintomis Keleivių ir bagažo vežimo kelių transportu taisyklėmis, turi reikalauti išduoti bilietą. Keleivis privalo įsigyti ir saugoti bilietą iki kelionės pabaigos, pateikti juos ekipažui ar kontrolę vykdančiam pareigūnui reikalaujant. Keleiviams, perkantiems bilietą su nuolaida, yra būtinas dokumentas, suteikiantis šią teisę į lengvatą.

Patikrinimų metu kontrolieriai susiduria su problema, kad keleiviai įsigiję lengvatinį bilietą negali pateikti reikiamo dokumento. Tai ypač taikytina moksleiviams. Primename, kad atsakomybė už vaikų važiavimą be bilieto ar įsigijus bilietą su nuolaida ir nepateikus reikiamo dokumento tenka tėvams ar globėjams.


Vadovaujantis
Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 446 str.:

- Keleiviams, neapmokėto bagažo vežimas keleivinėmis kelių transporto priemonėmis užtraukia baudą nuo 10 iki 12 Eur.

- Keleiviams, įsigijusiems važiavimo bilietą su nuolaida, tačiau nepateikusiems reikiamų dokumentų, patvirtinančių teisę į transporto lengvatas, už važiavimą keleivinėmis kelių transporto priemonėmis skiriama bauda nuo 10 iki 14 Eur.

- Ne jaunesnių negu septynerių, bet jaunesnių negu keturiolikos metų vaikų vežimas be bilieto, ne jaunesnių negu keturiolikos, bet jaunesnių negu šešiolikos metų vaikų važiavimas be bilieto keleivinėmis kelių transporto priemonėmis užtraukia baudą tėvams arba globėjams (rūpintojams) nuo 12 iki 24 Eur.

- Keleiviams, už važiavimą be bilieto keleivinėmis kelių transporto priemonėmis arba įsigijusiems važiavimo bilietą su nuolaida, bet neturintiems teisės į transporto lengvatas, skiriama bauda nuo 16 iki 30 Eur.

 

Dėl koronaviruso grėsmės  – maršrutiniame transporte privalomos veido kaukės

Saugantis koronaviruso plitimo, primename ir apie sustiprintus reikalavimus dėl apsaugos priemonių viešajame transporte. 

 

Asociatyvi nuotr. unsplash.com

Shadow up