kaires_puses_index
 
 
  
  

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prisijungimas gyventojams
Prisijungimas

Prisijungimas Gyventojams

100 metų jubiliejų mininti Vilniaus rajono gyventoja: „Išgyvenau ne tik džiugius įvykius, bet ir negailestingus karo metus“

 

Šiandien, birželio 5-ąją, Vilniaus rajono Juodšilių gyventoja Aleksandra Pimoga Lobazina artimiausių žmonių rate mini 100 metų jubiliejų. Šia gražia proga pasveikinti besišypsančios, tvirta valia pasižyminčios ir žmonių gerbiamos jubiliatės atvyko Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Teresa Demeško, Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Irena Ingelevič, Juodšilių seniūnas Tadeuš Aškelianec bei seniūnijos socialinė darbuotoja Irena Tretinkevičienė.


 

Iš kaimyninės Baltarusijos, Vitebsko srities, Martiuchovo kaimo kilusi moteris dalindamasi prisiminimais apie savo gyvenimą pripažįsta, kad sunkumų ir išgyvenimų būta visokių, bet džiaugiasi ir dėkoja likimui už suteiktus ilgus metus bei didžiausias gyvenimo dovanas – vaikus, anūką bei ją visą gyvenimą supančius geraširdžius žmones.

Aleksandra Pimoga Lobazina mokyklą pradėjo lankyti būdama 10 metų bei baigusi 7 klases įstojo į Oršanų medicinos mokyklą. Baigusi studijas ir gavusi medicinos sesers diplomą, pradėjo dirbti vienoje iš ligoninių. 1940 metais buvo pakviesta karo tarnybai Suomijos fronte, bet pakeliui nušalusi kojas buvo nukreipta į Vitebsko hospisą, kur buvo gydomi sužeistieji, grįžę iš Suomijos fronto. 1941-ųjų kovą buvo nusiųsta mokymams, kur ją pasitiko karas. Po priesaikos, kartu su 3-čiu Baltarusių frontu prasidėjo atsitraukimo kelias iki Maskvos. Prie Maskvos įvykus lūžiui, su tuo pačiu frontu grįžo atgal. Moteris pripažįsta, kad tai buvo tragiški, baisūs, krauju pažymėti metai.

1944 metais Aleksandra susituokė su Aleksejumi Lobazinu. Judviejų santuokoje gimė sūnus Valerij ir dukra Tatjana. Pasibaigus karui, jauna šeima liko Lietuvoje, gyveno Kaune, Tauragėje, o po to įsikūrė Juodšiliuose, kur Aleksandra dirbo slaugytoja internate bei specialiojoje mokykloje. Šiuo metu moterį prižiūri dukra. Aleksandrą Pimogą Lobaziną Juodšilių bendruomenės gyventojai pažįsta kaip protingą, nuoširdžią, draugišką bei visų gerbiamą asmenybę.

Nuoširdžiausi sveikinimai jubiliatei sulaukus gražaus ir garbingo jubiliejaus! 

     
Shadow up