kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

„Role Models“ diena Vilniaus rajono savivaldybėje

Šiandien, rugpjūčio 25 d., Vilniaus rajono savivaldybės didžiojoje salėje vyko „Role Models“ dienos renginys subūręs jaunimą, įvairių sričių specialistus ir visuomenininkus bendrai diskusijai.


 

Renginio metu jauni žmonės turėjo galimybę pasikalbėti su sektinais pavyzdžiais, žmonėmis, kurie įkvepia ir turi ką papasakoti jaunajai kartai. Jaunuoliai ir įvairių sričių specialistai kartu diskutavo, kodėl svarbu turėti sektiną pavyzdį, ką jauno žmogaus gyvenime reiškia pasirinkimai, tikslai, prioritetai, savanorystė.

Pagrindinis metodas, kuris buvo naudojamas, tai „gyvoji biblioteka“  – metodas, leidžiantis geriau pažinti žmones, dirbančius skirtingose srityse, turinčius neįprastų pomėgių. „Gyvosios bibliotekos knygos“ – žmonės, su kuriais renginio dalyviai turėjo galimybę pasikalbėti mažose grupelėse jiems rūpimais klausimais. „Role Models“ dienos metu dalyviai kalbėjosi su „gyvosios bibliotekos knygomis“ apie profesijų pasirinkimą, karjerą, kylančius iššūkius, prioritetų sąrašo svarbą jauname amžiuje. Kas 12-15 min. dalyviai keitėsi ir turėjo progą susipažinti su visomis „knygomis“.

Šį kartą „gyvoji biblioteka“ buvo išties įspūdinga. Į diskusiją atvyko ir savo patirtimi dalinosi Jaroslav Kodz, UAB „Integrali skaidulinė optika“ pardavimų direktorius, Fizinių ir technologijos mokslų centro doktorantas, kuris, beje, gyveno unikalioje Lietuvos vietoje – Vilniaus rajone esančiame Keturiasdešimt totorių kaime.

Savo istoriją papasakojo Ramunė Vilkoitytė – aktyvi mergina, daug laiko skirianti savanorystei įvairiose organizacijose. Baigusi mokyklą ji metams iškeliavo į Australiją, o Covid-19 virusui užpuolus pasaulį, sugebėjo grįžti į namus. Ramunė pasidalino savanorystės nauda jaunam žmogui, savo patirtimi įgyvendinant svajonę nuvykti į Australiją ir kilusiais iššūkiais grįžtant namo per patį viruso įkarštį.

AB „Danske Bank“ IT pakitimų vadybininkas Aras Kalėda papasakojo, kad nuo vaikystės domisi automobiliais ir kartu su tėčiu sudaro ralio komandą „KalėdaRacing“. Tokiu pat pavadinimu Youtube kanalo paskyroje jis kuria laidą apie lenktynes, automobilius bei šios srities sportininkus. Pašnekovas taip pat prisiminė savo patirtį vedant 15min.lt laidą apie autosporto asmenybes ir įžymybes „Gazas&Stabdis“.

Diskusijoje dalyvavo ir Urtė Petrulytė – LiJOT viceprezidentė, Lietuvos skautijos komunikacijos koordinatorė ir trečio kurso VU TSPMI politikos mokslų studentė. Mergina yra buvusi Rotary jaunimo mainų dalyvė – metus praleido Taivane. Kaip pati Urtė sako – ją išaugino miškas, o globoti apsiėmė jaunimo politika.

Jaunuoliai galėjo užduoti visus jiems rūpimus klausimus: „Su kokiais iššūkiais susidūrei ir susiduri? Kaip atrasti motyvacijos? Ką patartum sau, kai Tau buvo 16? Nuo ko pradėti? Kaip atsidūrei, kur šiandien esi? Koks buvo tavo kelias? Kokios 3 reikalingiausios savybės, gebėjimai norint būti sėkmingais šiandienos visuomenėje?“, o pakviesti svečiai kantriai ir labai kūrybiškai į juos visus atsakinėjo.

„Role Models“ diena yra įgyvendinama Europos komisijos iniciatyva. Lietuvoje ją organizuoja Švietimo mainų paramos fondas.


 

 

Shadow up