kaires_puses_index
 
 
  
  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

Vilniaus rajone registruota 13 koronaviruso infekcijos atvejų

Pasaulyje plintanti koronaviruso infekcija neaplenkė ir Vilniaus rajono. Šiandien, balandžio 7 d. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis mūsų rajone patvirtinta 13 COVID-19 ligos atvejų. Taip pat virš 330 asmenų atlieka privalomąją saviizoliaciją ir yra nuolatos stebimi dėl sveikatos būklės bei karantino sąlygų laikymosi.


Artėjant svarbiausioms pavasario šventėms – Velykoms, daugeliui gali kilti noras aplankyti gimines ar laisvą laiką praleisti susitinkant su draugais. Primygtinai raginame to nedaryti. Likite savo namuose ir šventinį savaitgalį praleiskite kitaip nei Jums buvo įprasta. Tėvams, seneliams bei kitur gyvenantiems giminaičiams ir draugams linkėjimus perduokite telefonu ar internetinėmis ryšio priemonėmis. Saugodami save ir juos dabar būsite tikri, kad ateityje Jūsų laukia dar daug šiltų susitikimų.

Tam, kad gyventojai įsiklausytų į raginimus likti namuose, šiuo metu ruošiamasi sustiprintai Lietuvos kelių kontrolei šventinio savaitgalio metu. Galimai bus ribojamas judėjimas tarp atskirų savivaldybių, o patekti į miestus ir miestelius bus galima tik išskirtiniais, būtiniausiais atvejais.

Vilniaus rajono Viešosios tvarkos pareigūnai taip pat dirbs ir Velykinio savaitgalio metu. Jie tikrins kaip yra laikomasi saviizoliacijos reikalavimų. Kaip ir iki šiol, asmenims, kurie privalo būti izoliacijoje bus skambinama telefonu, prašoma atsiųsti nuotrauką, vykstama prie saviizoliuoto asmens namų ir prašoma pasirodyti pro langą ir kt. Todėl dar kartą pabrėžiame, kad asmenys, esantys saviizoliacijoje privalo būti tuo adresu, kurį nurodė karantinavimuisi.

Šventinį savaitgalį, tai pat kaip ir kitomis dienomis, bus vykdomi patikrinimai ar žmonės nesibūriuoja, ar yra tinkamai laikomasi karantino režimo. Primename, kad už izoliacijos ir karantino režimo reikalavimų pažeidimus gresia baudos. Už karantino taisyklių pažeidimus fiziniams asmenims grės bauda nuo 500 iki 1 500 Eur, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 1 500 iki 6 000 Eur.

Vilniaus rajono gyventojams dar kartą primename apie būtinybę laikytis visų karantino metu taikomų nurodymų ir rekomendacijų:

- vengti tiesioginio fizinio kontakto, nesibūriuoti didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis (išskyrus tos pačios šeimos narius);

- laikytis saugaus atstumo – ne mažiau kaip du metrai ir ne ilgiau kaip 15 minučių;

- nesilankyti vaikų žaidimų aikštelėse;

- dėvėti apsauginę veido kaukę bei viešose vietose liečiant daiktus mūvėti vienkartines pirštines;

- laikytis tinkamos asmens higienos – dažniau plauti rankas, neliesti veido, čiaudint ar kosint prisidengti vidine alkūnės dalimi ar servetėle;

- grįžusiems iš užsienio ar turėjusiems kontaktą su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju, privaloma 14 dienų saviizoliacija;

- kuo rečiau lankytis parduotuvėje – planuokite savo pirkinius kuo ilgesniam laikui.

 

Savivaldybė neturi išsamių duomenų apie patvirtintų COVID-19 liga sergančių asmenų būklę, ši informacija nėra teikiama remiantis žmogaus teise į asmens duomenų apsaugą.

Saugokite save ir kitus. Būkite sveiki!


Asociatyvi nuotr. pixabay.com

 

 

 

Shadow up